AntiVirüs Programı Önerisi

Bu konuyu okuyanlar

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
Bilgisayarımın performansını düşüren virüslerin olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Windows Defender haricinde hiç bir program kullanamadım Malwarebytes yüklediğimde Scan başlattığımda program donuyor.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
360 total securty kontrol etmesi kolay bir programdır sorun çıkarmaz.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
antivirüse gerek yok bilgisayarda virüs olmadığı sürece:)
onun yerine firefox un yeni sürümü+içerik engelleme özelliği sıkı modda+adguard adblocker (bütün filtreler açık halde)+nano defender
böylece virüs girme ihtimali bayağı düşer çünkü adblocker filtreleri virüslü siteleri de sana reportlar

Reaksiyon puanı
191
360 TS hengamesini kullanma. Kurulumda bir sürü çöple beraber geldiği gibi ondan sonra da popup çıkarıp daha fazlasını kurdurmaya çalışıyor. Virüs algılama kabiliyeti de ? gibidir.

SSD'in varsa Kaspersky Free, yoksa Avast Free kur. uBlock/Adblock'daki malware filtrelerinin çoğu ölü link, onların da bir ?'a yaradığı yok.
Onun yerine, Malwarebytes tarayıcı eklentisi gayet iyidir.

Reaksiyon puanı
66
comodo internet security free versyonunu kullanıyorum.bilinçli kullanıcı ise windows defender ve tarayıcıya kurulacak bi kaç eklenti yeterli.ancak arkadaşlarından vb aldığın flash disklerde çeşitli virüsler olabilir.

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
comodo internet security free versyonunu kullanıyorum.bilinçli kullanıcı ise windows defender ve tarayıcıya kurulacak bi kaç eklenti yeterli.ancak arkadaşlarından vb aldığın flash disklerde çeşitli virüsler olabilir.
Bilgisayarda sanırım virüs var büyük ihtimalle torrentten film indirmiştim oradan gelmiş olabilir alalı 2 ay olacak gözle görülür performans kaybı çok fazla dün birde FiveM sunucusunun launcherini yükledim SmartScreen uyarı verdi. Malwarebytes iyimidir bunları taramak için bir daha deneyeceğim.

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
antivirüse gerek yok bilgisayarda virüs olmadığı sürece:)
onun yerine firefox un yeni sürümü+içerik engelleme özelliği sıkı modda+adguard adblocker (bütün filtreler açık halde)+nano defender
böylece virüs girme ihtimali bayağı düşer çünkü adblocker filtreleri virüslü siteleri de sana reportlar
Sürekli böyle dediğimiz pc'leri trojanlar ele geçirmiş. :D şuan ASC+360 kullanıyorum eğer yüklemezsem disk %100'den aşağıya inmiyor.

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
Sürekli böyle dediğimiz pc'leri trojanlar ele geçirmiş. :D şuan ASC+360 kullanıyorum eğer yüklemezsem disk %100'den aşağıya inmiyor.
Nasıl ya
O insanın da dikkatine bağlı parasızlıktan bir yığın torrent indirdim müzik için ve ofis için sitenin içinde bitcoin miner var artı bazı virüs kaynayan sitelere girdim sıkıntı yaşamadım
Adguard adblocker işlemcinin %100 e çıkmasını önleyen şey o sitede
Firefox ile izleme takibi sıfır da yanında götürüyor
Reklam göremiyorum bu gün bir de reklam engelleyiciyi kapat diyen şeyleri kaldıran eklentilerden birini kurdum
Artık onlar da gitti
Bu işleri 1 yıl içinde yaptım yapıyorum
İşlemcimin standart kullanım oranları %1 ram%2

