Asus FX553VE-DM416 donma sorunu.

Bu konuyu okuyanlar

GoktugDGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba,

6 aydır Asus FX553VE - DM416 kullanıcısıyım fakat son 2 haftadır kimi sorunlar yaşamaktayım. İlk zamanlar oyun sırasında (oynadığım tek oyun WoW ) 30-40 saniyelik kısmi donma yaşayıp kendine geliyordu daha sonra 1 ila 15 dk arası donmalara başladı. Siyah ekran geliyor fareyi hareket ettirebiliyorum hatta bazen başlat menüsünü açıp herhangi kasma olmadan klasörlerde gezebiliyorum Ctrl-alt-delete yaptığımda bir süre sonra "Güvenlik ve Kapatma seçenekleri gösterilemedi" hatası alıyorum. Bunuda resetle çözebiliyorken bugün ancak 4. resette kendine geldi.

Son 2 haftada yeni bir program yüklemedim tek kuşkulandığım windows 10 pro 64 bit lisans süresi bittiği için yeni bir key alıp kayıt ettirdim bununla bir alakası olabilir mi?
Hard disk'i HDtune ile tarattım herhangi bir badsektör gözükmüyor.
Temizlik ile ilgili bir sorun yok fanlar gayet tozsuz temiz durumda.
Virüs taramasıda yaptım herhangi bir sıkıntı yok.

Bilmiyorum sorun için bir ipucu olur mu bazen reset sonrası internete bağlanmada sorun yaşıyorum hata gider ile tekrar bağlanabiliyorum.

Yardımcı olursanız çok sevinirim, teşekkürler

Son düzenleme:

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Driverları nasıl güncelliyorsunuz ve işletim sistemini nasıl etkinleştirdiniz..

GoktugDGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Driverları nasıl güncelliyorsunuz ve işletim sistemini nasıl etkinleştirdiniz..
Bir tek ekran kartı ve windows güncelleştirmelerini yapıyordum (pek anlamıyorum bu işlerden)en günceldeler işletim sistemi aktifleştirmeyi de ekranın sağ altına Windows u aktifleştirin uyarısı geldiğinde uygun key satın alarak kayıt işlemini yaptım.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Oyundayken ısı değerlerini kontrol ettinizmi..

GoktugDGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Oyundayken ısı değerlerini kontrol ettinizmi..
Şimdi Core Temp programını kurdum işlemcinin 4 çekirdeğide 50-55 arası daha önce ısınan bir bilgisayarım olmuştu çok fazla üfler fps düşerdi bunda ikiside olmuyor direkt donuyor .

Dip not şimdi programa bakarken tekrar kısmi donma yaşadım google chrome u kullanabiliyordum fakat internet yok gibi bağlantı yapamadım görev yöneticisi ise yanıt vermiyor a düştü 2 dk sonra kendine geldi ısı hep sabitti.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Sorun yazılımsal olabilir işletim sistemi dosyaları zarar görmüş olabilir ısı problemi yoksa temiz bir format atmanı önereceğim hala aynı durum devam ederse donanımla alakalı bir durum olabilir anakart beslemelerinde de sorun olabilir..

GoktugDGR

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorun yazılımsal olabilir işletim sistemi dosyaları zarar görmüş olabilir ısı problemi yoksa temiz bir format atmanı önereceğim hala aynı durum devam ederse donanımla alakalı bir durum olabilir anakart beslemelerinde de sorun olabilir..

Dün gece 4 saat oyunda kaldım max 69 derece gördü hiç donma ve FPS düşüşü olmadı Windows dosyaları zarar gördü galiba dediğiniz gibi bir format şart gözüküyor.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Logithx

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,104
Dün gece 4 saat oyunda kaldım max 69 derece gördü hiç donma ve FPS düşüşü olmadı Windows dosyaları zarar gördü galiba dediğiniz gibi bir format şart gözüküyor.

Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Rica ederim..

muslumekinci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bu laptop u bende almak istiyorum 2.el olarak asus olduğu için ben bu laptop da solidworks autocad vb çizim prograsmları ve kısmen de olsa pubg vb oyun yüklemeyi düşünüyorum fazla oynamak değil tabi boş zamanım olursa şayet önerirmisiniz.

Birde dell 7567, dell 7577 ve lenovo y520 var bu dördü arasından hangisini önerirsiniz teşekkürler.

Son mesajlar