Bu konuyu okuyanlar

bilicimustafa12

Müdavim
Reaksiyon puanı
626
AÖF sınav giriş yerleri için beklenen haber geldi ve AÖF sınav giriş belgeleri yayımlandı. Öğrencilerin Bahar Dönemi vize sınavları için bir süredir beklediği sınav giriş belgesi, Anadolu Üniversitesi'nin internet sitesi üzerinden alınabiliyor. İşte detaylar...

1523302741279.png

Açık Öğretim Fakültesi'nde ( AÖF) eğitim gören binlerce öğrenci, bir süredir Bahar Dönemi vize sınavları için sınava girecekleri yeri gösteren sınav giriş belgesinin yayınlanmasını bekliyordu. Bekleyiş an itibarıyla sona erdi ve AÖF sınav giriş yerlerini gösteren sınav giriş belgeleri erişime açıldı. Peki AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır? AÖF giriş nasıl yapılır?

AÖF SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI

14 – 15 Nisan 2018 tarihlerinde yapılacak olan Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi (AÖF) Bahar Dönemi vize sınavları için öğrencilerin sınav giriş belgesi bekleyişi sona erdi.

AÖF GİRİŞ EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Anadolu Üniversitesi'nin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan paylaşımda, "Sınav Giriş Belgenize Anadolu Ãœniversitesi adresinden "Öğrenci Otomasyonu" na giriş yaparak ulaşabilirsiniz." denildi.

Öğrenciler, Anadolu Ãœniversitesi adresine girerek Öğrenci Otomasyonu paneli üzerinden sisteme giriş yapmalı ve ardından sınav giriş belgelerini çıkarmalıdır. Sınav giriş belgesi olmayan öğrenciler sınavlara katılım sağlayamaz.

— Anadolu Üniversitesi (@Anadolu_Univ) April 9, 2018
transparent.gif

AÖF FİNAL SINAVI TARİHİ DEĞİŞTİ

AÖF'ün 2017-2018 akademik takviminde yer alan bilgiye göre, AÖF bahar dönemi ara sınavı 14-15 Nisan, dönem sonu sınavı 02-03 Nisan, üç ders sınavı ise 21 Temmuz olaram açıklanmıştı.

AÖF tarafından yapılan duyuruda AÖF bahar dönemi dönem sonu sınavının tarihinin değiştirildiği açıklandı. AÖF bahar dönemi dönem sonu sınavı 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılacak. Ara sınav ve üç ders sınavı tarihlerinde ise değişiklik yapılmadı.

Peki AÖF sınav giriş belgesi nasıl alınır?

AÖF'ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;

"Milli Eğitim Bakanlığı İlköğretim ve Ortaöğretim Kurumları Bursluluk Sınavı (5, 6, 7, 8, 9, 10 ve 11. sınıflar) ve ilk defa yapılacak olan Merkezi Sınavla Öğrenci Alan Ortaöğretim Kurumları İçin Yapılacak Sınav (8. sınıflar) tarihleri MEB tarafından 02-03 Haziran 2018 tarihleri olarak yeniden belirlenmiştir.

Bu nedenle 02-03 Haziran 2018 tarihlerinde yapılması planlanan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2017-2018 Öğretim Yılı Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı tarihlerinin 26-27 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılması kararı alınmıştır."