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
Nasıl ya
O insanın da dikkatine bağlı parasızlıktan bir yığın torrent indirdim müzik için ve ofis için sitenin içinde bitcoin miner var artı bazı virüs kaynayan sitelere girdim sıkıntı yaşamadım
Adguard adblocker işlemcinin %100 e çıkmasını önleyen şey o sitede
Firefox ile izleme takibi sıfır da yanında götürüyor
Reklam göremiyorum bu gün bir de reklam engelleyiciyi kapat diyen şeyleri kaldıran eklentilerden birini kurdum
Artık onlar da gitti
Bu işleri 1 yıl içinde yaptım yapıyorum
İşlemcimin standart kullanım oranları %1 ram%2
%2 RAM mı?? mümkün değil windows 95 mi kullanıyorsun?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sadece bir şey indirmekten filan değil internet bağlı olmayınca bile sorun olabiliyor ama bu sanırım windows ile alakalı.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Bilgisayarımın performansını düşüren virüslerin olup olmadığını öğrenmek istiyorum. Windows Defender haricinde hiç bir program kullanamadım Malwarebytes yüklediğimde Scan başlattığımda program donuyor.
Ben 10 yıldır antivürüs programları kullanmıyorum neden mi ?
1- Antivirüs programlarının kendisi de virüs barındırır tabi spy da.
2- Bilgisayar performansını düşürür hem hıza acısından hemde işlem acısından
3- Bile bile virüslü şeyi bilgisayarıma sokmuyorum yada bilmediğim linklere tıklamıyorum ve virüs içeren sitelere girmiyorum
4- Her gördüğüm exe yada bat uzantılı dosyalara tıklamıyorum
5- Bilgisayarlarımı kişisel tutuyorum.
6- Gelen mailleri kaynağını inceliyip öyle acıyor ve alakasızları hiç amadan siliyorum

Not: 95 ten beri bilgisayar kullanıcısıyım ( 386 dx modeli ) / dos - msdos, win3.1 ( bütün win sürümleri nt serverler dahil bütün win işletim sistemleri, linux bir kaç dağıtımını ve macos işletim sistemini kullandım

Bir çok otelin üniversitenin fabrikanın sistem ağ tarafında görev alıp bizzat yürütüp kurulumları yaptım ve tabi birde 5-6 yıldır yazılımla uğrasıyorum .Net Developerim. ,

AMA ŞAHSI BİLGİSAYARLARIMDA HİÇ ANTİVÜRÜS PROGRAMINA GEREK DUYMADIM SADECE BİLİNÇLİ KULLANICI OLMAN YETİYOR

O yüzden demem odur ki bence çok tercih etme antivirüs programlarını. Bir virüsü tamamen silmekiçin hdd yi formatlayıp baştan sona kadar doldur sonra tekrar formatla ve virüsler tamamen gitsin. Çünkü aksi taktirde antivürüs programları vs diğer normal sildiğini zannetiğin bilgiler gibi sadece geçici bağlantıları kesiliyor. Yoksa disk kurtarma gibi programlar prim yapmazdı. !!!

Her zamanki gibi sadece tecrübelerimden yola cıkarrak yorum atıyorum uyup uymamak sana kalmış.

iyi forumlar

Froseth

Müdavim
Reaksiyon puanı
836
3- Bile bile virüslü şeyi bilgisayarıma sokmuyorum yada bilmediğim linklere tıklamıyorum ve virüs içeren sitelere girmiyorum
6- Gelen mailleri kaynağını inceliyip öyle acıyor ve alakasızları hiç amadan siliyorum

Not: 95 ten beri bilgisayar kullanıcısıyım ( 386 dx modeli ) / dos - msdos, win3.1 ( bütün win sürümleri nt serverler dahil bütün win işletim sistemleri, linux bir kaç dağıtımını ve macos işletim sistemini kullandım

Bir çok otelin üniversitenin fabrikanın sistem ağ tarafında görev alıp bizzat yürütüp kurulumları yaptım ve tabi birde 5-6 yıldır yazılımla uğrasıyorum .Net Developerim. ,

AMA ŞAHSI BİLGİSAYARLARIMDA HİÇ ANTİVÜRÜS PROGRAMINA GEREK DUYMADIM SADECE BİLİNÇLİ KULLANICI OLMAN YETİYOR

O yüzden demem odur ki bence çok tercih etme antivirüs programlarını. Bir virüsü tamamen silmekiçin hdd yi formatlayıp baştan sona kadar doldur sonra tekrar formatla ve virüsler tamamen gitsin. Çünkü aksi taktirde antivürüs programları vs diğer normal sildiğini zannetiğin bilgiler gibi sadece geçici bağlantıları kesiliyor. Yoksa disk kurtarma gibi programlar prim yapmazdı. !!!

