Arkadaşlar bilgisayar beni sürekli oyundan atıyor ?

Bu konuyu okuyanlar

caga3344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Arkadaşlar PUBG ve CS:GO oynarken beni sürekli bir oyundan atıyor. PUBG de sürekli crash veriyor CS:GO da ise masa üstüne dönüp hemen oyuna dönüyor (10-15sn içinde)
Bu çok can sıkıcı olmaya başladı lütfen yardım edin.Ve arada bir saçma sapan dırrrrrrrrt diye bir ses çıkarıp 5-10 sn sesi götürüyor genelde discort daiken oluyor ama bilemedim (Bu problemler bilgisayarım PUBG oynarken Mavi ekran verip BİOS a attığından beridir var) ( Biosdan çıkamayıp PC yi kapatmıştım çıkmak için) Lütfen bana yardımcı olun sistem şu:
B360-F ASUS ANAKART
İ5 8400 İŞLEMCİ
ASUS ROG 1060 OC EKRAN KARTI
16 2400MHZ RAM
SIVI SOĞUTUCU CORSAİR H45
SSD480GB CORSAİR VE SEAGATE 1TB DİSK
4-5 TANEDE FAN VAR

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Sürücüleri nasıl güncellediniz? Herhangi bir program kullandınız mı?

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
nasıl (MAC kullanıyordum o yüzden sürücü güncelleme vs çok anlamıyorum azıcıık basitleştirirseniz cok sevirirm :) biraz cahilim windowsta )
Bilgisayara Windows yükledikten sonra nasıl güncelleme yaptınız? Yani bilgisayarda bulunan donanımların sistemle uyumlu hale gelmesi için yazılımsal sürücü güncellemeleri vardır ve bunu Windows Update yapar. Herhangi bir program kullanmadıysanız Windows Update ile bir kontrol edin. Eğer sürücü güncellemesi yok ise BIOS sürümünüzü güncellemeyi deneyin. Baktınız olmuyor BIOS ayarlarınızı sıfırlayıp BIOS pilini çıkardıktan sonra 2-3 dakika bekletin, ardından takıp tekrar kontrol edin. Son çare ekran kartı sürücüsünü DDU adlı program ile silip daha sonra Nvidia GeForce adlı programdan tekrar yükleyin. Bunları sırayla denemenize rağmen herhangi bir sonuç alamadıysanız son çare format atıp sürücüleri Windows Update ile temiz kurulum yaparak yükleyin. Baktınız hala olmuyor bu sefer iş donanımsal kaynaklı olabilir.

caga3344

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
update windowsdan direk indirip kurdum.Bios nasıll güncellenir bilmiyorum :( bu konudada yardımcı olabilir misiniz?