Askere gitmek istemiyorum

Bu konuyu okuyanlar

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
arkadaşlar kafayı yemek üzereyim gideceğim yer doğu olacak deli gibi korkuyorum çatışmada ölmek istemiyorum bir hiç uğruna zaten zayıf mizaçlı bir insanım bünyem kaldırmaz doğuda askerlik yapmayı dilekçe yazmak istedim batıya verilmek için ama ailede en az 1 tane doğuda görev yapmış birisi gerekiyormuş kabul olması için yani doğuda yapmak zorundayım. zaten doğuya gidersem kesin kafama sıkarım ne yapmam gerek arkadaşlar delirmek üzereyim. benim şansıma tüküreyim fakir dogmusum zengın olsaydım bedelli verip kurtulurdum şimdi gıdip bir hiç ugruna olecegım.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Kardeşim askerliği çok takıyorsun geri planda dur problem olur olmaz orasını Allah bilir.
Ama o askerliğe bir şekilde gideceksin.

FellMooD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hiç uğruna yanlış bir ifade olmuş.

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Hiç uğruna mı? Hiç uğruna mı! Sen bu vatan için şehit olurum demiyor musun? Ülkendeki diğer insanları korumak için ölürüm demeyi göze almıyor musun? Kusura bakmada o askerliğe GİDECEKSİN. Ben her gün Allah'ım ülkem için öleyim diye dua ediyorum sen ise şehit olmaktan çekiniyorsun. İlginç...

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Emin ol doğuda askerlik yapmak çok rahat. Ben daha yeni geldim askerden.Kıbrıs hududunda yaptım bi kulağımın arkası kaldı. Doğuda çatışma filan yok sen fazla haber izliyorsun. Doğu çok daha rahat emin ol.

Son düzenleme:

umutbitti

Asistan
Reaksiyon puanı
33
Arkadaşlar lütfen gereksiz mesajlar yazmayın, şehitlik kavramına inanan birisi değilim, benim boş laflara karnım tok. Lazzz isimli arkadaşımıza teşekkür ediyorum ciddiye alıp cevap verdiği için. Yazanların kaçı doğuda askerlik yaptı acaba merak ediyorum öyle konuşmak kolay, psikolojim mahvoldu. Üstte zeki bir arkadaşımız bedelli yap demiş konuda da belirttiğim gibi fakir olmasaydım zaten öyle yapardım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Hiç uğruna mı? Hiç uğruna mı! Sen bu vatan için şehit olurum demiyor musun? Ülkendeki diğer insanları korumak için ölürüm demeyi göze almıyor musun? Kusura bakmada o askerliğe GİDECEKSİN. Ben her gün Allah'ım ülkem için öleyim diye dua ediyorum sen ise şehit olmaktan çekiniyorsun. İlginç...
Madem bu kadar çok vatan sevdalısısın seni doğuya gönüllü asker olarak alalım. Hani şehit olmak istiyorsun ya. 12 ay az tüm hayatını bir hiç uğruna feda edebilirsin.

Son düzenleme:

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
Şanlı Urfa 20.zırhlı tugayı topçu taburu karargah ve servis bölüğü çıksın diye dua et orası sakin sadece denetlemeler olan bir yer...

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Emin ol doğuda askerlik yapmak çok rahat. Ben daha yeni geldim askerden.Kıbrıs hududunda yaptım bi kulağımın arkası kaldı. Doğuda çatışma filan yok sen fazla haber izliyorsun. Doğu çok daha rahat emin ol.
geçmiş olsun...
git kardeşim bir şey olmaz savaşa sokmazlar zaten...

