Arkadaşlar Denetim Masasından Kaldıramadığım Program İçin Çözümünüz Var Mı?

Bu konuyu okuyanlar

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar Geçenlerde Fences Diye Bir Program Kurmuştum Karşıma CursorFX Diye Bir Programı Yükleme Teklifi Geldi Ben De Kurdum Sonra Memnun Kalmadım Sildim.

Sonrasında Denetim Masasında Öğesi İse Öyle Kaldı

74149

Arkadaşlar Bu Öğeyi Kaldırmak İçin Sizin Bir Çözümünüz Varsa Beni Çok Mutlu Edersiniz

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Arkadaşlar Geçenlerde Fences Diye Bir Program Kurmuştum Karşıma CursorFX Diye Bir Programı Yükleme Teklifi Geldi Ben De Kurdum.
Sistem geri yükleme noktasından geri yükleme yapmayı deneyebilirsiniz.

Sistem geri yükleme, sisteminizi ilgili uygulamaların yüklenmesinden önceki geçmişteki bir zamana döndürür.
Bkz.

Not : Geri yükleme, kişisel dosyalarınızı etkilemez ancak sonradan yüklenmiş uygulamaları, sürücüleri ve güncelleştirmeleri kaldırır.

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Sistem geri yükleme noktasından geri yükleme yapmayı deneyebilirsiniz.

Sistem geri yükleme, sisteminizi ilgili uygulamaların yüklenmesinden önceki geçmişteki bir zamana döndürür.
Bkz.

Not : Geri yükleme, kişisel dosyalarınızı etkilemez ancak sonradan yüklenmiş uygulamaları, sürücüleri ve güncelleştirmeleri kaldırır.

Onu Yapmak Ta Aklıma Geldi Ama Eski Bir Sistem Geri Yükleme Kaydım Yok

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Onu Yapmak Ta Aklıma Geldi Ama Eski Bir Sistem Geri Yükleme Kaydım Yok
Manuel olarak çok sağlıklı olmaz ama yine de deneyebilirsiniz.

Program ile ilgili, aynı isimdeki tüm kayıt girdilerini silmeyi deneyin.
Windows araya
Regedit
Enter
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\program adı
Kod:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\program adı
Ayrıca
Kod:
HKEY_CURRENT_USER\Software
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE
HKEY_USERS\.DEFAULT\Software

64-bit sistem için ayrıca
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node

Dosya gezgininden de
Kod:
%programfiles%
%programfiles(x86)%
%appdata%
%temp%
temp
program ismini içeren ögeler varsa, silin. Bilgisayarı baştan başlatıp test edin.

Önemli: herhangi bir işlem yapmadan önce bir geri yükleme noktası oluşturun. Bilmeden bir işlem yaparsanız, geri alma şansınız vardır. Kolay gelsin.

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

Tüm kayıt girdilerini silmeyi deneyin.
Windows araya
Regedit
Enter
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\program adı
Kod:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\program adı
Ayrıca
Kod:

Dosya gezgininden de
Kod:
%programfiles%
%programfiles(x86)%
%appdata%
%temp%
temp

Ben Bir Bakacağım

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14

Program ile ilgili, aynı isimdeki tüm kayıt girdilerini silmeyi deneyin.
Windows araya
Regedit
Enter
Kod:
Kod:
Ayrıca
Kod:

Dosya gezgininden de
Kod:
%programfiles%
%programfiles(x86)%
%appdata%
%temp%
temp
program ismini içeren ögeler varsa, silin. Bilgisayarı baştan başlatıp test edin.

Önemli: herhangi bir işlem yapmadan önce bir geri yükleme noktası oluşturun. Bilmeden bir işlem yaparsanız, geri alma şansınız vardır. Kolay gelsin.

İlgin İçin Çok Teşekkür Ederim Ama Bu Da İşe Yaramadı

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Ben böyle silemediğim şeylerde ara bölümüne ismini yazıyorum. Orada çıkanları yavaş yavaş siliyorum. Bazıları hata veriyor. Onları atlıyorum. Genelde Maks. 2-3 tane kalıyor, silinmiyor. Yeniden başlat yapınca hepsi siliniyor.

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ben böyle silemediğim şeylerde ara bölümüne ismini yazıyorum. Orada çıkanları yavaş yavaş siliyorum. Bazıları hata veriyor. Onları atlıyorum. Genelde Maks. 2-3 tane kalıyor, silinmiyor. Yeniden başlat yapınca hepsi siliniyor.

Ne Dediğinizi Anlamadım Bu Bir Dosya Ya Da Klasör Değil. Bu Denetim Masası Öğesi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar Bir Şey Daha Sormak İstiyorum.

Anladığım Kadarıyla Denetim Masası Öğeleri ".cpl" Formatı Olarak Kaydediliyormuş.
Bu Bozuk Öğenin ".cpl" Dosyasının Yerini Bilen Varsa Söyleyebilirmi?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Oradaki öğrenin dosyaları yok mu? Herhangi bir sistem dosyası veya kısayol yoksa sadece simge mi?

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Oradaki öğrenin dosyaları yok mu? Herhangi bir sistem dosyası veya kısayol yoksa sadece simge mi?

Yok Kardeşim Bu Bir Denetim Masasındaki Araç Sadece Konunun Başında Dedim Ki:

Arkadaşlar Geçenlerde Fences Diye Bir Program Kurmuştum Karşıma CursorFX Diye Bir Programı Yükleme Teklifi Geldi Ben De Kurdum Sonra Memnun Kalmadım Sildim.

