Apple Soru/Sorun Cevap Bölümü (Genel)

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

iPhone,iPod Touch,iPad VE iOS HAKKINDAKİ SORUNLARINIZ VE ÇÖZÜMLERİ

Arkadaşlar sorularınızı ve sorunlarınızı bu başlık altında tartışalım ve çözümler getirelim.

Müzikleri itunes üzerinden telefona atıyoruz sonra pc ye format çekince tekrar itunes yüklüyoruz bağlanınca telefondaki tüm müziler vb...siliniyor yokmu bunun çözümü...

Bunun için en kolay çözüm Belgelerim/Müziğim içindeki itunes klasörünü formattan önce başka bir birime yedekleyip format sonrasında yedeklediğiniz klasörü yine Belgelerim/Müziğim altındaki itunes klasörü ile değiştirmek.Böylece ne uygulamalarınız ne de müzikleriniz senkronize sırasında silinmez.

Bilindiği üzere iphone da yeni 4.3 sürümü ile internet paylaşımı usb üzerinden standart hale getirildi. Ben bir avea kullanıcısı olarak bu özelliği telefonumda bir türlü bulamıyorum farklı bir iphone 4 te (tcell hatlı) olan link benim telefonumda yok bu şebekeden mi kaynaklanıyor yoksa benim telefonumda mı bir problem var anlayamadım..

çok ilginçtir ben aldığımdan beri msn kullanamıyorum açılmıyo nedense

madmex

Profesör
Şuan düzelmiş olması gerek , Bluetooth u aç/kapa dene bi , Uçak modunu aç/kapa , wifiyi aç/kapa sonra teli aç/kapa tekrar bi dene düzelmesi lazm olmazsa 4441500ü aramanda fayda var.
Bilindiği üzere iphone da yeni 4.3 sürümü ile internet paylaşımı usb üzerinden standart hale getirildi. Ben bir avea kullanıcısı olarak bu özelliği telefonumda bir türlü bulamıyorum farklı bir iphone 4 te (tcell hatlı) olan link benim telefonumda yok bu şebekeden mi kaynaklanıyor yoksa benim telefonumda mı bir problem var anlayamadım..

mfi

Profesör
arkadaşlar ipad2 de kamera çözünürlüğü nasıl değiştiriliyor? çok dandik bir kamerası var. acaba ayarlardanmı öyle

bugün ipad2 aldım, jailbreak yapmadığım takdirde ücretsiz veya crackli uygulama oyun yükleyemez miyim? sürekli para ödemek zorunda mı kalacağım?

bugün ipad2 aldım, jailbreak yapmadığım takdirde ücretsiz veya crackli uygulama oyun yükleyemez miyim? sürekli para ödemek zorunda mı kalacağım?
crackli uygulama yükleyemezsin.
appstore'da birçok ücretsiz uygulama var. apple'da herşey ücretli diye bir imaj yaratılmaya çalışılıyor ancak durum hiç öyle değil.
çoğu yararlı uygulama ücretsiz oluyor.ücretli olanlar da bazı günlerde ücretsiz oluyor onları takip etmeni öneririm. bunun için freeappaday tarzında programlar var onlar hergün güncelliyor kampanyalı uygulamaları.

hayırlı olsun ipad2 :)

bende ipod touch 4g kullanıcısıyım ios 5.1 sürümü yüklü ve tethered jailbreakli. Cihaz üzerinden indirdiğim crackli uygulamalar eş zamanlama sırasında itunes'a geçti. Merak ettiğim cihaz kapandıktan sonra, jailbreak gittiginde indirdigim uygulamalar kaybolur mu? Kaybolursa itunesla eşledikten sonra geri gelir mi? Yoksa tekrardan indirip kurmam mı gerekir?

crackli uygulama yükleyemezsin.
appstore'da birçok ücretsiz uygulama var. apple'da herşey ücretli diye bir imaj yaratılmaya çalışılıyor ancak durum hiç öyle değil.
çoğu yararlı uygulama ücretsiz oluyor.ücretli olanlar da bazı günlerde ücretsiz oluyor onları takip etmeni öneririm. bunun için freeappaday tarzında programlar var onlar hergün güncelliyor kampanyalı uygulamaları.

hayırlı olsun ipad2 :)
iyiymiş o zaman,teşekkür ettim, direkt güncelliyorum ipad'i şimdi

Merhaba,dün ıpod touch aldım. AppStoreden need for speed indiriyorum fakat şöyle bir uyarı geliyor ''Account Not İn This Store.Your account is not valid for use in the U.S store.You must switch to the Turkısh store before purchasing.''
Yardımlarınızı bekliyorum.

-ios 6-

edit : sadece NFS'de değil FreeAppADay ve birçok uygulamada da böyle diyor.

iOS 6 ile iPod touch (4. nesil) 'a batarya durumunu gösteren simgenin yanında bataryanın yuzdelik kalanını gösteren bilgiyi aktif etmenin yolu yok sanırım değil mi ?

iOS 6 ile iPod touch (4. nesil) 'a batarya durumunu gösteren simgenin yanında bataryanın yuzdelik kalanını gösteren bilgiyi aktif etmenin yolu yok sanırım değil mi ?
iPhone4:iOS6 üzerinde Settings > General > Usage kısmında Battery Percentage'ı açmak yeterli. Muhtemelen iPod Touch'da da aynı yerdedir :)

iPhone4:iOS6 üzerinde Settings > General > Usage kısmında Battery Percentage'ı açmak yeterli. Muhtemelen iPod Touch'da da aynı yerdedir :)
Orada tam olarak, kullanılan uygulamalar, iCloud, usage ve standby süreleri mevcut. O secenek yada baslık komple yok :)

gps87

Üyecik
iyi günler
ipod nano 5. nesilim var. ancak 2 gündür ekranın en alt kısmında beyaz bir çizgi oluştu. Bazı menülerde tırtık tırtık şeklinde bir çizgi bazılarında ise tamamen ince beyaz bir çizgi şeklinde sorun neden kaynaklanabilir?
şimdiden çok teşekkürler....

[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]