ApplyBau - Başvuracaklar okusun

Bu konuyu okuyanlar

Karamelli Dondurma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Merhaba arkadaşlar
Bu sene bu burs programının reklamlarından özenerek başvuru yaptım. Sonuçlar bugün açıklandı. Vakit kaybı olduğunu bugün anlamış oldum aynı zamanda.
Yazdığım bölüm yazılımdı ve teknolojide önemli ölçüde ilerleme kaydedilmesini sağlacak kuantum fiziğiyle bir yazılımın iç içe olduğu projemi dile getirdim.
Proje konusunda hiçbir tereddütüm yoktu seçilmemesi konusunda. Çünkü uzun süre araştırma yaptığım ve sağlam bir mantık üzerine oturtulmuş bir projeydi. Diğer taraftan cv var mı diye soracaksınız o da az çok var. Türkiye birinciliğim il derecelerim ve bir çok programda bilgim mevcut. Yabancı dil olarak orta derecede biliyorum uluslararası sertifikalarımda var.
Sosyal sorumluluk projelerinize önem veriyoruz diyorlar onlarda bi hayli var. Gel gelelim sonuca baktığımız zaman en düşük burs oranı olan %35 burs verilmiş ve bir kenara atılmış. Tek bölüm olarak sadece yazılımı yazdığım halde yanına biyomedikalden daha fazla miktarda burs verilmiş. Kafalarına göre bölüm eklemişler verdiğim başvuruma. Kendimi ve projemi anlattığım 10 dklık bir videoda çektim aynı zamanda. Videoyu ayarlardan liste dışı yaptım ki izlendiğinde Youtube Analytics ten takip edebileyim. Video ilk seferde 40 sn izlendi, ikinci seferde 1 dk izlendi. Sonuçların açıklanmasına 2 gün kala tamamı izlendi.
Zaten başvuru 3 komisyondan geçiyor sadece sonuncusu izlemiş o da emeğe ayıp olmasın diyedir diye düşünüyorum. Hayalim olan bölüme bakılırsa alakamın olmadığı ve yazmadığım bir bölümden daha fazla burs almam son derece ilginç. Burada fikirlere ve hayallere değer veriyoruz diye attıkları sloganların ne denli doğru olduğunu gördüm. Başvuracak kişilere tecrübe etmiş biri olarak tavsiyem, çok fazla umutlanmayın oturun sınavınıza çalışın arkadaşlar. Ne kadar iyi bir projeniz ve kişiliğiniz olsa da eğer inceleyen kişi denyonun tekiyse hiçbir şansınız yok. İşin içinde torpil vs olup olmadığı hakkında bir fikrim yok. ben projemin ve hayallerimin arkasındayım, sizde vazgeçmeyin. Bu programa daha önce katılan bir arkadaşımda var. Şuanda farklı bir üniversitede okuyor ve iyi projeleri var. Bau arkadaşımı arıyormuş hala gel bizde oku diye. Siz siz olun değerinizi bilmeyenden medet ummayın