Anlamanız Gerekmiyor Buyrun Fikir Söyleyin

Bu konuyu okuyanlar

DeadquE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Öncelikle Merhaba, Ben Daha Şimdi Üye Oldum Sevdim Forumu Ama Deskop Pc İçin Bölümü Bulamadım Eğer Ben Göremediysem Sayın Forum Görevlileri Konumu Taşısın Lütfen...

Şimdi Birkaç Sorum Olacak Arkadaşlar.

Arkadaşlar Benim Pc Çok Kötü bkz :
İşlemci : P4
Ram : 2 gb
Ekran Kartı : yok.
Güç Kutusu : yok.
Fan : yok.

Tamir Etsem Çok Tutacak 1000 tl bütçem var. Dün İnternet Cafede Bir Pc Sordum Oranın En iyi Pcsiymiş Bende Hızından Seçmiştim.Gta 4 ,Fear2 yi filan kaldırıyor ama hangi kalitede bilemem.

Neyse Pc Özellikler Şunlar

İşlemci : AMD II
Ram : 2 gb
Ekran Kartı : 1 gb 256 bit GeForce 9800 DDR5 Markasını Bilmiyorum
İçinde Nerden Baksanız 100 Tllikte Oyun var.

--> 750 Tl Pcye İstedi 2.el Tabi 100 Tlde hd monitore istedi Kazıkmı Yerim Alsam ?

----> İyi Forumlar. :dirol:

IuTKuI

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Kazık yeme olasılığın yüksek. 850 tl bu devirde monitör dahil bile olsa eminim ki sen kendin toplasan daha iyi toplayabilirsin.

DeadquE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ekran kartı suanda vatanda bile 450-500 arası ama kardeşim ne yapcağımı şaşırdım valla vatandan pc alsam ekran kartları adi

deatmania

Rektör
Reaksiyon puanı
62
Hocam kendi fikrimi söyleyeyim sana.Ben olsam gider sıfır bir bilgisayar alırdım.Neden dersen ? Zaten 1000 lira bütçen var.Ve bu bilgisayarda 850 tl.Hemde ikinci el.1000 liraya bunun gibi sıfırını kesinlikle alırsın.Hadi en fazla yüz lira daha verirsin.Ama sıfır olur.Garantisi falan olur.Bu alacağın bilgisayarın ne kadar kullanıldığını falan biliyor musun.Parçaları ne kadar iyi ? Tercihim sıfırdan yana.

DeadquE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
deatmania pc çok özellikli kardeşim ama aklım buna gidiyor ya en yuksek ayarda Assassin's Creed Brotherhood çalıştırıyor kaymak gibi süper
0 almya kalksam 1.250 civarı vede ekran kartı anca Ati HD 5670 Oluyor. i3 işlemci filan olucak ama çalıştırımı bunun gibi oyunları ?

teşekkürler bu arada

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
1000 lira bütçe ile sıfır bilgisayar tercih etmelisiniz, parçaları toplama olarak alın...

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
i3 işlemci filan olucak ama çalıştırımı bunun gibi oyunları ?

İşlemcinin oyunlara etkisi yok denecek kadar azdır, küçük çapta FPS artışı sağlar o kadar... Ekran kartı önemli siz ona odaklanın, ayrıca diğer parçalarda misal HDD (Çok yüksek kapasiteli HDD almaya gerek yok 320-500 GB yeterli olur ilk etapta) daha sonra yetersiz gelirse yeni bir tane daha alır eklersiniz... Başlangıç aşamasında teferruata girmezseniz, o bütçe ile sonrası için yükseltmeye müsait ve aldığınızda sizi yarı yolda bırakmayacak bir cihaz yapabilirsiniz...

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
İnternet cafelerden pc almamanı önerebilirim zaten sattığı pc modası geçiyodurki satıyor o cafeci sana satıp o paraya daha iyisini toplamayı düşünüyordur.
Sen vatandan alıcaksın madem ordaki görevlilerle konuş benim bütçem bu şöyle bir bilgisayar istiyorum de ve toplama bir bilgisayar al :)
Öyle casper,exper felan alırsan illaki bi yerinden kısarak (mesela ekran kartı paylaşımlı) ucuza bulursun .Tam özellikli markası olan bir pc rahat 1500-2000 TL olur.

