Aras Kargo Rezilliği !

Bu konuyu okuyanlar

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
Geçen ay Aras kargo ile şehir dışına bir zarf yollamıştım.Merkezden uzak bir belde olması nedeniyle haftada 2 kere teslimat yapılan bir bölgeymiş ve bu nedenle taşıma ücreti 17 liraydı.Neyse gönderdim zarfı.1 hafta sonra telefon geldi "kargonuz geri döndü gelin alın" diye.Gittim şubeye.26,5 lira fatura çıkardılar.Geri dönüşte ilk taşıma bedelinin yarısı üzerine ekleniyormuş.Sonra kargoyu gönderdiğim arkadaşımı aradım.Anlattım olayı."Benim haberim yok kargodan, gelen giden olmadı" dedi.Şubedeki görevliyle konuştum.Kargocu adrese gitmiş bulamayınca geri götürmüş şubeye.Ancak adreste bulunamayan alıcılara kesinlikle sms veya telefon ile ulaşılıp haber verilmesi gerekiyor.Ama benim arkadaşıma hiçbir şekilde haber vermemişler.Neyse dedim.26 lirayı ödedim.Tekrar 17 lira olarak karşı ödemeli geri gönderdim kargoyu.

1 hafta sonra sms geldi."Kargonuz geri döndü gelin alın" diye.Sinir krizi geçirdim.Gittim şubeye yine.İkinci sefer geri döndüğünü ne yapmaya çalıştıklarını sordum.Arkadaşımı aradım."Ne gelen oldu ne giden, telefonla haber verende olmadı" dedi.Sonra şubenin müdürüyle(kadın müdür) konuştum.Karşı taraftaki alıcı şubeyi aradık.Kargoyu "şubeden teslim alınacak" diye işaretlemişler.Halbuki ben adrese teslim olarak göndermiştim."Yetersiz adres" yüzünden böyle işaretlediklerini söylediler.Aslında ilk sefer gönderdiğim adresin aynısına göndermiştim hiçbir değişiklik yapmadan.İlk seferde adrese gitmişlerdi ancak alıcı kişiyi adreste bulamayınca haber vermeden bana geri göndermişlerdi."Aynı adres bu sefer nasıl yetersiz veya geçersiz" oluyor diye sordum.Bu arada tekrar fatura çıkardılar bana 26,5 lira.Bu parayı kesinlikle ödemeyeceğimi onların hatası yüzünden iki seferdir kargonun geri döndüğünü belirttim.O zaman kargoyu "Sorunlu kargo" olarak merkeze göndereceklerini söylediler."Sonra ne olacak? dedim."Ücreti ödenene kadar merkezde kalacağını" söyledi şubenin müdürü."Peki" dedim "hatanın kimde olduğunu söyleyin ona göre ücreti ödeyip ödemeyecime karar vericem" dedim.Şube müdürü "Hata bizde.Karşı taraftaki şubenin hatası" dedi."O zaman sizin hatanızın bedelini neden ben ödüyorum" dedim."Yapabileceğimiz birşey yok" dedi.Peki dedim bir indirim filan yapabiliyor musunuz ? Bir zarf için 60 liram gitti dedim.Şube müdürü alaycı bir tavırla "iyi o zaman 1 lirasını ben verim düz 25 olsun" dedi.Benim şalterler attı.Lanet olsun dedim.26,5 lirayı ikinci kez yine ödedim.Bu seferki gönderimde taşıma ücretini (17 lira) kendileri karşılayacağını söyledi müdür.Yani bir kağıt parçasını göndermek için benim 53 liram gitti.Zaten en başından karşı ödemeli olarak gönderdiğim arkadaşımda bu vesileylede para vermeden kargosuna kavuşmuş oldu.Olan bana oldu yani.Bir daha Aras kargonun önünden geçmem.

