Apple, ucuz iPhone'u piyasaya sürüyor

Bu konuyu okuyanlar

evowinds

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
174
Ekli dosyayı görüntüle 6402

Şirketten yapılan açıklamada yeni seri daha ucuz iPhone geliştirmek için birinci elden yazılım çalışmalara başlandığı duyurusu yapıldı. Akıllı telefon pazarında yaşanan büyüke rekabet sonrası böyle bir adım atmayı uygun gören teknoloji devi şirket satışları hızlandırmayı planlıyor.

Geçtiğimiz yıl yeni ürünün prototipini görenler Apple'ın mevcut serisini uzun vadeli satış stratejisine çevirmek için yapılan bir çalışma olduğunu kaydettiler. Yeni üründe dikkat çekici en büyük özellik bugün piyasada satılan iPhone 4'lerin yarı fiyatına satılacak olması.

Wall Street Journal'ın haberine göre 625 dolardan satılan iPhone'larda iki yıllık kontratla birlikte fiyat 199 dolar olarak belirlenmişti. İlk etapta ABD pazarında satışa sunulacak olan ucuz iPhone ile birlikte Apple MobilMe ile online depolama servislerini de yeniliyor.

Kullanıcıların merkezi bir konumda verileri saklamak ve bilgisayarlar ve diğer cihazlar arasında kendi takvimleri ve senkronize sağlayan servisin, şu anda bireysel bir yıllık abonelik ücreti 99 $. Apple fazla belleğe taşımak için cihazlar için ihtiyacı ortadan kaldırarak, fotoğraf, müzik ve video gibi kişisel hatıra için "locker" olarak hizmet verecek. MobileMe ücretsiz hizmet vermeyi düşünüyor.

(Gazeteport/Ekonomi) RotaHaber

host

Asistan
Reaksiyon puanı
0
guzel haber
düsük segment telefonlar cikarirlarsa nokia nin pazar payi iyice duser

safakmertballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaş çok haklı.. Fiyatlar düşünce bence kullanıcılar i phone almaya yönelicektir

SkyRuH

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Fiyat düşüyor ve A5 işlemci kullanıcaklarını sanmıyorum :) Bu mantık diğer firmalarında kullandığı bir satış stratejisi. Samsung mesela 2006 yılında D900 çıkarmıştı ve 900 Liradan satışa sunmuştu. Aynına benzer dış görünüm ile özellikleri düşük olan E250yide aynı zamanda piyasaya sürdü ve bunun fiyatı 400 Liraydı. Kullanıcılar bütçesine uygun olanı aldı ve o zamanların en iyi pazar payına ve gelirine sahip oldu. Şuanda Apple böyle bi stratejiyle gelirse çok dehşet olur çünkü piyasaya gerçekten sağlam bir yer edinen firma iphoneleri ucuz fiyata satışa sürerse telefon pazarını yerlebir edecek demektir. :):)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
amerikada 3 g s 16 gb 49$ bizde hâla 1400 tl yorum yapmıyorum abi

gigabyte13

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Sonunda ''kozmetik smartphone'' hakettiği fiyata iniyor. :)

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
buraya gelene kadar 1000 tl olur

blackmamba07

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
fiyat düşerse kalite de düşer bence. fabrika çıkışlı olarak görünen arızalar artık her gelen cihazda yaşanır. boşyere böyle bi kıyak yapmaz apple.

kuntakinte

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
boşamı aldım ben şimdi o kdr para verip, bunumu demek istio bu Steve amca bana

brk.trk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
amerikada 3 g s 16 gb 49$ bizde hâla 1400 tl yorum yapmıyorum abi

Amerika'da 49 dolara varsa getirecek ben cihaz başı 100 dolar vericem :) abi kontratlı alıyosun bu ön ödemesi :) Turkiyede ona bakılırsa ücretsiz veriliyor iPhone'lar :) hiç bir ön ödeme yok ama aylık ekstra 80 90 lira ödüyosun :)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Amerika'da 49 dolara varsa getirecek ben cihaz başı 100 dolar vericem :) abi kontratlı alıyosun bu ön ödemesi :) Turkiyede ona bakılırsa ücretsiz veriliyor iPhone'lar :) hiç bir ön ödeme yok ama aylık ekstra 80 90 lira ödüyosun :)

apple ın kendi sitesine bir bak fiyatları gör

BEFEGA

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
apple ın kendi sitesine bir bak fiyatları gör

Apple kendi sitesindeki fiyatlar ABD operatörü olan AT&T ile olan anlaşma sonucu olan sadece AT&T üyelerine sunulan fiyattır. Şuan iPhone'u ABD'de AT&T başka bir firma satmamaktadır :) Verizon'nun CDMA modeli hariç.

Yani o fiyat kontratlı fiyat :)

Normal fiyat 649 $ :)

celalim93

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Apple kendi sitesindeki fiyatlar ABD operatörü olan AT&T ile olan anlaşma sonucu olan sadece AT&T üyelerine sunulan fiyattır. Şuan iPhone'u ABD'de AT&T başka bir firma satmamaktadır :) Verizon'nun CDMA modeli hariç.

Yani o fiyat kontratlı fiyat :)

Normal fiyat 649 $ :)

her ne kadar kontratlı da olsa 49$ mı ? evet 49$

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Distribütör ürünleri yine cep yakar.

metebyr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
2800 ün yarısına 1400 e çıksa ne olur ki ? :D 1400 e onu alana kadar iphone 4 den daha iyi telefonlar var ki ucuzunu mu alsın millet. gerçi adamlar da haklı millet marka meraklısıyken satar yine :D

muratteas

Müdavim
Reaksiyon puanı
96
hocam Turkiye'de kontratlı bedava veriyorlar o halde demiştim ya... iPhone 4'ü Turkcell'den tek kuruş para ödemeden gittim aldım, vodafone'dan de aynı şekilde...
Eee sonuç ne Turkcell'de mini paket bile 24 aylık 85 tl ucuz mu sence Iphone ücretsize mi geldi sence? :)

medya faresi

Doçent
Reaksiyon puanı
0
nasıl ödemeden aldım denebiliyor ya :) işte pazarlama stratejisi ile insanları böyle kandırıyorlar. 24 ay çok uzun bir süre ve o kadar konuşmadığın halde 100-150 tl fatura ödüyorsun...bu mu bedava...zaten telefonun ederi üzerinde bir rakam vermiş oluyorsun... 1500 tl'ye alınacak bir iphone bu şeklide 2500 tl ye geliyor... adamlar iyi kazıklıyor ya...gsm şirketleri de bundan payını fazlasıyla alıyor tabi