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
arkadaşlar kafayı yemek üzereyim gideceğim yer doğu olacak deli gibi korkuyorum çatışmada ölmek istemiyorum bir hiç uğruna zaten zayıf mizaçlı bir insanım bünyem kaldırmaz doğuda askerlik yapmayı dilekçe yazmak istedim batıya verilmek için ama ailede en az 1 tane doğuda görev yapmış birisi gerekiyormuş kabul olması için yani doğuda yapmak zorundayım. zaten doğuya gidersem kesin kafama sıkarım ne yapmam gerek arkadaşlar delirmek üzereyim. benim şansıma tüküreyim fakir dogmusum zengın olsaydım bedelli verip kurtulurdum şimdi gıdip bir hiç ugruna olecegım.

Başlığı görünce kendi askerliğe gidişim geldi :) bende senin gibi çok korkuyordum gitmeye yakında çok gecelerde ağladım. Ama askerliğimi yapmak istiyordum beni korkutan tamamen belirsizliğe gitmem ve abimlerin çevremdekilerin anlatmalarıydı. Son tertiptim ve mart ayıydı galiba Ankara ya gidişim acemi birliğim mamak :) İlk defa gitmiştim Ankara ya şuan tekrar hissettim o soğukluğu..

Ama otobüste başladı askerlik arkadaşlıklarım tertiplerimdi hepsi :) içimdeki o korku biraz oldu dağılmıştı 3ay kaldım orada sonrası trabzon ve şırnak :)

Şunu unutma bir işe başlamak bitirmenin yarısıdır o kapıdan girdiğin an zaman günlerin sayılı olacak kafanı saçma sapan şeylere takmaz isen bir şey olmaz. Artık erler zaten çatışmaya falan gitmiyor öncelikle sakin ol sana tavsiyelerim şunlar,

1- Tertipcilik olan yere düşersen sana söyleni yap üst devrelere saygı duy(kişisel bir istek olmadığı sürece)
2- Uyanık ve atik olan askerde salak ve ağır adamlar pek sevilmez
3- Hakkını savun ensesine vurulup ekmeği alınanlardan olma
4- Daima devrelerine yakın dur. Onların senin yoldaşların olacak :)
5- Ehliyetim var ise hemen ortaya atlama sonu iyi olmuyor :)
6- İlk gittiğinde revir, ordu evi, yazıcı, kantinci, posta olmaya çalış temiz ve güler yüzlü olursan seçilme şansın fazla olur.
7- Asla komutanlarına normal sesle konuşma daima bir tık yüksek ve tok konuş..

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Acemi birliğim istanbul küçükyalıydı,usta birliğim ise Diyarbakır devegeçidi idi inan bana Diyarbakır da daha rahattım , önyargılı davranıp korkularını artırma bence , hiç belli olmaz ben Ankarada askerlik yapan bir çok arkadaşımdan daha rahattım Diyarbakır da.

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
konu hortladı bir şey yazmassam rezil olurum.

savaşa çok yollamıyorlar zaten iş falan yapıyorsun

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
1 Artık askerleri çatışmaya falan götürmüyorlar.

Tehlikeli görevlerin hepsini profesyonel askerlere yani rütbelilere yaptırıyorlar.

2 Doğu’da en son ne zaman askerimiz şehit olmuş bir araştır. Tüm şehitlerimiz rütbeli profesyonel askerler.

3 Kıbrıs yazmış arkadaşlar. Ben de Kıbrıs’ta görev yaptım. Ben gepçi (eğitim yazıcısı) olduğum için rahattım ama diğerlerinin neler çektiğine şahidim.

Millete sorsan oooo Kıbrıs’a mı gidiyorsun, senin ki de askerlik mi tatile gidiyorsun derler ama orada askerlik yapanlar bilir neyin ne olduğunu...