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
iyi güzelde sana kargo takip no vs vermediler mi ?
bunu gönderidiğin kişiye de aktarsaydın oda takibinde olsaydı ? en azından merkeze geldiğinde ortalama hesapla beklerdi su su gunler arası gelebilir diye yada arayıp ne zaman gelirsiniz diye ?
yoksa ben mi yanlış düşünüyorum .

- - - Mesaj Güncellendi - - -

sonuçta bi defa başına gelmiş biraz üfleyerek yemen lazımdı senın de takibinde bulunman lazım dı...

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
iyi güzelde sana kargo takip no vs vermediler mi ?
bunu gönderidiğin kişiye de aktarsaydın oda takibinde olsaydı ? en azından merkeze geldiğinde ortalama hesapla beklerdi su su gunler arası gelebilir diye yada arayıp ne zaman gelirsiniz diye ?
yoksa ben mi yanlış düşünüyorum .

sonuçta bi defa başına gelmiş biraz üfleyerek yemen lazımdı senın de takibinde bulunman lazım dı...

Evet onu yazmayı unutmuşum.

Kargoyu ilk gönderdiğimde takip numarasından takip etmedim nasıl olsa gidicek diye.Sonra geri dönüp ikinci kez gönderdikten 2-3 gün sonra takip numarasından sorguladım nerde olduğunu.Dağıtıma çıkacak yazıyordu.Tamam bugün eline geçecek diye düşündüm kargo.Ama 2 gün sonra tekrar "kargonuz geri döndü" diye sms gelince bu sefer yine sorguladım takip numarasını hala "dağıtıma çıkacak" yazıyordu.Sonra tarihe baktım.İlk sefer gönderdiğim kargonun tarihi.Yanı ilk gönderdiğim kargonun takip numarasının üzerinden devam etmişler ikinci kargoyu.Yani ikinci kargo diye aslında ben ilk gönderdiğim kargoya bakıyormuşum.İkinci kez gönderdiğim kargo için aktif bir takip numarası yoktu yani.Bu da ayrı bir yanlışları daha.Her yönden işini beceremeyen, hatalarla dolu bir firma Aras kargo.

jack bauer

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Ben ne kadar bizim buradaki yurtiçi şubedekilerine sinir olsam da pahalı da olsa oradan şaşmıyorum bir kere Diyarbakır'da bir yere gidecekti paketim oraya kadar teslim edemiyoruz şubeden alsın demişlerdi ama şubeden de sorunsuz almışlardı.

edit: Normalde Aras Kargo baya hızlı çalışıyor sırf o yüzden seviyorum zaten.

ALPARS

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Bende bir kargo firmasıyla geri iadeli kargoyla bir hafta uğraştığımı bilirim...

Don't Be Normal

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Evet onu yazmayı unutmuşum.

Kargoyu ilk gönderdiğimde takip numarasından takip etmedim nasıl olsa gidicek diye.Sonra geri dönüp ikinci kez gönderdikten 2-3 gün sonra takip numarasından sorguladım nerde olduğunu.Dağıtıma çıkacak yazıyordu.Tamam bugün eline geçecek diye düşün kargo.Ama 2 gün sonra tekrar "kargonuz geri döndü" diye sms gelince bu sefer yine sorguladım takip numarasını hala "dağıtıma çıkacak" yazıyordu.Sonra tarihe baktım.İlk sefer gönderdiğim kargonun tarihi.Yanı ilk gönderdiğim kargonun takip numarasının üzerinden devam etmişler ikinci kargoyu.Yani ikinci kargo diye aslında ben ilk gönderdiğim kargoya bakıyormuşum.İkinci kez gönderdiğim kargo için aktif bir takip numarası yoktu yani.Bu da ayrı bir yanlışları daha.Her yönden işini beceremeyen, hatalarla dolu bir firma Aras kargo.
o halde yerden göğe kadar haklısın geçmiş olsun.
bende buna benzer seylr yaşadım belki ilden ilçeye değişebilir çok patavatsız ve barbardı benim gözlemlediklrim.
neyse bende buna yakın bır durum yasadım
gg den alısveriş yaptım urunden memnun kalmayıp ıade ettım kargo ile gonderdım parayı bana gerı ıade ettı gg fakat 3 hafta sonra felan yurt ıcı benı aradı
böle böle kargonuz var almazsanız ımha edilcek bu kadar zamandır bekletiliyor ve su kadar kez de dagtıma cıktı gibilrinden.
imha edın dedım ama edersek kargo ucreti alıcı odemeli oldugu ıcın siz ödeyeceksınız dediler en guzelı etmeyelim alın urunu sızde kalsın bedavaya kullanmıs olun dedıler :)
100 liralık seyı 15 20 liraya getrmıs oldum tabi bide dini boyutu var ısın kargo ile geldiği gibi duruyor posetını bıle acmadım ^^

