Aras Kargo Rezilliği !

Bu konuyu okuyanlar

sulugoz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
site tasarım ve yapı olarak ayrıca hizmet anlayışı olarak problem yarattığının düşünmüyorum

sevdimsadece

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ah celal aras ah sen yaşasaydin keşke sen gittin aras bitti beni geçen rezil ettiler elimde yalan söylediklerine dair kanıt var ama biliyorlar mahkemeye gitmiyecegimi haksızsin diyorlar

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kargo firmaları anlaşmalı olmadıkları kullanıcıları resmen sömürüyor. Bir zarfa 10 lira ödüyoruz. Anlaşmalı kişi veya firmalar koca koliye 5-10 lira ödüyor.

Champion78

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Geçen ay Aras kargo ile şehir dışına bir zarf yollamıştım.Merkezden uzak bir belde olması nedeniyle haftada 2 kere teslimat yapılan bir bölgeymiş ve bu nedenle taşıma ücreti 17 liraydı.Neyse gönderdim zarfı.1 hafta sonra telefon geldi "kargonuz geri döndü gelin alın" diye.Gittim şubeye.26,5 lira fatura çıkardılar.Geri dönüşte ilk taşıma bedelinin yarısı üzerine ekleniyormuş.Sonra kargoyu gönderdiğim arkadaşımı aradım.Anlattım olayı."Benim haberim yok kargodan, gelen giden olmadı" dedi.Şubedeki görevliyle konuştum.Kargocu adrese gitmiş bulamayınca geri götürmüş şubeye.Ancak adreste bulunamayan alıcılara kesinlikle sms veya telefon ile ulaşılıp haber verilmesi gerekiyor.Ama benim arkadaşıma hiçbir şekilde haber vermemişler.Neyse dedim.26 lirayı ödedim.Tekrar 17 lira olarak karşı ödemeli geri gönderdim kargoyu.

1 hafta sonra sms geldi."Kargonuz geri döndü gelin alın" diye.Sinir krizi geçirdim.Gittim şubeye yine.İkinci sefer geri döndüğünü ne yapmaya çalıştıklarını sordum.Arkadaşımı aradım."Ne gelen oldu ne giden, telefonla haber verende olmadı" dedi.Sonra şubenin müdürüyle(kadın müdür) konuştum.Karşı taraftaki alıcı şubeyi aradık.Kargoyu "şubeden teslim alınacak" diye işaretlemişler.Halbuki ben adrese teslim olarak göndermiştim."Yetersiz adres" yüzünden böyle işaretlediklerini söylediler.Aslında ilk sefer gönderdiğim adresin aynısına göndermiştim hiçbir değişiklik yapmadan.İlk seferde adrese gitmişlerdi ancak alıcı kişiyi adreste bulamayınca haber vermeden bana geri göndermişlerdi."Aynı adres bu sefer nasıl yetersiz veya geçersiz" oluyor diye sordum.Bu arada tekrar fatura çıkardılar bana 26,5 lira.Bu parayı kesinlikle ödemeyeceğimi onların hatası yüzünden iki seferdir kargonun geri döndüğünü belirttim.O zaman kargoyu "Sorunlu kargo" olarak merkeze göndereceklerini söylediler."Sonra ne olacak? dedim."Ücreti ödenene kadar merkezde kalacağını" söyledi şubenin müdürü."Peki" dedim "hatanın kimde olduğunu söyleyin ona göre ücreti ödeyip ödemeyecime karar vericem" dedim.Şube müdürü "Hata bizde.Karşı taraftaki şubenin hatası" dedi."O zaman sizin hatanızın bedelini neden ben ödüyorum" dedim."Yapabileceğimiz birşey yok" dedi.Peki dedim bir indirim filan yapabiliyor musunuz ? Bir zarf için 60 liram gitti dedim.Şube müdürü alaycı bir tavırla "iyi o zaman 1 lirasını ben verim düz 25 olsun" dedi.Benim şalterler attı.Lanet olsun dedim.26,5 lirayı ikinci kez yine ödedim.Bu seferki gönderimde taşıma ücretini (17 lira) kendileri karşılayacağını söyledi müdür.Yani bir kağıt parçasını göndermek için benim 53 liram gitti.Zaten en başından karşı ödemeli olarak gönderdiğim arkadaşımda bu vesileylede para vermeden kargosuna kavuşmuş oldu.Olan bana oldu yani.Bir daha Aras kargonun önünden geçmem.

