Apple Türkiyenin fiyat şişirmesi(İphone x airpods)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Tttunahan

Profesör
Yurtdışında 150 dolardan satışa sunulan airpods ülkemizde 900 tlye satılıyor aynı şekilde 200 dolardan satışa sunulan gear ıconx 2018 şuanda 700 tlden satılıyor gear ıconx 2018 50 dolar pahalı olmasına rağmen 200 tl ucuza satılıyor.1000 dolara satılan iphone x ülkemizde 6100 tl den satışa sunuldu 920 dolardan satışa sunulan note 8 5000 tl den satışa sunuldu aradaki 80 dolar ın karşılığı 1100 tl olmamalı ben bu durumu appleın dolandırıcılığı olarak adlandırıyorum ve bu durumu kınıyorum.

ülkemizde zengin çok bence, satışları katlanır yine :D hiç bulaşmak istemiyorum şu fanatik cep telcilerin ilgi alanlarına ama yazayım dedim :)

Death Mark

Dead Or Alive
Yönetici
Moderatör
Yurtdışında 150 dolardan satışa sunulan airpods ülkemizde 900 tlye satılıyor aynı şekilde 200 dolardan satışa sunulan gear ıconx 2018 şuanda 700 tlden satılıyor gear ıconx 2018 50 dolar pahalı olmasına rağmen 200 tl ucuza satılıyor.1000 dolara satılan iphone x ülkemizde 6100 tl den satışa sunuldu 920 dolardan satışa sunulan note 8 5000 tl den satışa sunuldu aradaki 80 dolar ın karşılığı 1100 tl olmamalı ben bu durumu appleın dolandırıcılığı olarak adlandırıyorum ve bu durumu kınıyorum.
Bu durumda doğrudan markaları suçlamak yanlış olur. Çünkü doların Türk lirasına karşı yansımasının değeri ve eklenen vergiler tam bir felaket durum söz konusu.

Tttunahan

Profesör
Bu durumda doğrudan markaları suçlamak yanlış olur. Çünkü doların Türk lirasına karşı yansımasının değeri ve eklenen vergiler tam bir felaket durum söz konusu.
Aynı doları samsungta yiyor aynı vergi samsungada biniyo samsung Türkiye fiyat konusunda iyi davranmaya çalışmasına rağmen apple Türkiye neden fiyatları şişiriyor?

Death Mark

Dead Or Alive
Yönetici
Moderatör
Aynı doları samsungta yiyor aynı vergi samsungada biniyo samsung Türkiye fiyat konusunda iyi davranmaya çalışmasına rağmen apple Türkiye neden fiyatları şişiriyor?
Sadece burada değil yurtdışında da pahalı. Ancak buradaki fiyatlar felaket olduğu için bu durumu sürekli her gün konuşuyoruz. Apple kendi satış prensibi. Ben Samsung kadar çok çeşit ürün üretmedikleri için fiyatları yüksek tutuyorlar diye düşünüyorum. Çünkü şöyle bir durum var. Misal A firmanız var siz bir ürünün binlerce çeşitini üretiyorsunuz. Siz bu ürünlerin fiyatını çok yüksek yaparsanız halk sadece en uygununu satın alacaktır ve o satamadıkları ürünlerde fabrikayı zarara doğru sürükleyecektir. Şimdi B ise başka işletim sistemine sahip üst seviye ve az çeşit ürün üreten fabrikanız var. Siz bu ürünü satılması için reklamlara büyük yatırımlar yapıp farklı bir tarz yaratıyorsunuz. Fiyatı da biraz yüksek kılıp satışa sunuyorsunuz. Şimdi düşünün yurtdışında yaşıyorsunuz. Aylık kazancınız 2000 dolar. Bu farklı olan telefon ise maaşınızın yarısı. Telefon alacaksınız en iyilerine bakıyorken orada o telefonu görüyorsunuz. Diğerlerinden farklı niteliklere sahip daha öncede adını duyduğunuz ve havalı izlenime sahip bu cihazı sizde bir kere olsun alıp denemezmisiniz? Apple işte reklam konusunda başarılı bir firma. Zaten herkes telefon konusunda çok bilgi sahibi değil. En pahalısını en iyisi diye bilip adını en çok duyduklarını alıyorlar. :)

Apple istediği gibi şişirsin iş yerimde yıllarca ıphone kullanan arkadaşlarım telefon aldıklarında huawei ile değiştiriyorlar.