Tavsiyem gidip toplama bir pc alman .

Headhunter

Doçent
Reaksiyon puanı
8
MSİ 5X620DX :

http://www.pcdepo.com/msi-fx620dx-041tr-notebook-urun6380.html

MSİ : CX640DX

http://www.pcdepo.com/msi-cx640dx-658xtr-urun7185.html

HANGİSİ daha iyi peki oyunlarda daha iyi performans alırım assasins te filan ?

http://www.pcdepo.com/msi-cx640dx-658xtr-urun7185.html

Dostum kesinlikle bu bilgisayar çok çok iyi. Bana sorarsan sakın ikinci el alma bilgisayarı. Toplamayıda boşver bu linkini verdiğim bilgisayar senin her türlü işini karşılar. Merak etme assasins'de en güzel şekilde oynatır :)

DeadquE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sanırım Öyle Olucam Herkese Çok Teşekkürlerr :)

alonespy

Asistan
Reaksiyon puanı
3

DeadquE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar Kafam Çok kartıştı :S Şeytan Diyor Eski Pcye Tak Kullan :D

freewill

Dekan
Reaksiyon puanı
61
sadece şunu söyşeyebilirim kesinlikle okadar para etmez o cihaz hele hele 2. el imkansız :) bu fiyata çok güzel kasa toplanır :)

DeadquE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sağol kardesim :) kendim topladım 1 tane i3 işlemci 8gb ram filan ama vatandan full ve %25 indirim bu hafta sona eriyormus ole okudum aslı varmıdır ? üzüldüm kahroldum bıraktım :D peki varmı aslı?

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Sağol kardesim :) kendim topladım 1 tane i3 işlemci 8gb ram filan ama vatandan full ve % indirim bu hafta sona eriyormus ole okudum aslı varmıdır ? üzüldüm kahroldum bıraktım :D peki varmı aslı?

Kahrolma :D ne olacak bitsin... Vatan %25 indirimi çoğu zaman yapıyor, kısa süre sonra tekrarlanır... En fazla 1 ay beklersiniz...

DeadquE

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yarın son dimi :D % 25 olan yeni konu acıcam cvp verin ona :D tesekkrlerr

Strake

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Arkadaşım bence sıfır bir bilgisaray alabilirsin veya kendi keyfine göre bilgisaray topluyabilirsin tavsiyem kendi bilgisarayını toplaman.

berinark

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Dostum teknobiyotikten bi kasa topladım. Çok çok iyi anlamıyorum ama senin almayı düşündüğünden çok daha iyi olduğuna eminim, hemde sıfır. 884 tl ye geldi. 100 tlyede o monitoru alsan 984 tl olur. Parçaları yazıyorum Sende pc sihirbazından toplayabilirsin.
Şite "www.teknobiyotik.com"

Kasa: Aerocool VS-4 550 watt........................138 tl
İşlemci: AMD FX-4100 Bulldozer.......................208 tl
Anakart: MSI 760 GM-E51..............................136 tl
Bellek: Kingston Hyperx 4GB DDR3 1600MHz.......47 tl
Ekran kartı: Saphire ATI HD 6850 1GB...............274 tl
Harddisk: Seagate 500 GB..............................179 tl

Elinde harddisk varsa onu kullanırsın şimdilik. Çünkü şuan çok pahalılar. Ucuzlayınca alırsın onuda. (O durumda kasa 805 tlye gelir)
Kesinlikle senin almayı düşündüğünden daha iyi. Ve internet kafeden bilgisayar almanı tavsiye etmem. Çünkü çok hırpalanmış oluyorlar. Son olarak "rstbora" sana o fiyata alabileceğin en iyi bilgisayarı söyleyebilir. Onun önerisini bekle bence. Şimdiden alacağın bilgisayar hayırlı olsun :)