Apple MacBook Air'ı Duyurdu

Bu konuyu okuyanlar

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Apple, dünyanın en ince 13,3 inçlik dizüstü bilgisayarı olarak tanıttığı MacBook Air, isminin belirttiği gibi gayet ince ve hafif bir ürün. En kalın yeri, 2 santimden daha ince.

Eksiği yok tanımı biraz abartılı gelebilir; velâkin tam boyutta bir klavye, 13,3 inçlik parlak bir ekran ve en kalın noktasında bile iki santimetreden az bir incelik. Tabii bu ürün mükemmel olamayacağı için Apple hemen kullanıcılar tarafından kusur olarak algılanacak iki yokluk serpiştirmiş: Sadece 1 USB yuvasının olması ve yerleşik optik sürücünün olmaması. Bu noktada birçok kişi "Apple bu defa yapamamış" dedi bile; ama biz teknik özelliklere geçelim.

Teknik Ayrıntılar

apple_macbook_air_01.jpg

Güzellik ayrıntılardadır diyecektik; ama Apple tarafında genellikle sorunlar ayrıntıda oluyor. Üründeki kablolu bağlantı seçenekleri biraz kısıtlı; fakat kablosuz bağlantı konusunda sorun yok. 802.11n standardının taslak halini destekleyen kablosuz bağlantı ve 2.1 + EDR (geliştirilmiş aktarım hızı) destekli Bluetooth ile çevre birimlerine ve ağlara sorunsuz bağlanabilirsiniz.

apple_macbook_air_02.jpg

Üründe işlemci olarak Intel 1,6 GHz Core 2 Duo işlemci (4 MB önbellek) ve 2 GB 667 MHz DDR2 bellek kullanılmış. 80 GB sabit diskle gelen MacBook Air, istenildiği takdirde 64 GB büyüklüğünde bir katı hal depolama (SSD) ürünüyle satın alınabiliyor. Grafik işlemcisi ise kuzey köprüsüne tümleşik Intel X3100. Harici görüntü çıkışı için ise kendisine özel iki farklı çeviriciyle (DVI ve D-Sub) kullanılan bir Micro-DVI çıkışı mevcut.

Ürünün tavsiye edilen son kullanıcı fiyatı, Amerika Birleşik Devletleri için 1799 dolar.

Bilgi için: Apple
SDN - http://shiftdelete.net

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
Güzel bir tasarım incecik tablet pclerden bile ince olmuş :)

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Adamlar yapmış, helal olsun. Çok güzelmiş , gerçi ben fiyatını 3000 küsür bekliyordum ama.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
motorola razor muydu neydi ondanda incedir heralde :D

akif87

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Asus eeePC gibi bişey olsa guzel olurdu aslında

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Yeni bir fiyasko daha mıııı :(

Apple artık bilgisayar üretmesin anlaşıldı. Gittikçe hayallerimi yıkıyolar ve kendi vizyonlarını kendi elleriyle yıkıyorlar :(

Jerusalem

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Ben 4-5'000.00 gibi bi' fiyat bekliyordum ama 1799.00 'imiş.

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Jerusalem dedi ki:
Ben 4-5'000.00 gibi bi' fiyat bekliyordum ama 1799.00 'imiş.

Umudumuzu yitirmiyelim, bizim ülkeye gelince olur o kadar :D :D

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
1799 zaten giriş seviyesi, SSD disk ile birlikte olan opsiyonel seçimi ve diğer eksik donanımları da ekleyince 4000$ civarı oluyor fiyatı.

Üzerinde optikokuyucusu olmaz mı ya bir dizüstü bilgisayarın. 1994 yılında olsak neyse... Töbe töbe...

gokhankayaci

Doçent
Reaksiyon puanı
1
açıkçası bir usb olması benim için sorun teşkil etmiyor. ama optik sürücü bulunmaması da iğrenç bi durum dicem onunda bi çözümü var.. ve bende de var zaten harici dvd-cd writer. ama gerçekten taşınabilirlik için bukadar şeyden de vazgeçmek nekadar mantıklı oda ayrı bi konu.. Çok büyük fikir ayrılıklarındayım. kararımı herhalde bu hafta içinde gelecek tanıtım videosunda vericem.