Apple, İran'a ambargo uyguluyor!

Bu konuyu okuyanlar

muskecan

mustafakemalcan.com
Editor
Reaksiyon puanı
10
Apple, İran'a ambargo uyguluyor! - ShiftDelete.Net

Apple, ABD'nin İran üstündeki yaptırımlarını bir kademe daha ileriye taşıyacak bir karara imza attı. Peki Apple'ın oldukça tepki aldığı bu ilginç kararın altında kimin imzası var?

Apple'ın, İran'a uyguladığı yaptırım hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sx105rRomules

Profesör
Reaksiyon puanı
177
Amerika ambargo uyguladığından dolayı otomatikmen apple da uygulaması normal bir şey şaşırılacak bir durum yok yani ;)

MrJokes

Doçent
Reaksiyon puanı
283
Trump hükümeti daha muhafazakar bir yapıya sahip dış ticarette heteredoks uygulamalar barındırmaya başladı. Bunun devamı gelecek gibi duruyor.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
iranın yerinde olsam ülkede apple ürünlerinin satışını tümden yasakalrım. piyasada bu kadar alternatifi olan bi pazarda neyle neyi tehdit ediyorsun. söz konusu avrupa ülkeleri olunca kesilen milyonlarca dolarlık cezaları kabul eden firmalar biz ve iran gibi ülkelere gelince bi cesaret sahibi oluyorlar.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Tek telefon üreticisi apple olmadığı için bence İranlılar buna çok fazla üzülmezler Benim İranlı arkadaşım vardı bazı kişiler dışın da ıphone kullanan çok kimse yok demişti sebebi ise takip edilmesinin ve devlet tarafındandinlenmesi zor olduğu için demişti. Tabi ben o kişinin yalancısıyım gerçekten varmı böyle birşey bir bilgim yok yine de duyduğumu söyleyim dedim bu haberi görünce aklıma geldi. Ama bu haberden sonda apple sevgim bir tık daha arttı ;)