bu arada [MENTION=15367]El Padrino[/MENTION] ben olsaydım hakem heyetine kadar giderdim sinekte ufaktır ama miğde bulandırır madem onlar kıllık yaptı bende yapardım :)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
o halde yerden göğe kadar haklısın geçmiş olsun.
bende buna benzer seylr yaşadım belki ilden ilçeye değişebilir çok patavatsız ve barbardı benim gözlemlediklrim.
neyse bende buna yakın bır durum yasadım
gg den alısveriş yaptım urunden memnun kalmayıp ıade ettım kargo ile gonderdım parayı bana gerı ıade ettı gg fakat 3 hafta sonra felan yurt ıcı benı aradı
böle böle kargonuz var almazsanız ımha edilcek bu kadar zamandır bekletiliyor ve su kadar kez de dagtıma cıktı gibilrinden.
imha edın dedım ama edersek kargo ucreti alıcı odemeli oldugu ıcın siz ödeyeceksınız dediler en guzelı etmeyelim alın urunu sızde kalsın bedavaya kullanmıs olun dedıler :)
100 liralık seyı 15 20 liraya getrmıs oldum tabi bide dini boyutu var ısın kargo ile geldiği gibi duruyor posetını bıle acmadım ^^

bu arada @El Padrino ben olsaydım hakem heyetine kadar giderdim sinekte ufaktır ama miğde bulandırır madem onlar kıllık yaptı bende yapardım :)

İnan o gün çok sinirlendim ve öfkelendim.Bu işin peşini bırakmıcam dedim kendi kendime.Sonra aradan bi kaç gün geçince işten güçtende fırsat bulamayınca öfkem dindi biraz.Ama hala aklımda, bi şekilde hadlerini bildirmem lazım o şubedekilere.Birde ben derdimi anlatmaya çalışırken müdür dahil diğer bi kaç eleman daha başıma toplanıp bana haksızlıklarının içinden çıkabilmek için türlü türlü saçma sapan bahaneler üretiyorlardı.Neyseki hepsine haddini bildirdim ve en sonunda da şube müdürünün kendi ağzından "Hata bizde" itirafını almayı başardım.Ama buna rağmen 53 liram gitti.Benim planım Aras kargonun merkez ofisini arayıp direk en baştakilere şubeleri ve şahısları şikayet etmek.En yakın zamanda arayıp şikayetimi edicem.

"Haksızlık karşısında susan bizden değildir..."

oslun

Müdavim
Reaksiyon puanı
33
geçmiş olsun. ben de şube teslimi, poşet dosyada gönderdiğim bi ürün için 22 tl ödemiştim.. o günden beri aras kargoya uğramıyorum :)

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
28
Üstadım Kargo MNG demektir.MNG den şaşmayınız.Geçmiş olsun.
Haa bu arada UPS denen firmadan da uzak durunuz.(Kargo parasını ödediğim halde hala karşıdan ısrarla para isteyip,kargoyu geri bana getiren kuruluştur UPS)

