Asus Laptopta oyun oynarken mavi ekran hatası

Bu konuyu okuyanlar

NewAqePrince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar merhaba. Yaklaşık olarak 2 yıldır kullandığım Asus K53SD-108V laptopumda 2 gündür sürekli olarak mavi ekran hataları alıyorum. Pcmin özellikleri ;

4 gb ram İntel i5-2450 işlemci 2

2 gb nvidia ekran kartı.

Hatayı daha çok yüksek işlemci yiyen oyunlar sırasında alıyorum. (Crysis 3 gibi) . İşin tuhaf kısmı bu hatayı 2 gün önce Ekran kartı driverimi güncelledikten sonra almaya başladım. Sizce sorun ne olabilir ? Minidump klasorüm aşşağıdaki linkte;

http://www.dosya.tc/ser...rEEb3/Minidump.rar.html

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
İyi bi bilgisayarcıya götür hatta bulunduğun yerde asus servisiv arsa ona göster; içini temizle termal macunu yenilet çok bişey tutacağını sanmam benimde vardı makine boştayken 55 60 derecelere çıkıyodu arkadaşla beraber açtık içini temizledik termal macunu yeniledik şu an 40 larda çok zorlarsam 55 56 oluyor.
Mavi ekranın bir çok nedeni olabilir ama dediğimi yap sen makinen rahatlar en azından. Birde kaspersky, f-secure, bitdefender gibi sağlam bi av ile virüs taraması yap.

NewAqePrince

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
İyi bi bilgisayarcıya götür hatta bulunduğun yerde asus servisiv arsa ona göster; içini temizle termal macunu yenilet çok bişey tutacağını sanmam benimde vardı makine boştayken 55 60 derecelere çıkıyodu arkadaşla beraber açtık içini temizledik termal macunu yeniledik şu an 40 larda çok zorlarsam 55 56 oluyor.
Mavi ekranın bir çok nedeni olabilir ama dediğimi yap sen makinen rahatlar en azından. Birde kaspersky, f-secure, bitdefender gibi sağlam bi av ile virüs taraması yap.

Hocam ısı dedin de son zamanlarda pcde ciddi bir ısınma problemi de var. Mesela pes 2013 oynarken 95 dereceyi falan gördüğüm oluyor. Harddiski ve rami gerekli problemlerle tarattım ; bad sactor ya da ram hatası yok. Geriye sanırım ısı ve ekran kartıyla ilgili problem kalıyor. Ancak benim garibime giden ekran kartı sürücüsünü güncelledikten sonra bu hatayı vermeye başlaması

Usui Takumi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,177
dediğimi yap o zman termal macunu değiş fanları temizlet, o ırada bunu da temizleme işlemini yaptırdığın yere sorarsın. Ama rastgele bi yere yaptırma mümkünse servise yaptır.