ASUS kullanıcı memnuniyet anketi

ASUS Kullanıcı Memnuniyet Anketi

• ASUS FX503VD, i7-7700HQ

Kullanılan: 0 0.0%
  • ASUS S510UN, I5-8250U

• ASUS R510VX, İ7-7700HQ

• .

• Kullanılan toplam oy
    0

Bu konuyu okuyanlar

asus da asus

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,
Bir konu açarak danıştım daha önce ama tatmin edici bir tavsiye/yanıt alamadım. Buradan elde edeceğim sonuç, yeni alacağım Asus'un modelini belirlememde oldukça yardımcı olacak. Bu nedenle kullandığınız ve memnun olduğunuz Asus'un modelini soru şıkkıve nedeni ile diğer ayrıntılı açıklamaları da yorum olarak altta paylaşırsanız memnun olurum. Asus alacaklar için de bir nevi rehber niteliği taşıyacağından, çok da kişisel bir soru/öneri olacağı kanısında değilim paylaşımım için.

Değerli görüş ve paylaşımlarınız için peşinen eşekkürler! :)

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,989
Ben görüşlerimi size söyledim. Asus'un son birkaç yılda düşük ve orta bütçeli bilgisayarlarında kalite düşüşü yaşadığını görüyorum. Tam tersine Dell ve Lenovo'da ise kalite artışı var. Bunu görmek için illa teknik serviste çalışmaya gerek yok. Uzun yıllardır bilgisayarlara ilgiliyim ki bu yüzden mesleğimi bilgisayar mühendisliği seçtim. Bir markanın fanboyu olmaya gerek yok hocam size elinizdeki bütçeye göre en iyi donanımı en iyi kalitede sunan hangi marka ise ona yönelilmeli bu markalar babamızın markası değil sonuçta. Siz elinizdeki tam bütçeyi söyleyin, ben önerimi yapayım. Eğer 4000-5000 arası ise Dell G3 öneririm. Ayrıca teknik servis konusunda Dell açık ara daha önde Asus'a göre. Hem Dell Gaming ürünlerinde RAM, SSD ve HDD değişimi yapmak garanti götürmüyor.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Kullandığım ekran kartlarından;
Asus GTX470 - Kısa sürede bozuldu
Asus 750 Ti - Kısa sürede bozuldu
Halen N550JV dizüstü bilgisayarını kullanıyorum ve bilgisayarda tasarım ve üretim hataları var.
Yeni topladığım (8 ay falan oldu) bilgisayarda Asus'un ekran haricinde hiçbir donanımına yer vermedim. @Görkem Say 'a katılıyorum. Asus'ta çok fazla kalite bozulması var. Kişisel olarak yeni bir donanım veya bilgisayar alacak olsam Asus'a bakarken en az iki defa düşünürüm.

utkuversus

Hondaşk
Emektar
Reaksiyon puanı
13,179
İlk sistemi toparladığımda tercihimi Asus'tan yana kullandım. MSI GTX 970 ve ASUS R9 390 arasında gidip gelirken ASUS 390 aldım. Kart 1 yıl dayanamadı yandı. Yanında Aldığım ASUS Z170-P anakartı da sattım gitti. MSI'a geçiş yaptım. Ürünlerinden memnunum ama servisinden değilim. Tavsiyem Monster veya Dell almanızdır. İkisi de servis ve teknik destek bakımından çok önde markalar.