Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

BJKolik

Profesör
Arkadaşlar Iphone 6S Plus kullanıyorum az evvel karşı tarafın sesi gelmediği gibi hiç bir uygulamanın bildirim sesleri çıkmıyor. Benim sesim karşı tarafa gidiyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız iyi olacak.

İOS 11.4 güncellemesinden sonra bir sıfırlama yaptım ve bu sıfırlamadan sonra instagram ve bazı uygulamalarda hatalı konum sorunu yaşamaya başladım (istanbuldayım ama keşfette ankara veya konya hikayeleri çıkıyor). ayarlardan gizlilik > konum servislerine girdiğimde snapchat ve bazı uygulamaların konum ayarlarına ulaşabilirken instagramın konum ayarları yok. bu sorunu aşayan çözümünü bilen yardımcı olabilirmi ?

Merhabalar,
iPhone 6 Plus kullanıyorum.Fabrika ayarlarına döndürdüm açmaya çalışıyorum fakat ''etkinleştirme sunucusuna ulaşılamadığı için iphone'unuz etkinleştirilemedi.Etkinleştirmek için iphone'unuzu iTunes'a bağlamayı deneyin veya birkaç dakika sonra yeniden deneyin'' şeklinde bir yazı alıyorum.iTunes'a da bağladım,sim kartı da kontrol ettim. Wifi de bağladım kısacası tüm yolları denedim. Birkaç saat bekledim belki sunucudaki yoğunluk azalır diye ama açılmıyor. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardımcı olur musunuz ?

Muhtemelen hiç kimsenin karşılaşmadığı bir sorunla karşılaştım. Kardeşimde iPhone 5 var ve kendi apple kimliğini kullanıyor. Bende de 6s var ve bende kendi apple kimliğimi kullanıyorum. Fakat şöyle bir sorun var kardeşim app store dan uygulama indirmek yada indirdiği uygulamaları güncellemek istediği zaman benim apple kimliğimin parolasını soruyor. Parolayı girmeden indirmiyor bu neden olur? İkimizinde hesabı farklıyken neden benim hesabımın parolasını soruyor bunu nasıl düzeltebiliriz?

Muhtemelen hiç kimsenin karşılaşmadığı bir sorunla karşılaştım. Kardeşimde iPhone 5 var ve kendi apple kimliğini kullanıyor. Bende de 6s var ve bende kendi apple kimliğimi kullanıyorum. Fakat şöyle bir sorun var kardeşim app store dan uygulama indirmek yada indirdiği uygulamaları güncellemek istediği zaman benim apple kimliğimin parolasını soruyor. Parolayı girmeden indirmiyor bu neden olur? İkimizinde hesabı farklıyken neden benim hesabımın parolasını soruyor bunu nasıl düzeltebiliriz?
Çok ilginç bir problem. Önceden hesap bağlama gibi bir problem olmuş olabilir. Belki de denetim gibi bir şey de eklemiş olabilirsiniz, evebeyn deneitmi şifre soruyor ya hani..

Arkadaşlar iPhone 7 kullanıyorum ,telefonda açtığım müziği instagram hikayelere snap atmak istediğim de kaydettiğim ses çok bozuk çıkıyor , normal dış sesi kaydettiğimde hiç sorun yok.dün telefonu sıfırladım ama düzelmedi.mikrofon bozuk olabilir mi yoksa instagram da mı sorun

Arkadaşlar iPhone 7 kullanıyorum ,telefonda açtığım müziği instagram hikayelere snap atmak istediğim de kaydettiğim ses çok bozuk çıkıyor , normal dış sesi kaydettiğimde hiç sorun yok.dün telefonu sıfırladım ama düzelmedi.mikrofon bozuk olabilir mi yoksa instagram da mı sorun
Snapchat’te de denedin mi

Çok ilginç bir problem. Önceden hesap bağlama gibi bir problem olmuş olabilir. Belki de denetim gibi bir şey de eklemiş olabilirsiniz, evebeyn deneitmi şifre soruyor ya hani..
Ebeveyn denetimi yada aile paylaşımı gibi bir şey yapmadık apple kimliğimizde de sadece kendi cihazlarımız görünüyor. Bunu apple a yazılı bir şekilde bildirmenin bir yolu varmıdır acaba?

Ama daha önce kardeşimin kullandığı iPhone 5 te benim apple hesabım tanımlıydı ben android kullanıyordum daha sonra bende iPhone a geçince kendi hesabımla giriş yaptım kardeşime ise yeni hesap kurdum. Acaba kardeşime kurduğum hesap benim hesabın bir yedeği gibi bir şey mi oldu. Hani benimki admin onunki guest gibi. Eğer böyleyse nasıl düzeltiriz çok uğraştım çözemedim.

Denedim şimdi snapchat ve WhatsApp video da , instagram da ki sorun yok evet ses bozuk değil ama ses yine de pek kaliteli gelmiyor
Zaten çok kaliteli de olamaz çünkü hem ses verip hem o sesi kayıt ediyor. Verdiği sesin titreşim vs. Ama aşırı bir kalitesizlik varsa sorun tabi. Snapchat’te olmadığına göre sorun instagramda. Zaten @Hakkı Alkan Beyciğimin de dediği gibi “instagram mühendisleri anca yatıyor”

---- Mesajlar birleştirildi ----

Ama daha önce kardeşimin kullandığı iPhone 5 te benim apple hesabım tanımlıydı ben android kullanıyordum daha sonra bende iPhone a geçince kendi hesabımla giriş yaptım kardeşime ise yeni hesap kurdum. Acaba kardeşime kurduğum hesap benim hesabın bir yedeği gibi bir şey mi oldu. Hani benimki admin onunki guest gibi. Eğer böyleyse nasıl düzeltiriz çok uğraştım çözemedim.
Olabilir. Çözüm:
9E387A7C-0A58-480B-A583-DD0C9EACFDCB.jpeg

Son düzenleme:
Zaten çok kaliteli de olamaz çünkü hem ses verip hem o sesi kayıt ediyor. Verdiği sesin titreşim vs. Ama aşırı bir kalitesizlik varsa sorun tabi. Snapchat’te olmadığına göre sorun instagramda. Zaten @Hakkı Alkan Beyciğimin de dediği gibi “instagram mühendisleri anca yatıyor”

---- Mesajlar birleştirildi ----

Olabilir. Çözüm:
Ekli dosyayı görüntüle 43855
Aile paylaşımını ayarla diyor bende kurmamışımki zaten onu?

Ekli dosyalar

Kardeşim aynı sorunu bende yaşadım bende kendime yeni cihaz alınca eski telefonu kardeşime verdim sorun şurdan kaynaklanıyor aynı bilgisayarda aynı ituneste her iki cihazdandan işlem yaptıysan bu sorun ortaya çıkıyor çözümu ise iki cihazıda yedek almadan sıfırdan temiz kurulum yapman birde bilgisayardaki itunesten daha sonra işlem yaparken hangi cihaza işlem yapıyorsan o hesabı itunese tanımlaman ben bu şekilde yaptım tekrar sormadı.