Apartmanda boş port yok. Ne yapmam gerek?

Bu konuyu okuyanlar

ulascakan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
13
Selamlar.
İzmir'de yazılım öğrencisiyim. Yakında ailemin yanına İstanbul'a dönücem. Fakat İstanbul'da ki apartmanımızda maalesef boş port yok. Türk Telekom'u aradığımda, müdürlüğe gidip port talebinde bulunmamı istedi. Aynı şekilde Turknet ve Superonline'da bunu söylediler. Müdürlüğe gittim. Oradaki görevli kişi "en az 5 ay" bir süre içerisinde gelebilir dedi. Ayrıca "portu biz bağlarsak, türk telekom'un internet paketlerini kullanmak zorundasınız" gibi saçma bir cümle kurdu. Anlam veremedim.

Diğer tarafta Vodafone, "port sorunu görülmüyor" diyor ama pek güvenemedim onlara. Anlaşma yaptıktan sonra port sorununu ortaya koyacaklar gibi hissediyorum. Millenicom ise "biz başvuru sürecini başlatırız, en fazla 15 gün içinde çalışanlarımız boş bir port bulur" diyor.

İnternet bana acil gerekli. Turkcell'in Superbox diye bir şeyi varmış fakat o da gereksiz pahalı. Biri bana çıkış yolu bulabilir mi? Ne yapmam gerek?

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bildiğim kadarıyla Port açma muhabbeti bu kadar uzun soluklu bir işlem değil zamanında bende konuşmuştum bir kaç sağlayıcıyla ücret talep etmeden direkt olarak port açabileceklerini söylemişlerdi yalnız bizim paketlerimizi kullanmak zorundasınız muhabbeti ile bende karsılaşmıstım :D
İyisi mi sen komşularınla arayı iyi tutmaya bak ufak bi kablo çekiver daireye :D

ulascakan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
13
Ülkedeki internetin durumu ortada. Bir de paylaşımlı internet beni bozar :)
Ayrıca komşuluk ölmüş :D

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bak karşı apartmanlardan falan da çekebilirsin ama keyfin bilir :D
Ama şimdi şöyle bişey var bildiğim kadarıyla en aşağı 12 ay taahhüt ile bağlarlar sen ne kadar kalacaksın ?

ulascakan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
13
Dönmicem İzmir'e. Sıkıntı yok taahhütle ilgili.

Deffall

Doçent
Reaksiyon puanı
42
Süperbox bence bahsettiğin kadar gereksiz pahalı değil. Ben alt yapısı olmayan depomuzda kullanıyorum 10 down/10 upload sınırsız versiyonunu ve vergiler dahil 166 tl gibi bir ücret ödüyorum. Ve gerçekten güzel verimi var. TTNET in sınırız 24mb ına 100 tl vereceğin yerde bu gerçekten avantajlı. Unutma belki download 10mb olabilir ancak upload da 10mb. Ayrıca gittiğin heryere taşıyabiliyorsun. bugün istanbul yarın izmir öbür gün başka biryer. modemi fişe takıyorsun ve orada sınırsız internetin var.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Bana port yok dediler internet başvurumu iptal ettiler.
Ardından TTNET aradı. İnternet talebinizi iptal etmişsiniz neden diye sordu(?)
Ben iptal etmedim port yok dedi görevliniz iptal etti dedim.
Biz tekrar talebinizi yineleyelim dediler. Yineleyin dedim.
Ertesi gün aynı görevli yine beni aradı, o binayı biliyorum ben o binada port yok iptal ediyorum dedi!
TTNET’i bu kez ben aradım görevli böyle böyle diyor binaya bile gelmeden ben binayı biliyorum port yok diyor dedim.

İki gün sonra ekip geldi ellerinde 2 modem!

Bana iki tane hat bağlamışlar(!)

Bir tanesini komşuma çektirdim sonra hattı ona devrettim.

Port yok dedikleri binaya 2 hat birden bağladılar...

ulascakan

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
13
Millenicom'u aradım. Ön başvuru süreci başlattım. En fazla 30 güne port işini hallederiz dediler. Bakalım ne olacak? Gelişmeleri buraya yazarım.

MertTR12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Millenicom'da banada aynı şeyi dediler arkadaş ceza yemiş 1 hafta oldu yazarım bu konu altına.

lAlpertunga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Türk telekom bundan yaklaşık 10 gün öncesine kadar bana da aynı şeyi söylüyordu, dün kontrol ettiğim de port açıldığını ya da kart taktıklarını gördüm çok şükür ben bugün itibariyle bağlattım hemen sorunsuz kullanmaktayım şuan şanslıyım sanırım ben biraz daha çok kısa sürdü.Darısı sizin başınıza hocam umarım en kısa sürede gelir.

ghott

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Millenicom'da banada aynı şeyi dediler arkadaş ceza yemiş 1 hafta oldu yazarım bu konu altına.
Sonuç ne oldu millenicom da?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Türk telekom bundan yaklaşık 10 gün öncesine kadar bana da aynı şeyi söylüyordu, dün kontrol ettiğim de port açıldığını ya da kart taktıklarını gördüm çok şükür ben bugün itibariyle bağlattım hemen sorunsuz kullanmaktayım şuan şanslıyım sanırım ben biraz daha çok kısa sürdü.Darısı sizin başınıza hocam umarım en kısa sürede gelir.
Kontrolü nereden yaptınız?

lAlpertunga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

Türk telekomun kendi alt yapı sorgulama ekranından yaptım, port olmayınca bu lokasyon da bilgiye ulaşılamadı diyiyordu, port olunca misal bende bu lokasyon da hipernet desteklemektedir yazıyordu.

