ASUS 23.8" VZ249Q Full HD 5ms 75Hz monitör aldım ayarlayamadım

Bu konuyu okuyanlar

refikilhan

Freedom of meetups, no obligations
Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Bu konuda bilgili hocalarım, lütfen bana yardımcı olun,
Bir ay kadar önce "ASUS 23.8" VZ249Q Full HD 5ms 75Hz" monitör satın aldım, oyun modunu ayarlayınca oyunlar o kadar güzel ki ! ancak, oyundan çıkınca çok parlak oluyor, gözlerimi bozuyor, okuma moduna ayarlıyorum çök önemli bir faydası yok, kontrast ve parlaklık ayarlarını düşürsem de istediğim gibi olmuyor.
Birde kısa yol ayarlamalarını yapamadım,
Ayarları nasıl yapmalıyım. Yardımcı olabilir misiniz ?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Nvidia denetim masasından renkler kısmından ayarlama yapabilirsiniz o sayede hem oyunda hem masa üstünde güzel oluyor veya oyunda oyun modunu kulkan masa üstünde mavi ışık filtresini aç ben öyle yapıyorum bendede Asus monitör var seninkinden yüksek ama yazılımları aynı sonuçda

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
İlgilendiğin için teşekkürler dostum, ekran kartım "Asus NVIDIA GeForce GTX 960 GDDR5 4GB 128 bit" burada yenileme hızı 60 Hz görünüyor, oysa monitör 75 Hz destekliyor, ayrıca renk ayarlarını nasıl yapayım, biraz daha detay verirsen çok sevinirim.

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Oradaki renk ayarları ile monitörünüze göre yada zevkinize göre yapın ben burda örnek ayarlar vermem size güzel gelemeyebilir saten bende onu kullanmıyorum daha çok monitörün modlarını kullanıyorum sizde monitörde ayar yoksa orayı kullanabilirsiniz

refikilhan

Cezalı
Reaksiyon puanı
38
Monitöre göre ayarladım dostum, biraz daha düzeldi, ayarlarda sizin monitörde de kısa yol tuşu var mı bilmiyorum ama bu monitörde 2 adet kısa yol tuşu görünüyor, bu kısayolların birini oyun modu için diğerini okuma için ayarlayabilsem çok iyi olacaktı ama onu yapamadım.

Son mesajlar