4 Ağır olacak ama!
Madem kız gibi korkuyorsun bir ihtimal daha var onu da sen araştır...

xPhoenix06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,187
Arkadaşlar lütfen gereksiz mesajlar yazmayın, şehitlik kavramına inanan birisi değilim, benim boş laflara karnım tok. Lazzz isimli arkadaşımıza teşekkür ediyorum ciddiye alıp cevap verdiği için. Yazanların kaçı doğuda askerlik yaptı acaba merak ediyorum öyle konuşmak kolay, psikolojim mahvoldu. Üstte zeki bir arkadaşımız bedelli yap demiş konuda da belirttiğim gibi fakir olmasaydım zaten öyle yapardım.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Madem bu kadar çok vatan sevdalısısın seni doğuya gönüllü asker olarak alalım. Hani şehit olmak istiyorsun ya. 12 ay az tüm hayatını bir hiç uğruna feda edebilirsin.
Evet. Veririm ve doğuya gönüllü asker olabilirim.

colite

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,275
Git o zaman dostum ne diye forumda lak lak yapıyorsun? Garanti veriyorum en az 1 ay dayanamadan geri dönersin ağlayarak, hoş gitmezsin de hani.
Forum da işe yarayan biri yardımcı olan biri lak lak yaptığını ifade etme bence.

DarkMatter

Doçent
Reaksiyon puanı
241
Doğuya ilk defa askere gidenleri çatışmaya bile götürmüyorlar. En son ne zaman er şehit olmuş gördünüz mü? Hep jöhler gidiyor operasyona. Ayrica bir HİÇ UĞRUNA sözleriniz aşırı saçma söylemler.

FellMooD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Uzish

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Bende Van Erciste askerlik yaptim.Kardesim ölum her yerde sokaga ciktigin zaman basina neler gelebilecegini kestirebiliyormusun.Bu isin dogusu batisi yok.Dogudaki askerlerin cani yokmu.Her giden ölüyormu ? Paranoyadan acilen cikmalisin arkadaslarin terhis olurken sen bugunlerine bakip guleceksin.kendine saydiracaksin.Batida komutanlar seni asker görur dogudakiler evladi gorur hatta kardesi.Orda hayatin en degisik duygularini yasiyacaksin.Ozlem,kardeslik duygusu.Ve ilerde doguda yaptigin icin gururlanacaksin.Cevrene bu paranoyandan bahsetme.Tarih ya cesur ya korkak olarak anar insani.Sen ne olarak Anilmak istiyorsun.Sen geri hizmette asker olacaksin.Operasyona goturmezler korkma ve kendini harap etme
Dogudaki Aslanlarimiza selam olsun.Gururumuzsunuz!!

fenomend

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Batıda asker olmaktansa doğuda yapman daha iyi tek kötü yanı hani olur da bir saldırı olur karakolda olursun ki uzun zamandır böyle bir şey yok. Batıda rahatlık var ama o rahatlığı öyle bir şey haline getirmişler ki lanet edersin devrecilik diye erler birbirlerinin ağzına sıçıyor kendi nöbetlerini tutturma kendi işlerini yaptırma durmadan devlet malına zarar diye görüyorum bunu mesela su basma olayı hem suyu boşuna ziyan ediyorsun hemde binaya zarar veriyorsun rütbeliye gerek kalmadan ki rütbelide sana pislik gibi bakıyor bu durumlardan dolayı. Doğuda erlere komutanlar iyiler 2 saat nöbet tutarsın yatarsın orda insanların genelinde bir korku olur ki insanoğlu işte ölmekten korkan canı tatlı bir varlık bu yüzden batıdan daha insancıl davranırlar doğuda ki askerler kazasız belasız gidip dönersin inşaallah kardeşim :) Ben Tekirdağ 8. Mekanize Piyade Tugay ında yaptım orası için yazılan yorumları bile görsen doğuya gitmek için can atarsın :) Ama askerlik bu bazı yerler çok rahat bazı yerler çok pis batı doğu farketmeden.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Şehit olmak gibisi var mı

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
adam askere gitmem diyor şehitlik umrunda mı? bu tipler hamam böceği gibidir kolay ölmezler Homeland Nicholas Brody buna örnek olabilir İran'da asılınca öldü...

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
İnançlı biri isen hem Dünya da hem ahirette kaybedersin,git git.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
gidersin bir bakmışsın bitmiş bölük komutanı hadi güle güle diyor...