Apple'ın başı belada!

Bu konuyu okuyanlar

gs_kadir

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
1 metreden düşen iPhone 4'ün camı kırılınca...

596543_detay.jpg

Apple yeni bir davayla karşı karşıya ve bu davanın konusu ise iPhone4. Dev şirketin karşısına dikilen kişi ise Donald Lebuhn isimli bir baba. Kızının, iPhone 4'ü yere düşürüp camının kırılmasına neden olduktan sonra Lebuhn çözümü Apple'a dava açmakta buldu.

iPhone 4'ün yalnızca 1 metre yükseklikten serbest şekilde düştüğünü belirten baba çözümü, iPhone 4 camının helikopterlerde kullanılan malzemeden yapıldığını iddia eden Apple'a toplu dava açmakta buldu. Aynı yükseklikten düşen bir iPhone 3GS'e hiçbir şey olmadığını belirten Lebuhn, Apple'ın iPhone 4'ün tasarımının hatalı olduğunu kabul etmesini ve bu şekilde mağdur olan herkesin parasını geri almasını istiyor.

SquareTrade isimli bir firmanın yaptığı araştırmaya göre de, kaza sonucu hasar gören iPhone 4'lerin sayısı iPhone 3GS'den yüzde 68 daha fazla.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/596543-applein-basi-belada

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
yalnız gerçekten hata olmalı hiç bir telefon 1 mt den düşüp o hale gelmez. apple bu konuda ürünlerinin arkasında duracaktır.

ReDo

Müdavim
Reaksiyon puanı
92
La sttirsin gitsin düşürmeseydiniz.

serkanbb06

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
31
1 metreden düşen iPhone 4'ün camı kırılınca...

596543_detay.jpg

Apple yeni bir davayla karşı karşıya ve bu davanın konusu ise iPhone4. Dev şirketin karşısına dikilen kişi ise Donald Lebuhn isimli bir baba. Kızının, iPhone 4'ü yere düşürüp camının kırılmasına neden olduktan sonra Lebuhn çözümü Apple'a dava açmakta buldu.

iPhone 4'ün yalnızca 1 metre yükseklikten serbest şekilde düştüğünü belirten baba çözümü, iPhone 4 camının helikopterlerde kullanılan malzemeden yapıldığını iddia eden Apple'a toplu dava açmakta buldu. Aynı yükseklikten düşen bir iPhone 3GS'e hiçbir şey olmadığını belirten Lebuhn, Apple'ın iPhone 4'ün tasarımının hatalı olduğunu kabul etmesini ve bu şekilde mağdur olan herkesin parasını geri almasını istiyor.

SquareTrade isimli bir firmanın yaptığı araştırmaya göre de, kaza sonucu hasar gören iPhone 4'lerin sayısı iPhone 3GS'den yüzde 68 daha fazla.

http://ekonomi.haberturk.com/teknoloji/haber/596543-applein-basi-belada

sivri bir yere yada köşeye bir yere gelmesi sonucunda böyle bir hasarın oluşması normal olmaz mı acaba

ShadowFix

..........
Reaksiyon puanı
77
Sanmıyorum bu kadar kırılacağını, benim galaxy gio 2 metreden kaç sefer düştü şükür bişey olmadı ama bu iphone 4 nasıl bu hale gelmiş işte o muamma, bu bir oyunda olabilir, reklam amaçlı, niye çünkü, bakın apple ürünlerin arkasında duruyor diye, reklam kokan hareketler bunlar

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
adam işi gücü bırakmış 4 ten sonra 3G'yi de mi denemiş? başka işler kokusu alıyorum :)

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
karışık bi durum var aslında. arkadaşın dediği gibi reklam çalışması yada karalama kampanyası da olabilir bu. ama şu bi gerçek bahsedildiği kadar sağlam bi camı yok iphone4 ün. arkadaşımın camı da ani fren yapan otobüsün tutunma direğine çarpıp kırılmıştı. ve işin kötü yanı kullanıcı hatasına girdi hasar. sadece camı değil ön paneli komple değiştirdikleri için 350 lira civarında bi fiyat çıkartmışlardı. iphone4 ün mü var derdin var. çok titiz kullanmak lazım.

blauzahn

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu bana fotoğraf keski aleti ihalesi açan bir kamu kurumunda çalışan ihale başkanının anlattığı hikayeyi hatırlattı. Özellikleri anlatan firma elemanı 3 metreden düşerse hiç bir şey olmaz, o kadar sağlam demiş. Müdür zaten fırlama çıkmışlar dışarı çıkarmış 3 metrelik yükseğe elemanı bırak bakalım demiş :D tabi alet paramparça... Firmaların yaptığı pazarlama çalışmaları hep aynı oluyor zaten :D

suyat

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Resimde ki iPhone 4 degil gibi duruyor kenarları daha keskin olması lazım bununki yuvarlak gibi.

Nemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
29
Sevmiyoeum APLLe firmasını. Onlarda artık isimlerını satmaya başladılar.Yazıyorum sonu ıyı deil.

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Resim bile çakma haberin çakma olduğu gibi :)

gerçi apple nin başı davalardan kurtulmuyor ama, buda bir olasılık :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
sivri bir köşe ya da o şekilde darbe alsa bu tür camlar yuvarlak görüntü oluşturacak şekilde çatlar... anlarsın bu büyük ve agır bir cisim altında ezilmiş gibi duruyor açıkçası..her tarafına eşit derecede kuvvet uygulanmış gibi

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
o resim konuya bütünlük oluştursun amacıyla bulunup konulmuş herhangi bir resim olabilir diye düşünüyorum.
apple önüne gelene dava açıyor ya, dava öyle olmaz böyle olur diyen rakiplerin hinliği de olabilir. ama olay gerçekse eğer, o takdirde biraz ilahi adalet de diyebiliriz. ne ki bu haber apple'ın karizmasını epeyi çizmiş gibi duruyor.

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Apple'ın karizması çizilmiş olsaydı millet deli gibi orda burda iphone4 arıyor olmazdı... Nerdeyse ağlayacaklar bulamıyorum diye....

technomind

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
74
resim konuyla alakalı bulunması için konulduysa tamam.. :) o zamna apple başı hep belada bu sıralar :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
apple'de öyle bir karizma , öyle bir hayran kitlesi var ki bırak çizilmeyi karizması tavan yapmış durumda... arkadaşın dediği gibi şu an piyasada deli gibi talep var ama onu karşılayacak arz yok :) adamlar telefon yetiştiremiyor.

myphone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
sırf herkeste var bende de olsun diye ağlayıp sızlıyorlar... ben asla apple'dan almam birşey.. çok daha iyi özelliklere ve fiyatlara sahip bir dünya marka var.. sadece bu kadar reklam yapmıyorlar....

gigabyte13

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Oyy ne fena kırılmış ya :( Apple iPhone 4 yerine benzer fiyattan HTC vb. smartphone'lar alınması daha mantıklı bence.

Aline

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben de iphone'a verilen paraya acıyorum.