Anlam veremediğim bir Ram sorunu

nı mıdır ? Aynı ise Revizyon geçirmiş bir anakart olabilir yanılmıyorsam Asus'un anakartlarında revizyon çok oluyor benim başıma çok geldi ordan biliyorum. Rev.1, Rev.2, Rev.3 bunlarda önemli birebir aynı olabilmesi için bu kıstaslarda önemlidir. Çok eski gigabyte anakartımdan hatırlıyorum Rev.1 olan ana
---- Mesajlar birleştirildi ----

Eğer kontrol etmediysen 2 Anakart üzerinde yine kontrol etmeni öneririm farklılık var mı diye? Emin olman için.
Ekli dosyayı görüntüle 32448

Son düzenleme:
bios güncellemesini diğer çalışan anakartın güncel sürümü ne ise ondan yap. en güncel sürümü yüklemek zorunda değilsin. sonra bios özelliklerinden kontrol et, farklı olan ne var ?

Diğer donanımlar cpu ekran kartı vs. herşey birebir aynı mı ? PSU özellikle. Farklı ise denemediğin bir bunlar kalıyor sanırım.

Donanımın kullandığı voltajlar bile etkileyebilir farklı ise o bakımdan. Arkadaşın dediği gibi biosda aynı sürüm olsun.

Son düzenleme:
Bios güncellemesi yaptım sürümünü düşürdüm sonra diğeriylede aynı yaptım sonuç aynı. cpu aynı ekran kartıda aynıydı benimkisi yandı eski kartımı taktım. Psudan emin değilim ama bu psuyla 16gb veriyodu. Onuda kontrol etmekte yarar var.

Ondaki ekran kartını benim kasayada taktım sonuç aynıydı. Şuna bşey diyebilirmiyiz. Ramlar her türlü çalışıyo ama 8gbin üstüne çıkmıyosa bişeyi yanmıştır diye? Mantıklı gelmiyo bana ama neden arıyorum resmen

Son düzenleme:
Onboard ekran çıkışı varsa anakart'a ekstra ne takılı varsa boşalt anakart üzerinden kasanın usb 3.0 portlarına kadar herşeyi boşaltırdık tabiri uzay montajı gibi düşün anakart ram cpu ve psu bağlantılı kalsın biostan kontrol et enterasan bazen PSU dan bile sorun çıkmış olurdu geçmişte çok sorun yaşamıştık müşteri anakartlarından. Bunları da dene bakalım sonuç ne olacak.

tamamdır bu şekilde kontrol edicem. Psu aklıma gelmemişti. Olur mu olur. İlgi alakan için çok teşekkürler. Kontrol edince bilgi veriyor olacağım

Bu arada tavsiyem uzay montajı yap daha iyi olur kullanmış olduğun kasa şase sorunları usb port kabloları anakarta takılı hangi kablolar var ise çıkarman belki olur mu olur kısa devre yapan bir kablo vardır.

her türlü bağlantıyı gerçekleştirdim ama malesef anakart yanmış sanırım. diğer anakartla kontrol ettiğimde 1.-3 slotlarına ram taktığımda 8gb gösteriyo benimkinde de aynı şekilde ama 1-2 ye taktığım zama benimki 4 diğeri 8 gb göstermeye devam ediyor. benimkiler 1,3-2,4 soketlerinde sorunsuz çalışıyor ama hepsini taktığım zaman o ramlerin birleştirmesini yani 16gb rame yükseltmiyo. anakartta biyer yanmış herhalde. yardımlarınız için teşekkürler.

ramlerin bir tanesi Gskill f310666cl9-4GBRL olan Single Channel bilgin olsun. Diğer ramlerin dual yanılmıyorsam. dual olanları B channel da denediğinde 8 gb oluyor mu? Achannel üzerinde de Gskill ile samsung olanı denediğinde 8 gb gösteriyor mu? görmüyorsa geriye anakart ile ilgili problem kalıyor garantisi varsa gönderirsin. Birde arkadaşın ramlerini de takıp denedin mi ramden olma durumu ?

Bu konuyu görüntüleyen üyeler (Toplam:11)

stat counter