Y!LM@Z

Müdavim
Reaksiyon puanı
45
İlginç :) Benim bulunduğum ilçede de aras en iyisidir diyebilirim. Bu arada geçen hafta benzer bir olayda benim başıma geldi internet üzerinden kitap satın aldım ve satıcı da ürünü MNG kargo ile göndermiş. Bende gelmesini beklemeye başladım aradan 1 hafta geçmesine rağmen kargo elime ulaşmadı haliyle kargo şubesine gittim ve kargomu sorduğumda elimizde adınıza kayıtlı kargo yok dendi. Bu sefer biraz kızgınlıkla satıcıya mesaj attım ve adamın bana gönderdiği mesaj "ürün elimize geri döndü farklı bir kargoyla gönderiyoruz" oldu. Bu süre zarfında kargo firması ne eve geldi nede bir telefon etti. Aynı kargo firmasıyla benzer bir olayı da çok önceleri yaşadığım için zorda kalmadıkça tercih etmiyorum. Sanırım olaylar hep şubedeki çalışanların vurdum duymazlığından kaynaklanıyor.

[MENTION=140027]Nemre[/MENTION] de MNG en iyi demiş. Bu firmalar bölgeye göre değişiklik gösteriyor gibi :D Bu arada arkadaşın dediği gibi UPS'den de uzak durun. İlden ilçeye 4 günde kargo mu gelir arkadaş. Firmaya şikayet mesajı atmasaydım kargoma resmen şehir turu düzenleyeceklerdi.

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
İlginç :) Benim bulunduğum ilçede de aras en iyisidir diyebilirim. Bu arada geçen hafta benzer bir olayda benim başıma geldi internet üzerinden kitap satın aldım ve satıcı da MNG kargo ile göndermiş. Bende gelmesini beklemeye başladım aradan 1 hafta geçmesine rağmen kargo elime ulaşmadı haliyle kargo şubesine gittim ve kargomu sorduğumda elimizde adınıza kayıtlı kargo yok dendi. Bu sefer biraz kızgınlıkla satıcıya mesaj attım ve adamın bana gönderdiği mesaj "ürün elimize geri döndü farklı bir kargoyla gönderiyoruz" oldu. Bu süre zarfında kargo firması ne eve geldi nede bir telefon etti. Aynı kargo firmasıyla benzer bir olayı da çok önceleri yaşadığım için zorda kalmadıkça tercih etmiyorum. Sanırım olaylar hep şubedeki çalışanların vurdum duymazlığından kaynaklanıyor.

Kesinlikle.Aslında bir şubenin veya şubede çalışan bir kaç elemanın patavatsızlığını, beceriksizliğini, terbiyesizliğini bütün bir firmaya mal etmemek lazım.Ancak o şubenin girişinde "Aras Kargo" ve çalışanlarının üzerinde "Aras Kargo" üniformaları varsa bu mekan ve bu insanlar Aras kargoyu temsil ediyor demektir.Ben Aras Kargoyla bir paket gönderirken CEO'suyla muhattap olmuyorum.Şubedeki elemanla muhattap oluyorum.O eleman bi nevi markayı ve firmayı temsil ediyor.Yaptığı doğrular ve yanlışlar bizim gözümüzde kendisini değil firmayı-markayı kötü duruma düşürür.Firmaların dikkat etmesi gereken hususta bu.Çatısı altında çalıştırdığı insanları düzgün seçicen ve iyi eğiticen.Ufacık bir krizin içinden çıkamadılar.Müşteriyi mağdur ettiler.

Mg.

Müdavim
Reaksiyon puanı
24
Bir keresinde bize zarf gelecekti aras ile.. Habersiz bir şekilde Zarfı bizle alakası olmayan bir eve atıp gitmişler. Bir süre sonra tanıdık birisi getirdi bize dosyayi

vaio

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Bundan sonra Aras Kargo ile kibrit çöpü bile göndermem.

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
İnanırım.Benimde aras kargoda soyadımın Taşdemir yerine Tasdemir yazıldığı için az uğraşmamıştım.

