Antivirüs Satın Alacağım Ama Karar Veremiyorum

Bu konuyu okuyanlar

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
3 yıldır norton kullanıyorum. abonelik sürem bitti antivirüsleri test eden sitelerin sonuçlarına filan baktım Kaspersky deneme sürümünü indirdim Norton'a göre içeriği daha fazla. Ama nedense norton bc.vc sitelerinde web saldırısı algılıyodu kaspersky da herhangi bir şey çıkmıyor ?
Antivirüs önerilerini bekliyorum.

Usain

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
15,012
360
Hem güzel hem hafif hem beleş. :)
Web korması da var. Ama sizin dediğiniz gibi test etmedim.

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
360
Hem güzel hem hafif hem beleş. :)
Web korması da var. Ama sizin dediğiniz gibi test etmedim.
Ücretsizler avast , 360 hep reklamlı. Koruma düzeyleri de maalesef ücretliler kadar iyi değil. Windows xp kullanırken 3 ayda bir bilgisayar çöküyordu. Bilgisayarcı Norton önerdi daha uğramadık bilgisayarcıya. :)

Ibrahim1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Antivirüs'e neden gerek duyuyorsunuz? Eğer çok fazla şey kurmuyor ve bilgisayarınızda çok önemli şirket dosyaları yoksa gerek de yok. Zira bir antivirüs programı, virüsün kendisinden daha çok yoruyor bilgisayarı. Bilgisayardan anlayan biriyseniz, Ayda 1 veya 2 kere tarama yapıp kaldırın. Bilgisayarınız daha ferah çalışacaktır emin olun.

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Antivirüs'e neden gerek duyuyorsunuz? Eğer çok fazla şey kurmuyor ve bilgisayarınızda çok önemli şirket dosyaları yoksa gerek de yok. Zira bir antivirüs programı, virüsün kendisinden daha çok yoruyor bilgisayarı. Bilgisayardan anlayan biriyseniz, Ayda 1 veya 2 kere tarama yapıp kaldırın. Bilgisayarınız daha ferah çalışacaktır emin olun.
İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapıyoruz , bankacılık işlemleri vs. Bankalar da internet şubelerine ilk girişte lisanslı antivirüs kullanın diyor. Windows defender'a kıyasla o kadar da yormuyor aslında.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Şiir güzelmiş :) ama AV-Comparatives | Independent Tests of Anti-Virus Software test sonuçlarına göre eset'in koruma düzeyi diğerlerinden düşük. Fiyatı da daha yüksek.
Bu siteyi bilmiyorum ama bana bu tarz siteler hiçbir zaman yüzde yüz adil gelmemiştir.
Ben de zaten Kaspersky kullanıyorum.

Ayrıca üstteki arkadaş ile aynı düşünüyordum ta ki 2 yıl önceye kadar.
2004-2016 yılları arası 12 yıl antivirussuz dolandım ama sonra bir şekilde fidye virüsü geldi, tabi ki hemen kendim tespit ettim ve kendim elle temizledim ama yaptığı zararı geri alamadım çünkü tüm belgelerimi D sürücüsünde ne varsa falan şifrelemişti, Antivirus programları hiç yoktan bu tarz şeyleri başlamadan bitiriyor çünkü başladıktan sonra o zararın geri dönüşü yok virüsü atsak bile.

Ibrahim1981

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
İnternetten kredi kartı ile alışveriş yapıyoruz , bankacılık işlemleri vs. Bankalar da internet şubelerine ilk girişte lisanslı antivirüs kullanın diyor. Windows defender'a kıyasla o kadar da yormuyor aslında.
Sisteminiz fazla kuvvetli değil ise ve böyle endişeleriniz varsa. Bit defender'ı tavsiye ederim. Bahsettiğiniz gibi ''Web Koruması ve Uygulama koruması'' var. Güncel ve geniş'de bir alt yapısı var. Bir göz atabilirsiniz.

Link

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
16
comodo internet security free sürümü tavsiye ederim