Asus DSL-AC51 vs TP-Link TD-W9977

Bu konuyu okuyanlar

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Arkadaşlar selam. Bugün internetten modem alacağız ve bu iki modem arasında kaldım sizce hangisi daha iyidir ? Salonda duracak ve oturma odasından çeksin yeter kendi Pc'me zaten kablo ile bağlayacağımdan sıkıntı yok yani sizce hangisinin çekim gücü vs. iyidir ? TP-Link TD-W9977 in yorumlarına baktım bir kişi bayağı internet kopuyor aradım ve giriş ürünü zaten diyorlar falan diye yazmış açıkcası içime kurt düştü yani sizce ne yapmalıyım ? Ya da 260 TL'ye siz modem önerin lütfen VDSL destekli. Teşekkürler şimdiden.

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Benim için Tplink pişmanlıktır. Aldığın cihaz kisa süre sonra 7-8 versiyon revizyonlu sürümü çıkıyor eskiler güncellemeden geri kalıyor. Bazen modeme büyük reset atmadan arayüze giremiyorsun. 3 yil garantili dedikleri cihaz için garanti hava civa. Asus Dsl N16 kulllanıyorum çok memnunun hele ki misafir modu, ip mac e özel kota belirleme traffic manager takdire şayan. Öte yandan usb li versiyonlarını mini NAS cihazı gibi kullanılıyor ( torrent,uzaktan erişim).
Asusun sikintisi da servisi çizgi kasar müsteri odaklı değil.

Ac 51 i alacaktım fakat usb si yok ve portlar az bu durumda tp link mantıklı kalıyor ama arayüz stabilite asus başka.

invizibıl ninja

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Kendi evimde Tp-linkin VR900 cihazını kullanıyorum. İlk adlığım cihaz ve almaya karar verirken ince eleyip sık dokudum. Cihazdan gayet memnunum. Cihazda çift usb 3.0 portu var ve yazıcıyı ve bazı bilgileri flash bellek ile ağa bağlı kullanıcılar ile paylaşma imkanım doğuyor. Tavsiyem Adsl ve Vdsl destekli cihaz alman yönünde. Ayrıyetten bu cihazdan bu kadar memnun kaldıktan sonra yine Tp-linkin Archer C8 Routerını da aldım. Cihazları yaklaşık olarak 1,5 yıldır kullanıyorum ve şuana kadar herhangi bir sorun veya problem olmaksızın gayet performanslı bir yapı kurduğumu düşünüyorum. Bu sebeple çevreme de önerdim. Hatta arkadaşımın cihazı arıza gerekçesi ile servise gönderdi sıfırı ile değişip geri geldi. Cihaz alırken en önemli etkenlerden biri de servis tabiki. Bana göre Tp-link cihazlarının arayüzü daha güzel ve kendilerinin her cihazlarına ait kurulum videoları da mevcut ve bu durum bende bir artı. DSL Modemler & Routerlar | TP-Link linkte hangi özelliklerin bulunmasını istiyorsan o yapıya sahip bir cihaz seçebilirsin. Tavsiyem Vr400 veya Vr600 cihazını alman ama ağa bağlı kullanıcı sayısı çok değilse 9970 cihazını dene derim. Çevremdeki arkadaşlarıma ve akrabalarıma dahi aldırdım. Sorun çıktı diye şikayet eden olmadı :)

Mtn S

Onursal Üye
Emektar
Reaksiyon puanı
15,334
Ben TD W9977 kullanıyorum memnunum tavsiye ederim.