Hatalı olduğun bir nokta var sadece, bu gibi durumlarda işini şubeyle çözmen neredeyse imkansıza yakın. Yani şube müdürü ne kadar takar ki senin şikayetini? Direkt merkeze şikayet edeceksin. Birkaç sene önce daha basit bi olay geldi başıma, yine Aras Kargo. Bizim mahalleye kargo öğlen 2-4 arası gelir. Online alışveriş yaptım kargo bekliyorum. Takip kodundan sorgu yaptım dağıtıma çıktı yazıyordu. Bekledim, öğlen gelir dedim. Saat 3 gibi bi baktım, adreste kimse bulunamadı gibi bi duruma geçmiş kargo. Oysa gelen giden olmadı. Sinir oldum, internet sitesi üzerinden mesajla şikayet ettim, durumu anlattım. Yarım saat sonra şubeden aradılar, ağlamaklı bi sesle: "efendim bi yanlışlık olmuş keşke önce bizi arasaydınız, hallederdik" falan dediler, yarım saate geldi kargo :) şube içerisinde herkes korur birbirini, merkeze şikayet ettin mi anında çözülüyor olay. Bir dahaki sefere aklınızda bulunsun :)

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Biz bu anlattığın sorunu şu kargoların hepsinde yaşadık: UPS, Aras, MNG, Yurtiçi. Ve eminim çalıştıkça diğerlerinde de yaşayacağız. Yani şirketler bu konuda doğru düzgün bir yönetim sergileyemiyorlar; şube personelleri de keyfi davranıyor. Neyse sen dua et posta elemanları gibi zarfını yakıp toprağa gömmüyorlar. Ayrıca bu tür durumlarda PTT'nin "iadeli taahhütlü" gönderim şeklini tercih edebilirsin. Hem gideceği kesin olur, hem de daha ucuza gelir. Normal yoldan PTT ile sakın yollama eğer dediğin gibi ücra bir yerdeyse onu yerler yutarlar yine de götürmezler.

Qbilay

Asistan
Reaksiyon puanı
7
[h=1]CHAMPİON78[/h] arkadasin yorumuna istinaden. Yetkili servisle isiniz oldugunda (beyaz esya, elektronik, kombi v.s.) ariza kaydi, kargo alimi gibi islerinizi musteri hizmetleri veya genel merkezi arayarak halletmeye calisin. Kargo firmalarinin artik akilli telefon/tabletler icin ugulamalari var bu cagrilar direk genel merkeze dusuyor ve ilgili sube/servis bu islemi belirli bir sure icinde tamamlamasi gerektiginden dolayi teslim etme veya alma isini kendi insiyatifinde kullanamiyor ve seve seve gidip aliyor.

Broon

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Aras kargo kullanılacak bir firma değildir. Bence hakkınızı arayın. Yetersiz adres durumunda eğer adres teslimse bunu size bildirmeleri gerekiyordu

ahmeta

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Benimde bir gönderim şubeye geldikten sonra dağıtıma çıkartmadan gönderinin üzerine abuk sabuk bir adres yazıp başka bir şubeye göndermiş gönderdikleri şube bu uyduruk adresi bulamayıp şubede bekletmişti bende gidip daha uzakta olan o şubeden elden teslim almıştım.
Bende sevmem Aras kargoyu 3-5 kere gönderi aldım ancak daha 1 kere bile eve teslim olmadı hep gidip şubeden teslim almışımdırım aras gönderilerini!...

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Benim de kargomu eski görev yerim olan bir ilçeye götürmüşlerdi. Merkeze gelince şubeden teslim almak durumunda kalmıştım.

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
hepsinde sorun yaşanıyor ancak aras kargo aralarında en kötüsü

internetten bişey aldım yurtiçi kargo ile geliyor

çıkış yeri: istanbul
varış yeri: istanbul

paket şu anda ankarada :)

burakbardakci34

Asistan
Reaksiyon puanı
37
Bu kargo şirketlerinin şubelerinin gerçekten özensiz düzensiz ve disiplinsiz çalıştığı kanısındayım.

xyunusx

Doçent
Reaksiyon puanı
40
Çok kez kargo ile işim olduğu için en iyi kargo şirketi ups bence hatta şunuda söyleyim yurt içi kargo ile maket telefon gönderdim ve yurt içi kargoyu kaybettiler :) ve bulamadılar tabi karşı tarafta kargo gelmedi diye bastı kötü yorumu sahibinden.com a ALLAH'tan gerçek telefon değildi

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Arasla kargolarım tam zamanında gitti. Emme ve lakin kargo takip sistemi çalışmadığı için e-posta ile ya da telefonla arayarak kargomu hep takip ettim. Yoksa sizlerin düştüğü duruma düşebilirdim.

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Mümkün oldukça Yurtiçi kargo dışında kargo kullanmamaya özen gösteriyorum. Yaşadığınız olay kesinlikle tahammmül edilebilecek bi durum değil. Bu tamamen her önüne geleni personel olarak işe aldıklarını ve bu işe ne kadar önem verdiklerini gösteriyor.