Her zamanki gibi sadece tecrübelerimden yola cıkarrak yorum atıyorum uyup uymamak sana kalmış.

iyi forumlar
1TB HDD'nin 400gb yakın boş yer var o kadar şeyi geri yükleme imkanım şuanlık yok. İzlemek istediğim film çok eski olduğu için Netflix BluTv gibi sitelerdede bulunmuyordu mecburen torrent indirdim oradan virüs bulaştığını düşünüyorum i5 9400F GTX1660Ti sistem R6 de kasabilme ihtimali yok. Film için Netflix vb siteleri Oyun için Steam vb platformlarını kullanırım, pişman oldum o filmi izlediğime o virüsleri silebilme ihtimalim varmıdır formatsız.

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Virüsten emin değilsen boşver zaten sadece windowsun defernderi bile onu yakalar. performans düşüklüğü hisediyorsan ve gereksizleri temizlemek için ( güncelemelerden gelen gereksiz chache ler ozaman dsim++ var onu kullan googlede yaz çıkar.

Akkara

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Bilgisayarda sanırım virüs var büyük ihtimalle torrentten film indirmiştim oradan gelmiş olabilir alalı 2 ay olacak gözle görülür performans kaybı çok fazla...
Kaspersky ya da Comodo gibi bir güvenlik yazılımı kullanacaksanız, sisteminizi mutlaka çeşitli araçlar kullanarak temizleyin veyahut işletim sistemini en baştan temiz kurulum ile yeniden yükleyin. Çünkü bu gibi güvenlik yazılımlarının koruma modülleri kullanıcı tarafından kontrol altına alınabiliyor ve yeni kurallar oluşturulabiliyor; yanlışlıkla zararlı bir etkinliğe verilen izin eğer beyaz liste olarak değerlendirilirse, sonrasında bu muhakkak sıkıntı yaratacaktır.

Reaksiyon puanı
66
Bilgisayarda sanırım virüs var büyük ihtimalle torrentten film indirmiştim oradan gelmiş olabilir alalı 2 ay olacak gözle görülür performans kaybı çok fazla dün birde FiveM sunucusunun launcherini yükledim SmartScreen uyarı verdi. Malwarebytes iyimidir bunları taramak için bir daha deneyeceğim.

uygundur ancak tek başına yeterli gelmeyecektir.malverbytes ile taratın sonrasında bi virüs programı ile tekrar taratın.bazı ilçalı dosyalar yapıları gereği virüs olarak algılanır.onları karantina altında çalıştırmak en iyisi

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
%2 RAM mı?? mümkün değil windows 95 mi kullanıyorsun?

Sadece bir şey indirmekten filan değil internet bağlı olmayınca bile sorun olabiliyor ama bu sanırım windows ile alakalı.
%20 yanlış yazdım herhalde :D

iyi forumlar
ellerinize sağlık hocam hocam :)

insanimsi

Müdavim
Reaksiyon puanı
450
ayrıca windows açıklar cennetidir
mevlanayı benimseyen işletim sistemi :D
(dini bir hakaret amacıyla değil şaka amaçlı yazıdım mevlana adını :))

bu arada aklıma gelmişken
intel cihazlardaki spectre ve melttowon açıkları var bunlar için windows güncellemelerini yapmak gerekir
driverlerde de açık olabilir güncellenmemişse mesela
windows konusunda ise orada açık bitmiyor ama windowsada mecbur olanlar var tabi(mimarlar mühendisler oyuncular vb)
bunun için de 6 ayda bir (ya da 12 ayda bir) en yeni sürüme format atmak iş görür :)

Son düzenleme:

554950

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,892
1TB HDD'nin 400gb yakın boş yer var o kadar şeyi geri yükleme imkanım şuanlık yok. İzlemek istediğim film çok eski olduğu için Netflix BluTv gibi sitelerdede bulunmuyordu mecburen torrent indirdim oradan virüs bulaştığını düşünüyorum i5 9400F GTX1660Ti sistem R6 de kasabilme ihtimali yok. Film için Netflix vb siteleri Oyun için Steam vb platformlarını kullanırım, pişman oldum o filmi izlediğime o virüsleri silebilme ihtimalim varmıdır formatsız.
Filim indirmek için torrent şart değil...