ASUS Laptopum Şarj Olmuyor

Bu konuyu okuyanlar

RebelKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese merhaba. ASUS UX303L modeli laptopum anakart üzerindeki entegreye giden yolda yanma olduğu için(bilgisayarcının demesine göre) şarj olmuyor. Laptopun pilini aynı modeldeki arkadaşımın laptoptunda denedik pilde sorun yok. Tek çarenin anakart değişimi olduğunu söylediler malum dolarda yüksek olduğundan dolayı yeni anakart almaya imkanım yetmiyor. Dışardan bulunabilecek hurda anakart ile (uyumluysa tabi) sorunun çözülebileceğini söylediler. İstanbul Anadolu yakasında yaşıyorum acaba laptopuma uyumlu bir anakart bulabilir miyim bildiğiniz bir yer var mı? Laptop üniversitenin verdiği bir laptop ve kullanmak için prizli bir yere de gitmek istemiyorum, eğer bu konuda yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,188
Entegreye giden yoldaki yanmayı tecrübeli biri kolayca onarabilir.
Senden para koparmaya çalışan basit bir bilgisayarcı galiba. Bilen birine götüreceksin.

Görkem Say

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
24,994
Laptoplarda uyumlu anakart parçası bulup monte edebilmek onu onarmaktan daha zor olur emin ol.

RebelKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Leventte protech diye bir yere götürdüm bizim üniversite de birinin laptopu bozulduğu zaman onlara gönderiyor yapıp geri veriyorlar. Oraya götürdüm entegreye giden yollara bakacağız dediler ama çok düşük ihtimalde olsa anakartın susma durumu olabilir dediler. Bende onay verdim sonrasında yapmaya çalıştılar ama kendileri yapılabilecek gibi değil dediler ya böyle kullanmaya devam edersin yada yeni anakart alırsın dediler. Acaba bildiğiniz bu sorunu kesin çözebilecek bir yer varmıdır?

RebelKing

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Entegreye giden yoldaki yanmayı tecrübeli biri kolayca onarabilir.
Senden para koparmaya çalışan basit bir bilgisayarcı galiba. Bilen birine götüreceksin.
Başka bir yere vermiştim ordakilerde entegreye giden yollara bakacağız dediler ama çok düşük ihtimalde olsa anakartın susma durumu olabilir dediler. Bende onay verdim sonrasında yapmaya çalıştılar ama kendileri yapılabilecek gibi değil dediler ya böyle kullanmaya devam edersin yada yeni anakart alırsın dediler. Acaba bildiğiniz bu sorunu kesin çözebilecek bir yer var mıdır? Gerekirse size vereyim yeterki sorun çözülsün

Son mesajlar