MertTR12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3

Ben hâlâ bekliyorum maalesef Türk Telekom olsaydı şimdiye bağlanmıştı diğer İSS ler ile ilgilenmiyor Türk Telekom.

ghott

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sıkıntı şu ki millenicom başvurusu yaptım 31inde ondan sonra ben arayana kadar kimse aramadı beni. Ya siz 50 mbps vdsl başvurusu yaptınız ancak port olmadığından bu süreci tamamlayamıyoruz size şimdilik adsl verelim port açıldığında vdsl geçişi sağlayalım deseler en azından bilgilendirildim sebebin telekomun iş güzarlığı olduğunu öğrenmiş olurdum ve kabul ederdim. 1. hafta sonunda çokça uğraş vererek port sıkıntısından haberim oldu.
İtlik değil mi; Turknet, telekom ve millenicom üçünede 50mbps vdsl başvurusu yaptım bende :) beni bu kadar ayar ettiler az eğlenmek hakkım. Daha sonrada Vodafone u aradım fiberleri varmış burda hiç reklamlarını göremedim arkadaşların ama şans eseri öğrendim. 100mbps fiber başvurusunda bulundum :)) Gelsin bi deneyelim bakalım nasılmış.

lAlpertunga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sıkıntı şu ki millenicom başvurusu yaptım 31inde ondan sonra ben arayana kadar kimse aramadı beni. Ya siz 50 mbps vdsl başvurusu yaptınız ancak port olmadığından bu süreci tamamlayamıyoruz size şimdilik adsl verelim port açıldığında vdsl geçişi sağlayalım deseler en azından bilgilendirildim sebebin telekomun iş güzarlığı olduğunu öğrenmiş olurdum ve kabul ederdim. 1. hafta sonunda çokça uğraş vererek port sıkıntısından haberim oldu.
İtlik değil mi; Turknet, telekom ve millenicom üçünede 50mbps vdsl başvurusu yaptım bende :) beni bu kadar ayar ettiler az eğlenmek hakkım. Daha sonrada Vodafone u aradım fiberleri varmış burda hiç reklamlarını göremedim arkadaşların ama şans eseri öğrendim. 100mbps fiber başvurusunda bulundum :)) Gelsin bi deneyelim bakalım nasılmış.
Fiber alt yapı her zaman iyidir, lakin vodofone her zaman ne olursa olsun biraz çekinceli yaklaşmışımdır ama tabi fiber olduğu için alt yapının çok problem çıkacağını düşünmüyorum gelişmeleri buradan yazmaya devam edersen sevinirim açıkcası merak ettim, umarım senin için de hayırlısı olur hocam en azından vdsle göre daha ucuz fiber internet.Hayırlı uğurlu olsun şimdiden tekrar :)

ghott

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Çarşamba itibariyle Vodafone fiber bağlanmıştır. Haftasonunu saymazsak 3 iş gününde internet aktif edildi, bence gayet başarılı. Kutudan daireye Cat6 kablo ile kurulum yapıldı şuan için genelde 90Mbps üzeri hız görüyorum ping ve upload içinde sıkıntı göremedim. Başvurularımı da arayıp iptal ettim. Aaa sizin vdsl portunuz yokmuş size süper hızlı 16mpbs adsl verelim diyen müşteri hizmetleri bile oldu :) Diyeceğim o ki arayıp darlamazsanız ne bir bilgi alabilirsiniz nede işinizi tamamlayabilirsiniz. Uğraşan arkadaşlara Allah kolaylık versin.

Hrnakn44

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şimdi ben yeni bir eve taşındım net bağlatmak için sorduğumda port yok diyorlar peki benim evime gelen hattı kim kullanıyor? ??

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Süperbox bence bahsettiğin kadar gereksiz pahalı değil. Ben alt yapısı olmayan depomuzda kullanıyorum 10 down/10 upload sınırsız versiyonunu ve vergiler dahil 166 tl gibi bir ücret ödüyorum. Ve gerçekten güzel verimi var. TTNET in sınırız 24mb ına 100 tl vereceğin yerde bu gerçekten avantajlı. Unutma belki download 10mb olabilir ancak upload da 10mb. Ayrıca gittiğin heryere taşıyabiliyorsun. bugün istanbul yarın izmir öbür gün başka biryer. modemi fişe takıyorsun ve orada sınırsız internetin var.
Şuan bizde onu kullanıyoruz, geceleri 1mbps'ye düşüyor sabahları 10mbpslerde. Sizdede öyle oluyormu?

MertTR12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Millenicom illetini iptal etmeye çalışıyorum kullanmadığım internete fatura çıkartmışlar kesinlikle bu merdiven altı firmayi önermiyorum düşünmeyin bile fiyatlarının ucuz olması sizi yanıltmasın hizmet 0 amatör hepsi

eilhanzy

Profesör
Reaksiyon puanı
7,714
Hoş pakete benziyor. Download hızı iyi.

MertTR12

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Benim 2.30 ay oldu hala gelmedi port felan 200 TL fatura çıkartmışlar kullanmadığım internete birde iftira atıyorlar şirketimizin sorunu olmadığı için faturanızda değişiklik olmayacak diye Tüketici Hakem Heyetlerine başvuru yaptım ses kayıtları çıksın bakalım kim yalancıymış görücez dolandırıcılar :smiley: