Antivirüs programları

Bu konuyu okuyanlar

danger761

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hocam kolay gelsin herkese.Uzun zamandır araştırıyorum da net bir sonuç çıkaramadım sizlere danışayım dedim.Antivirüs programı kullanmak gerekirmi defender yeterlimidir ? internet ortamında paylaşılan yasal keyler risk teşkil edermi ? SDN antivirüs programı kullanıyor mu kullanıyorsa hangisini kullanıyor ?

BlackTSix

Asistan
Reaksiyon puanı
122
Windows üzerinde çok fazla virüs var ama, her virüsün buluşma ortamı farklı. Siz nasıl bir kullanıcısınız, genelde ne yaparsınız. Eğer basit bir kullanıcıysanız, internette güvenilir sitelerde geziyor ve oyun oynuyorsanız Defender'ı güncel tutmak işinizi fazlasıyla görecektir. Harici olan çoğu programı ben pinpirikli buluyorum herşeye virüs deyip insanı çıldırtabiliyorlar.

danger761

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Windows üzerinde çok fazla virüs var ama, her virüsün buluşma ortamı farklı. Siz nasıl bir kullanıcısınız, genelde ne yaparsınız. Eğer basit bir kullanıcıysanız, internette güvenilir sitelerde geziyor ve oyun oynuyorsanız Defender'ı güncel tutmak işinizi fazlasıyla görecektir. Harici olan çoğu programı ben pinpirikli buluyorum herşeye virüs deyip insanı çıldırtabiliyorlar.
Defender yeterli değil galiba benim için güvenilir olmayan sitelere giriyorum internette alışverişte yapıyorum.Peki hocam internet ortamında paylaşılan yasal antivirüs keyleri nasıldır sorun çıkaratır mı özellikle meşhur eset keyleri ?

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Online bankacılık işlemleri yapıyorsanız bence av olmazsa olmazdır.

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60

Arcath

Asistan
Reaksiyon puanı
60
Ya bende onu kullnmak istiyorum en memnun kaldığım o olmuştu da çok pahalı internetteki keylerdende çekiniyorum sorun olur diye tavsiyeniz varmı bu konuda :)
Key 'ler bir yerde patlıyor ve sizi yarı yolda bırakıyor.
Alım gücünüz yetecek ise benim gibi kampanya kovalayabilirsiniz. 3-4 ayda bir birşeyler denk geliyor ve nispeten beklemeye değiyor.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
norton yada avira..kaspersky pure d olabilir ama işlemciyi yoruyor

danger761

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
ücrete gerek yok.crack sitelerinde başkalarının hesaplarını kullanabilirsiniz :D
ücretsizlerde işe yarayan tek combofix
Şaşırttınız beni :D güvenli değildir diye internet ortamındaki keyleri kullanmayı pek istemiyorum ama siz ne dersiniz sorun olmaz mı :D ?

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Şaşırttınız beni :D güvenli değildir diye internet ortamındaki keyleri kullanmayı pek istemiyorum ama siz ne dersiniz sorun olmaz mı :D ?
keyler nasıl güvenli olmuyor.sonuçta birileri satın alıyor sizde haberi olmadan beraber kullanmış oluyorsunuz :D:D

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Antivirüs programı kullanmak gerekirmi
Evet, gerekir.
defender yeterlimidir ?
Bence yeterli değil.
internet ortamında paylaşılan yasal keyler risk teşkil edermi ?
Niye risk teşkil etsin?
SDN antivirüs programı kullanıyor mu kullanıyorsa hangisini kullanıyor ?
Ben Avira kullanıyorum.
Avira free nasıldır ?
Gerekli ayarlamaları yaparsanız iyidir.
ücretsizlerde işe yarayan tek combofix
ComboFix, bildiğim kadarıyla yaygın zararlıları temizliyor. Ayrıca Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumlu değil. Ek olarak ComboFix, gerçek zamanlı koruma sağlamıyor.

paulay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
yorumlarınızı okurken tavsiye edilen combofix bakayım derken Windows 10 uyumlu olmadığını öğrenmiş bulundum :) faydalı olabilicek konu için teşekkürler fikir sahibi oluyoruz biizde böylelikle.

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
ComboFix, bildiğim kadarıyla yaygın zararlıları temizliyor. Ayrıca Windows 8.1 ve Windows 10 ile uyumlu değil. Ek olarak ComboFix, gerçek zamanlı koruma sağlamıyor.

ben win 7 ve xp de çok defa güvnli modda kullanmıştım.bayağa işime yaramıştı.bilgisayarım kendıne gelıyordfu.win 8 den sonra güvenlı modda açılmıyor sanarak uzun süredir kullanmıyordum.az önce denedim meğer win 8.1 de çalışmıyormuş

paulay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
KALEMLİK100 tavsiyen üzerine Avira yükledim. çevreme sorduğumda ise Windows defender yeterli diyorlardı ama forum gene yorumları avira nında sağlam olduğu yönünde görüşler belirtilmiş zaten .. iki sorum olucak izniniz olursa ; Windows defender ile + olarak avira kullansam bunun bana geri dönüşü eksileri ne olur .. ikinci olarak da avira nın internet üzerinde key bulsam bunun bi zararı var mı ?

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
KALEMLİK100 tavsiyen üzerine Avira yükledim. çevreme sorduğumda ise Windows defender yeterli diyorlardı ama forum gene yorumları avira nında sağlam olduğu yönünde görüşler belirtilmiş zaten .. iki sorum olucak izniniz olursa ; Windows defender ile + olarak avira kullansam bunun bana geri dönüşü eksileri ne olur .. ikinci olarak da avira nın internet üzerinde key bulsam bunun bi zararı var mı ?
İki gerçek zamanlı koruması olan güvenlik programı aynı anda kullanılmaz. Avira'yı yüklediğinizde Windows Defender kendini otomatik olarak kapatacaktır. Ayrıca ayarlarınla biraz da olsa oynamanız antivirüsün daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.
keyler nasıl güvenli olmuyor.sonuçta birileri satın alıyor sizde haberi olmadan beraber kullanmış oluyorsunuz :D:D
Cevap verilmiş. Ama antivirüsü direkt sahte kullanırsanız sorun oluşabilir.

paulay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
iki gerçek zamanlı antivirüs programı kullanılmayacağını biliyordum ama belki Windows defender için geçerli değildir die kafamda öyle bir ihtimal yaratmıştım :sweatsmile:
verilen cevabı ben sakıncası yoktur olarak algılamıştım halbuki :worried:

danger761

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Eset internet security tavsiye ederim keyleri de kolay bulunuyor aviranın keylerini bilmiyorum ama bulursan avira pro da iyi

paulay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
şimdiye kadar eset kullandım. ama bazı zamanlarda virüs bulamadığı zamanlar oluyordu, onuda avast ile temizliyordum. tabi avast da cok agır olduğundan avast silip ,eset le devam ediyordum :sweatsmile:

danger761

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
şimdiye kadar eset kullandım. ama bazı zamanlarda virüs bulamadığı zamanlar oluyordu, onuda avast ile temizliyordum. tabi avast da cok agır olduğundan avast silip ,eset le devam ediyordum :sweatsmile:
Avira keyi var mı peki :D ?

beyzabetül

Profesör
Reaksiyon puanı
356
Eset internet security tavsiye ederim keyleri de kolay bulunuyor aviranın keylerini bilmiyorum ama bulursan avira pro da iyi
esed kendisi virüs diyorlar :D
avira pro lisansı buldum.ondan yüklemeye çalışıyorum
norton olsa onu kullanacağım.şimdıye kadar en çok norton kullandım .ondan sonra kaspersky.avira pek ısınamadım.

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
norton olsa onu kullanacağım.şimdıye kadar en çok norton kullandım .ondan sonra kaspersky.avira pek ısınamadım.
Bu kadar çok antivirüs kurup kaldırmak bence pek iyi bir şey değil. Bu bence tek antivirüslere özgü bir şey değil, diğer programlarda da aynısı geçerli. Sonuçta Windows'ta "kayıt defteri" diye bir şey var. Bir süre sonra bu durum, sistemin yavaşlamasına neden olabilir.

danger761

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Testlerde eset geride kalıyor evet ama koruması defender ve birçok antivirüsten iyi benim öğrencilik bitince kaspersky satın almayı düşünüyorum nortonda olabilir o zamanki testlere göre bakacağım :D

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bu kadar çok antivirüs kurup kaldırmak bence pek iyi bir şey değil. Bu bence tek antivirüslere özgü bir şey değil, diğer programlarda da aynısı geçerli. Sonuçta Windows'ta "kayıt defteri" diye bir şey var. Bir süre sonra bu durum, sistemin yavaşlamasına neden olabilir.
Katılıyorum sana bende antivirüs değiştireceğim zaman format atıyorum dediğin gibi bazı kalıntılarını silemiyoruz

Son düzenleme:

paulay

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
hocam bi önceki pc mi 2008 yılında aldığımda orijinal norton almıştım .ama o norton hala bu zamanda da agır ise nasıl memnun kaldığını merak etmekteyim açıkçası :rolleyes: o orijinal nortonu birdaha hic kullanmadım ..