Ahbârî

Müdavim
Reaksiyon puanı
345
kulağımıza küpe olsun.

bu arada sürat kargoda da kötülerini yaşadım. bir ara inş bende anlatırım.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Bende Aras kargo ile 2-3 defa alım - gönderim yaptım hiçbir sorun çıkmadı. Demek ki şubenin patavatsızlığı.

Merkez ofisi arayıp bildirirseniz muhakkak birşey yapacaklardır. Tabi dedikleri gibi müşteri memnuniyeti önemseniyorsa.

Ay Parçası

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
Geçen ay Aras kargo ile şehir dışına bir zarf yollamıştım.Merkezden uzak bir belde olması nedeniyle haftada 2 kere teslimat yapılan bir bölgeymiş ve bu nedenle taşıma ücreti 17 liraydı.Neyse gönderdim zarfı.1 hafta sonra telefon geldi "kargonuz geri döndü gelin alın" diye.Gittim şubeye.26,5 lira fatura çıkardılar.Geri dönüşte ilk taşıma bedelinin yarısı üzerine ekleniyormuş.Sonra kargoyu gönderdiğim arkadaşımı aradım.Anlattım olayı."Benim haberim yok kargodan, gelen giden olmadı" dedi.Şubedeki görevliyle konuştum.Kargocu adrese gitmiş bulamayınca geri götürmüş şubeye.Ancak adreste bulunamayan alıcılara kesinlikle sms veya telefon ile ulaşılıp haber verilmesi gerekiyor.Ama benim arkadaşıma hiçbir şekilde haber vermemişler.Neyse dedim.26 lirayı ödedim.Tekrar 17 lira olarak karşı ödemeli geri gönderdim kargoyu.

1 hafta sonra sms geldi."Kargonuz geri döndü gelin alın" diye.Sinir krizi geçirdim.Gittim şubeye yine.İkinci sefer geri döndüğünü ne yapmaya çalıştıklarını sordum.Arkadaşımı aradım."Ne gelen oldu ne giden, telefonla haber verende olmadı" dedi.Sonra şubenin müdürüyle(kadın müdür) konuştum.Karşı taraftaki alıcı şubeyi aradık.Kargoyu "şubeden teslim alınacak" diye işaretlemişler.Halbuki ben adrese teslim olarak göndermiştim."Yetersiz adres" yüzünden böyle işaretlediklerini söylediler.Aslında ilk sefer gönderdiğim adresin aynısına göndermiştim hiçbir değişiklik yapmadan.İlk seferde adrese gitmişlerdi ancak alıcı kişiyi adreste bulamayınca haber vermeden bana geri göndermişlerdi."Aynı adres bu sefer nasıl yetersiz veya geçersiz" oluyor diye sordum.Bu arada tekrar fatura çıkardılar bana 26,5 lira.Bu parayı kesinlikle ödemeyeceğimi onların hatası yüzünden iki seferdir kargonun geri döndüğünü belirttim.O zaman kargoyu "Sorunlu kargo" olarak merkeze göndereceklerini söylediler."Sonra ne olacak? dedim."Ücreti ödenene kadar merkezde kalacağını" söyledi şubenin müdürü."Peki" dedim "hatanın kimde olduğunu söyleyin ona göre ücreti ödeyip ödemeyecime karar vericem" dedim.Şube müdürü "Hata bizde.Karşı taraftaki şubenin hatası" dedi."O zaman sizin hatanızın bedelini neden ben ödüyorum" dedim."Yapabileceğimiz birşey yok" dedi.Peki dedim bir indirim filan yapabiliyor musunuz ? Bir zarf için 60 liram gitti dedim.Şube müdürü alaycı bir tavırla "iyi o zaman 1 lirasını ben verim düz 25 olsun" dedi.Benim şalterler attı.Lanet olsun dedim.26,5 lirayı ikinci kez yine ödedim.Bu seferki gönderimde taşıma ücretini (17 lira) kendileri karşılayacağını söyledi müdür.Yani bir kağıt parçasını göndermek için benim 53 liram gitti.Zaten en başından karşı ödemeli olarak gönderdiğim arkadaşımda bu vesileylede para vermeden kargosuna kavuşmuş oldu.Olan bana oldu yani.Bir daha Aras kargonun önünden geçmem.
Hocam sana sonuna kadar katılıyorum banada samsundan bir kaç defa kargo geldi adamlarda arayıp haber verme gibi bir alışkanlık yok sanki telefon eline yapışıp kalacak çok rahat adamlar aras kargonun müşteri memnuniyeti dediği bu olsa gerek bundan sonra mümkün olmadıkça aras kargoya bulaşmıycam sürekli zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorlar üstelik en pahalı kargo firması