Sonrasında Denetim Masasında Öğesi İse Öyle Kaldı

Ekli dosyayı görüntüle 74149

Arkadaşlar Bu Öğeyi Kaldırmak İçin Sizin Bir Çözümünüz Varsa Beni Çok Mutlu Edersiniz

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
İlgin İçin Çok Teşekkür Ederim Ama Bu Da İşe Yaramadı
Kayıt defteri üzerinde verdiğim ilk iki yol eksik olmuş. Şu şekilde olacak:

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace
bir de şu konuma bakalım:
Kod:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

{025A5937-A6BE-4686-A84 gibisinden sayı ve büyük harflerlerden oluşan klasörler olması lazım, onları tek tek tıklayarak kontrol edelim.
Veri sekmesinin altında İngilizce açıklaması da oluyor.

mesela ben baktım şimdi:
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{0DF44EAB-FF21-4412-838E-260A8728E7F1} Veri: Taskbar and Start Menu (=Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü)

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Kayıt defteri üzerinde verdiğim ilk iki yol eksik olmuş. Şu şekilde olacak:

Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace
bir de şu konuma bakalım:
Kod:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

{025A5937-A6BE-4686-A84 gibisinden sayı ve büyük harflerlerden oluşan klasörler olması lazım, onları tek tek tıklayarak kontrol edelim.
Veri sekmesinin altında İngilizce açıklaması da oluyor.

mesela ben baktım şimdi:
Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{0DF44EAB-FF21-4412-838E-260A8728E7F1} Veri: Taskbar and Start Menu (=Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü)

- HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{025A5937-A6BE-4686-A844-36FE4BEC8B6D}

- HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{0DF44EAB-FF21-4412-838E-260A8728E7F1}

Bu Konumlara Baktım ve İki Yeri De Buldum Şimdi Ne Yapacağım

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
- HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

- Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace\{0DF44EAB-FF21-4412-838E-260A8728E7F1}

Bu Konumlara Baktım ve İki Yeri De Buldum Şimdi Ne Yapacağım
Aynı isimde, eminsin, değil mi?
O zaman sol panelden ilgili ögede iken (misal yazmışsın: {0DF44EAB-FF21-4412-838E-260A8728E7F1}), o isimdeki nesneye sağ tıkla ve sil tıkla
sonra sistemi baştan başlat.

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Aynı isimde, eminsin, değil mi?
O zaman sol panelden ilgili ögede iken (misal yazmışsın: {0DF44EAB-FF21-4412-838E-260A8728E7F1}), o isimdeki nesneye sağ tıkla ve sil tıkla
sonra sistemi baştan başlat.

Kardeş Bu Önemli Bir Dosya Olabilir. Emin Misin

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Ek Açıklama 2019-07-03 231912.png
Ek Açıklama 2019-07-03 232007.png

Kardeşim Bunlar Çıktı Bende Emin Misin Sileyim Mi?

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Hayır sakın silme! Çünkü o programın ismi (CursorFX) yok orada!

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

kayıt yolunu tek tek klavyeden veya mouse'dan tıklayarak bakacaksın, sağ bölümde o öge ismi (CursorFX) var mı diye, eğer varsa ona sağ tıklayıp silebilirsin.

Ama paylaştığın ikinci bölüm güç planı ayarları ile ilgili, silmeye çalışırsan sorun yaratır aynı şekilde ilki de Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü. Ben bir önceki mesajımda örnek olsun diye verdim. Silinecek öge (CursorFX) olacak.

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hayır sakın silme! Çünkü o programın ismi yok orada!

Bilgisayar\HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

kayıt yolunu tek tek klavyeden veya mouse'dan tıklayarak bakacaksın, sağ bölümde o öge ismi var mı diye.

Baktım Yok

Allahım Bu Ne İnatçı Öğe Yarabbim Yüklediğime Pişman Oldum

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Baktım Yok

Allahım Bu Ne İnatçı Öğe Yarabbim Yüklediğime Pişman Oldum
Kayıt defterinde kendini gizlemiş olabilir, bilmiyorum; normalde bu alanlarda görebilmemiz gerekirdi.
Bilgisayarında hiç anormallik gözlemliyor musun peki? Donma, kasma, aşırı RAM, disk, CPU kullanımı, sistemin geç açılması, herhangi bir hata vesaire gibi şeyler?

_erdmyree_

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Kayıt defterinde kendini gizlemiş olabilir, bilmiyorum; normalde bu alanlarda görebilmemiz gerekirdi.
Bilgisayarında hiç anormallik gözlemliyor musun peki? Donma, kasma, aşırı RAM, disk, CPU kullanımı, sistemin geç açılması, herhangi bir hata vesaire gibi şeyler?

Sistemimi Etkilemiyor. Ama Orda Durması Biraz Beni Gıcık Ediyor.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,363
Sistemimi Etkilemiyor. Ama Orda Durması Biraz Beni Gıcık Ediyor.
Zararlı olmayabilir, belki sadece simge olarak kalmıştır.
Şimdilik benim de aklıma bir şey gelmedi. Eğer ola ki sisteminde sıkıntı yaşarsan kurtarma konsolu üzerinden Windows sıfırlama (Reset this PC) veya temiz kurulum yaparsın.

Son mesajlar