Asus güvenli modda nasil çaliştirilir

Bu konuyu okuyanlar

fenr17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

Öncelikle bilgisayar açılmıyor asus logosu gelip döndükten sonra siyah ekran gelip takılıyor.
Bu yüzden bilgisayar açılarak yapılacak Shif + Yeniden Başlat dışında bilgisayar ilk açılırken yapılacak bir sey var mı ?

Usui Takumi

Profesör
Reaksiyon puanı
1,177
Aynı sorunu bende yaşadım. Windows başlatılıyor gelmiyor değil mi? Eğer öyleyse harddisk yanmış demektir. Eğer garantisi varsa garantiye gönder. Garanti yoksa; kasayı açıp başka bir harddisk tak. 2.5 inç olması yeterli. Laptop için konuşuyorum tabi.
Bu arada Asus da genelde F2 ile Biosu açarsın F8 ile güvenli modu.

aknvlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Esc : hızlı boot seçimi
F2 : bios kısayolu
F8 : açılış modu seçimi olarak tanımlı.
İşletim sisteminizin format birimini cihaza bağlayıp onarmayı denemenizi öneririm, eski bir cihazsa bağlantılar ve temizlik denetlenebilir, bu tür sorunlar da olabilir. Denediğiniz adımlar hakkında bilgi verebilirseniz daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım.

fenr17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Windows 8.1 Yapılandırırken takılıp kaldı, bende kapattım artık mecbur. Ondan sonra bu hali aldı ve bilgisayar açılmıyordu.
Sabah gittim Vatana garantiye verdim, harddisk yandığını zannetmiyorum. Eleman sistemi tekrardan yüklücem içinde ne varsa gider dedi.

Güvenli mod açılmıyor maalesef F8 ile. Teşekkürler :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Esc : hızlı boot seçimi
F2 : bios kısayolu
F8 : açılış modu seçimi olarak tanımlı.
İşletim sisteminizin format birimini cihaza bağlayıp onarmayı denemenizi öneririm, eski bir cihazsa bağlantılar ve temizlik denetlenebilir, bu tür sorunlar da olabilir. Denediğiniz adımlar hakkında bilgi verebilirseniz daha detaylı yardımcı olmaya çalışırım.

Windows 8'de F8 ile direk güvenli modu açamıyormuşsun. Önce bilgisayarda bir ayar yapman gerekiyormuş okuduğuma göre ondan sonra F8 çalışıyormuş. Yine de teşekkürler.

Flash belleği kurtarıcı yapabiliyormuşssunuz Win8'de herhangi bir sorun olduğu zaman, takıp düzeltebiliyormuşsun bunun sayesinde. Bilginiz var mı ?

aknvlc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Direk format cdsi de onarım yapabiliyor dediğin gibi.

okatur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Bende win 10 da insider prwviev e güncelledim açılıyor ama sonda siyah ekrana gelip takılıyor acaba nedendir format attım ama masaüstünde çok dosya karım vardı onları kurtarmam lazım

Son mesajlar