ayteking

Asistan
Reaksiyon puanı
10
ptt ile 1,5 TL ye halledebilirdiniz, en geç bir haftada gideceği yere varırdı.

SARKAT

Müdavim
Reaksiyon puanı
68
Kargo şirketlerinin genelde kırsal ilçelerde şubesi yok. Tabi PTT KARGO hariç.

Bun nedenle böyle yerlerde PTT KARGO tercih ediniz. Hiç olmazsa şubede kalır.

Diğerleri İL merkezinden dediğiniz gibi haftada iki gün filan gittiğinden adres bulunamadığı zaman bağlı olduğu İL şubesine geri gidiyor.

Ancak sinirlenmekte son derece haklısınız. Hata kargo şirketinde.

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Ben böyle bir durumu öncelikle twitter'da dillendiririm. Yeterli gelmezse genel müdürlüğe mail atıp şikayetimi bildiririm. Bu da yeterli gelmezse sikayetvar.com gibi sitelere yazarım. Gerekirse dava açarım. Ufak bir şey deyip geçmem! O müdürün gülüşünü de bi tarafına iade ederim. Bir problem çıkmıştı teknosa'da. Sorun kesinlikle bizde değildi. Ve ben bu söylediklerimi yapacağımı söyleyince müdürün tek sözü olayı çözmeye yetti:)

El Padrino

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
70
şikayetvar.com'a şikayetimi yazdım.700 karakter sınırı olduğu için böylesine detaylı bir olayı anlatmam hayli zor oldu ancak en kısa şekilde özetledim.Ertesi gün Aras Kargo'nun "Müşteri İlişkileri" departmanından mail geldi.

"Şikayet sitesine iletmiş olduğunuz yazılı bildirime istinaden, ilgili birimlerimizle irtibata geçildiğini, gerekli araştırmaların yapılarak en kısa sürede tarafınıza bilgi verileceğini iletir, iyi günler dileriz.
Saygılarımızla"

2 gün sonra da bu mail geldi...

"İlgili kargonuzun alıcı müşterimize adresinde ve iletişim bilgilerinden ulaşılamaması nedeni ile teslimatı sağlanamamış ve iadesi gerçekleştirilmiştir.

Yaşanan sıkıntı adına üzgün olduğumuzu iletir, yeniden gönderim adına göndericiniz ile iletişime geçmeniz gerektiğini bilmenizi isteriz.

Saygılarımızla."

Ben böyle pişkinlik görmedim arkadaş.Herşeye rağmen adamlar hala kendilerini ve hadsiz elemanlarını savunuyor.Mağdur edilmiş bir müşteriye söyledikleri tek şey "Üzgünüz".Bu kadar çaresiz ve acınası bir firma olduğunu bilsem inanın hayatımda uğramazdım.Çaresizlik ve pişkinlik almış başını gitmiş ...

