Asus Gtx 560 Ti DcII Fan Problemi

Bu konuyu okuyanlar

1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus Gtx 560 Ti DcII Ekran kartim var.Ekran kartimin isisi 52 derece oluyo oyun filan oynamadigim halde vee fanda pek bi degisim olmuyo hizlanmiyor.Karti temizledim üstündeki solüsyonu degistirdim ayni.
Fan i elle ayarladimmi normal ama bu seferde hep cok sesli calisiyo oyun bile oynamadim halde.Yazilimi yeniden yükledim güncelledim pek bi verim alamadim.

Yardimci olabilecek yada böyle bir sorun yasayan varmi?

1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hayir.Normal degerlerde.Kart isinmasina ragmen fanda pek hizlanma olmuyor ve sogumuyor.

S

SDN Anonim 291487

SDN Okuru
O zaman garantisi devam ediyorsa garantiye gönder ve göndermeden önce virüs taraması yap zira virüsler de kartı çok fazla ısıtıyor olabilir

1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Tamam ama gatantisi yeni bitti malesef:(

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Garantisi bittiyse uzun süredir kullanıyorsun. Kasanı aç ve ekran kartı fanı dahil bütün fanları sil sonra kasanın içini tamamen sil. 40-45 dereceye düşerse normaldir zaten şimdide çook fazla değil. Özellikle odan sıcaksa 52 derece normal.

S

SDN Anonim 291487

SDN Okuru
Garantisi bittiyse uzun süredir kullanıyorsun. Kasanı aç ve ekran kartı fanı dahil bütün fanları sil sonra kasanın içini tamamen sil. 40-45 dereceye düşerse normaldir zaten şimdide çook fazla değil. Özellikle odan sıcaksa 52 derece normal.
Requ3m doğru söylüyor 52 derece çok yüksek bir değer değil için rahat ediyorsa kalsın ama için rahat etmiyorsa kasayı güzelce bir temizle sonra ısı değerlerine bak ve hangi programla ölçtün bu değeri?

1905

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yeni geldigi siralar 40-45 dereceydi.Ben almanyadayim burasi TÜrkiye gibi pek sicak olmuyor.Simdi bile disarisi 18 derece.Yukarida yazdigim gibi tüm temizliklerini yaptim ve kremi filan degistirdim.Ekrankarti isindiginda bile oyun oynarken fan pek hizlanmiyor ve 60 dereceyi raha görüyo ve yükselmeye devam ediyor.Elle ayarlarsam fan hizini normale dönüyo sicaklik.

Asus un kendi programi var.kartla beraber gelen.Fan hizini degistirme overclock filan yapmak icin ama benim kart overclock yapmadan böyle.Asil problemim kart isinmasina ragmen degismeyen fan hizlari ve sogutmuyor.

Tesekkür ediyorum yardimci olmaya calistiginizdan dolayi.Yeni solüsyon alip deniyim.Bi cözüm bulursam buraya yazarim.Zaten kis geldi sayilir burda:)Seneye yaza kadar rahatim:)

Sitenin birinde Yüksüz sicaklik 37 derece yaziyor.Burda 40-45 olsun.Bakalim.