Alnair Alsad

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Bir keresinde ptt kargo ile biri Kocaeli diğeri Çek Cumhuriyeti olmak üzere aynı anda iki farklı kargo yapmıştım. Çek Cumhuriyeti ne giden daha önce varmıştı. :D Maille şikayet etmiştim ilgilenmişlerdi hemen.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Mümkün oldukça Yurtiçi kargo dışında kargo kullanmamaya özen gösteriyorum. Yaşadığınız olay kesinlikle tahammmül edilebilecek bi durum değil. Bu tamamen her önüne geleni personel olarak işe aldıklarını ve bu işe ne kadar önem verdiklerini gösteriyor.

YK'yu da kullandım. İstanbul'dan bir günde gelen kargo, Uşak il sınırları içinde 2-3 hafta gezdikten sonra geldi.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bir kaç kez yurtiçi kargo ile işim oldu ve sorun yaşamadım.

Ama UPS daha iyi, gelmeden önce arıyorlar "Şu saatler arası geleceğiz, müsait misiniz?" diye soruyorlar.

desperado64

Müdavim
Reaksiyon puanı
104
Beni niye aramadılar [MENTION=126564]mstfanar[/MENTION] :p

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Bilemem artık. Kim bilir yine ne yaptın... :p

Arkadaşın kargo gelecekti ve gelmeden önce aradılar arkadaşı. :)

TosunPasaa

Doçent
Reaksiyon puanı
3
YK'yu da kullandım. İstanbul'dan bir günde gelen kargo, Uşak il sınırları içinde 2-3 hafta gezdikten sonra geldi.

Aslında birazda gönderim ve kargoyu teslim alan şubedeki çalışanlara bağlı bi durum. Bazen ben evde olmadığım zaman kargo geldiğinde aralar evde kimse yok nereye bırakalım kargoyu diye.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
yurtiçi kargo bizim komşu dükkan adamlaraı süründürdük ama kargo konusunda hiç sorun olmadılar arabalarına çarptık sorun olmadı...

Lee Tai

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Aras çalışanları keyfine düşkün. Çok alışveriş yaptım internetten hepside aras kargo ile şubeye teslim yaptım , her seferinde aradılar kargo geldi diye. Yurtiçi ile bi defa tanıştım , eve teslim olucaktı şube yoktu bulunduğum yerde , eve geldiler kimse yok hemen aradılar geldik yoksunuz bakkala birakin dedim sağolsun bakkala bırakti. Tekrar söyliyim aras kargo çalışanı keyfine düşkün umursamaz..

Mustafalıı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese selamlar... Aras kargo nasıl bi firma bilmiyorum... Arkadaşım bana dediki...sana bi kargo yollayacağım haberin olsun dedi.... Neyse 2 yada 3 saat sonra aradım takip nosunu bana ver ben takip edeyim dedim.. Arkadaşım takip no istediğim halde vermediler dedi.... Ne söyleyeceğimi bilmiyorum şaşkınlık içerisindeyim... Takip no istediği halde neden vermeme ihtiyacı duymuş ki beyefendinin... Rezillikten başka bişey değil gibi görünüyor....Cümleten iyi akşamlar..

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Aras kargo tam bir felakettir. Daha önce kargo gönderimi yaptım verdikleri kargo Numarası eksik ve geçersiz çıktı, tekrar arayayım dedim aksam 18:00 geçtiği icin telefonları açan olmadı yanı ertesi güne kaldı mecburen, sonra internetten bir urun aldım onlar aras kargo ile gönderi yaptılar bana haberim yok, aradım Aras kargo ile gelecek dediler anladım hemen bir sorun olacağını. İstanbul'dan çıkan kargo İstanbul'un başka semtine 3 is gününde geldi hatta adres doğru olmasına rağmen adrese gelmedi adrese gelmesi icin 1 gün daha beklemem gerektiğini söylediler sonra bulunduğu şubeye gidip ben aldım. Yanı Aras kargo pişmanlıktır.

Kingcocuk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş afedersin ama sende az şey deyilmişsin yani.

MuhammedSC

Müdavim
Reaksiyon puanı
484
Evde özellikle 3 gün boyunca birini tuttum kargo gelecek diye. İlk gün mesaj geldi kargonuzu getirdik sizi bulamadık diye. Diğer gün saat 16:30 gibi şubeye gittim. Araca yüklendi bugün teslim edilir dediler. Edilmedi yine aynı mesaj geldik sizi bulamadık. Nedense kimse zile basmamış ve kapıda kağıt vs yoktu. Sürat,MNG,Yurtiçi,Aras,UPS kullanmış birisi olarak. İlk defa böyle birşey yaşadım daha öncesinde aras'tan memnundum. Maalesef artık mümkün olduğunca uzak duracağım bir firma oldu.