"yeniden gönderim adına göndericiniz ile iletişime geçmeniz gerektiğini bilmenizi isteriz."

burada ne demek istediğini ben anlayamadım.Anlaşılan o ki onlarda beni tam anlayamamış.Zaten en son 3.gönderişimde Allah'a şükür paket yerine ulaştı ama binbir zorlukla, kavga gürültü ulaştırabildim.Onuda "ücretsiz göndericez" dedikleri için gönderdim yoksa başka kargoyla göndericektim.Şube müdürüde benle bi daha uğraşmamak için "bizzat takip edicem kargonuzun ulaşıp ulaşmadığını" demişti.Aras kargo'nun müşteri hizmetlerinin yapacağı araştırmada bu kadar olur zaten.Adamlar kargonun 3.gönderilişinde alıcısına ulaştığından haberi yok.Bana gelmiş "yeniden gönder" diyor.Böyle utanmazlık olmaz ya.2 sefer geri dönmüş diyorum 53 liram gitti diyorum adamlara "üzgünüz.ama sen yeniden bi gönder.şansını tekrar bi dene" diyolar resmen :D Komikler vallahi.

arekamint

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Geçmiş olsun hocam kargo şirketleri bölgeden bölgeye farklılık gösterebiliyor

mdkbet

Müdavim
Reaksiyon puanı
86
bölgeye göre farklılık gösterebilir ancak genel olarak aras kargodan uzak durmak lazım

emirozcopur

Doçent
Reaksiyon puanı
1
bende internetten sipariş verdim aras kargoyla umarım sorun çıkmaz :)

finisterre

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aras kargo kadar lakayit bir kargo sirketi yoktur. 1 km otedeki subeden 3 gunde getiremediler kargomu. neymis arabalari yokmus yeterince. 2 kere ayaklarina gittim hasmetlilerin. subenin icerisi zaten ratgele atilmis kargolarla doluydu. herkes uzerinden atlayarak ilerleyebiliyordu. etmedigim kufur kalmadi, daha da sittin sene aras kargo kullanmam. kufur yazicam ban yemesin diyorum da insan bu kadar mi anasini bacisini sevmez...

engin_er

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Evrak gönderilerinde en sağlamı UPS kargo, yurt dışından oğlum evrak gönderdi iki günde elimde oldu hemde saatli gönderi olduğu için saat on iki ye kadar teslim etmek zorundalarmış. Ayrıca UPS kargo araçlarını internet üzerinden nerede olduğunu görme imkanı da var.
Biraz pahalı ama garanti oluyor. Koli gönderiminde ise yurtiçini tercih ederim aras ikinci tercihim olur.

webrettin

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Kargo firmaları için heryerde aynı şeyi söylemek çok zor.İstanbuldan izmire sipariş verilen bir ürün aynı gün yola çıkıp 1 günde geliyor, 3 kilometre öteden evime ertesi günü dahi tartışmasam gelmiyor.Çalışanların insiyatifinde çoğunlukla.Kurumsallıktan çok uzaktalar.Hala bakkal mantığıyla çalışıp alışveriş merkeziyiz havaları atıyorlar.

thekillingroad

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Okumadım bile. :)
Azıcık insan hayatının kalitesine önem veren biriyseniz, kargo şirketlerinden nefret etmemeniz mümkün değil. Aras ile yurtiçi de bu beceriksizlik konusunda en zirve yapanlar. Bize yakın şubesinde anlaşabildiğimiz elemanlar var ve sistemleri azıcık daha iyi diye MNG ile çalışıyoruz, ama o da berbat tabii.

Kargo işinde DHL. Alakası yok adamların, ama öyle sürekli kullanılan bir kargo şirketi yapısında da değiller Türkiye'de.

42patriot42

Asistan
Reaksiyon puanı
30
ben aras kargodan kargo bekliyordum 5 gün gelmedi ve hergün aradım her aradığımda bugün dediler.5 gün sonra bi baktım kargo geri gönderilmiş :)

HYuksel

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
ben aras kargodan kargo bekliyordum 5 gün gelmedi ve hergün aradım her aradığımda bugün dediler.5 gün sonra bi baktım kargo geri gönderilmiş :)

en azından sana cevap vermişler, y.içi kargo bostancı şubesi telefonlara bile bakmıyor..