Apple Yama Yağdırdı! Hangi İşletim Sistemi Daha Güvenli?

Bu konuyu okuyanlar

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Güvenlik açıkları, yazılım devlerine ciddi sorun olmaya devam ediyor. Apple, Mac OS'u güvenli hale getirmek için 50 yama yayınladı. iPhone'un ilk yaması da hazır.

Windows'un açıklarını her ayın ikinci Salı'sında yayınladığı yamalarla gidermeye çalışan Microsoft'u aratmayan bir yazılım devi daha var. Apple, Windows ve bazen de Linux'a karşı daha güvenli dediği işletim sistemi için bu ay tam 50 yama yayınlandı. Yayınlanan yamaların çoğu Mac OS için. Bu, aynı zamanda işletim sistemi Mac OS olan iPhone için yayınlanan ilk yamalar anlamına geliyor.

:: Sizce hangi işletim sistemi daha güvernli? bu başlıkta tartışın.

Bilgi için: Apple
Yazan: Hakkı Alkan
SDN – http://shiftdelete.net

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
az kurcalanan daha güvenli, %100 güvenli diye bir olay yok

5kurt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes birgun Mac Os X'e gececek. :) (A) :* ;D

Wolker

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Türkiyede genelde Mac ler reklamcılar ve profesyonel kullanıcılar tarafından tercih edildiği için bu tür yamalar güzel ülkemin pc kullanıcılarını pek ilgilendirmiyor , hoş onlar Windows yamalarındanda bi haberler ... Sonuçta bence en güvenli pc kapalı olandır :)

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,152
Benim tavsiyem, eğe kritte sadece güvenlikse, tabii ki Linux. Özellikle de Pardus. Rootkit'ler dışında sisteminize virüs bulaşması hemen hemen imkansız.

splintercell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bence windows xp live.ama vista ultimate kullandıktan sonra bu görüşüm değişti.pardus da güvenli diyolar ama daha onu denemedim.

gokhans19

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bence en güvenlisi vista.4 aydır hiç virüs girmemişti geçen gün küçük bi html virüsü girdi o kadar oda virüs programım kapalı olduğu için.XPde olsa 10 tane trojan eyrdim ama vistada güvenlik duvarı açık sadece 4 aydır gişren 1 tane html virüsü onuda yavaşlıktan anlayıp kasperskyi açıp silmiştim şimdi bilgisayar tertemiz güvenliğimde sadece vistanın güvenlik duvarı.UACı bile kapattım. (A)
Bazıları mac demiş ama mac şuanda 50 tane yama yayınladı :} :} :}
Kullandığım vista : home premium...