Anladık ios kısıtlı ama ne kadar kısıtlı??

Bu konuyu okuyanlar

Yasinpekk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar ipad air almayı düşünüyorum ama bir arkadaş onu alma samsung al dedi.Bende niye diye sorduğumda çok kısıtlı bir sistem dedi içine hiçbir şey yükleyemessin dedi.Şimdi ben ilk defa ios kullanıcam hep android kullanmıştım bunu ne derecede hissederim.Yani içine bir world gibi microsoft dosyaları atabilir miyim?.Lafı çok dolandırdım umarım anlatabilmişimdir arkadaşlar bu sorularıma açıklık getirir misiniz?

utkjean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim iOS un sınırlaması var ancak zararlı yazılımlara karşı tamamen. Ve bence abartılacak da bi sınırlama yok. Pek zorlanacağını zannetmiyorum. Zaten AppStore'da yeterli uygulamaları bulabilirsin diye düşünüyorum. Ve not olarak düşmek olursa tablet denince iPad 1. tercih olmalı diyorum. Yine de karar senin.

Gurberkable

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Ne istediğini bilirsen yeterince özgür bir sistem. Ben tema değişmem, zil sesi değişmem (Marimba yeterince güzel), Jailbreak kulanmam. He benim için tek sıkıntısı iTunes bağımlılığı olması. 5 aydır iPhone kullanıyorum bi sıkıntı çekmedim!..

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
En basitinden bir zil sesi değiştirmek için itunes ile 40 takla atıyorsun. Mesela bu benim işime pek gelmez. Androidde bunu yapmak 3 sn alır. Tabi seni bilemem.
Ne amaçla kullanacağını yaz ona göre bir şeyler söylenebilir.

Tommy Vercetti

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,634
ipad de dosya yöneticisi yok bir tablette olması gereken birşey ama ipad de yok bunun eksikliğini hissedersin

tashi 107

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Yok yaaa aslında o kadar ksıtılı değil tek gıcık yanı iTunes bağımlılığı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sen bu cihazı bilgisayara bağlamadan müzik silemezsin, internetten müzik indiremezsin, bluetoothla dosya gönderemez alamazsın, hafıza kartı takamazsın, korsan oyun indirip yükleyemezsin, 3gli alacaksan ios cihazı dışında internet paylaşamazsın.
Bunların dışında her şeyi yapar, hızlıdır, stabil çalışır.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sen bu cihazı bilgisayara bağlamadan müzik silemezsin, internetten müzik indiremezsin, bluetoothla dosya gönderemez alamazsın, hafıza kartı takamazsın, korsan oyun indirip yükleyemezsin, 3gli alacaksan ios cihazı dışında internet paylaşamazsın.
Bunların dışında her şeyi yapar, hızlıdır, stabil çalışır.

iOS 6 ile cihaz içinde müzik silme desteği geldi. iTunes Store'da ücreti karşılığı istediğin müziği telefona yükleyebilirsin. Eğer yok para veremem diyorsan App Store'da müzik uygulamalarından birini tercih edebilirsin. Tablette Bluetooth ne kadar ihtiyaç duyulur orası tartışılır ama istenirse iCihazlar arası AirDrop ile aktarım yapılabilir. 32 GB ve üstü için hafıza kartına ihtiyaç olacağını sanmıyorum. Tongbu veya 25PP ile korsan uygulama CİHAZ ÜZERİNDE yüklenebilir ki ben ÖNERMİYORUM. Kişisel Erişim Noktası Wi-Fi'si olan tüm cihazlara internet paylaşabilirsin...
Araştırmadan sırf çamur atmak için yorum yazmayın lütfen. Konuyu açan arkadaşa tavsiyem en azından 32 GBlık bir cihaz almasıdır malum artık telefonlarda bile 16 GB yeterli olamıyabiliyor. Birde eğer ben tema değiştirmek,cihazı istediğim gibi kişiselleştirmek istiyorum dersen Jailbreak yapabilirsin. Cihazının stabilitesini bozmadan özgür kalmış oluyorsun. Şimdiden hayırlı olsun diyelim. Apple'ı tercih ettiğine pişman olmayacaksın emin olabilirsin.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
698
Kısıtlama derken şu şekilde
Örn : İstediğin klavyeyi kullanamazsın iOS ile gelen klavyeyi kullanacaksın , tema yükleyemezsin , kilit ekranına müdahale yapamazsın gibi şeyler yani tamamen tasarım yönünden yoksa başka bir kısıtlaması yok

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
Kısıtlama derken şu şekilde
Örn : İstediğin klavyeyi kullanamazsın iOS ile gelen klavyeyi kullanacaksın , tema yükleyemezsin , kilit ekranına müdahale yapamazsın gibi şeyler yani tamamen tasarım yönünden yoksa başka bir kısıtlaması yok
yanlış biliyorsam lütfen düzeltin ama internetten herhangi birşeyi bile indiremiyoruz diye biliyorum
en büyük eksisi bu ve itunes bağımlılığı.

yeri geliyor telefon ile internetten dosya indirmem gerekiyor.kimi zaman hayati önem taşıyor bu.
eskiden pc ye format atıp sürücüleri yedeklememiştim haliyle ethernet kartının sürücüsü yüklü olmadığından telefon ile indirip hafıza kartıyla pc ye atıp işimi hallediyordum.bu ve benzeri durumlarda çok önemli

karacaerc

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Ücretli bir uygulamayı internetten indirip zipten çıkarıp kurmak dahi çok basit androidte. Mp3 ler fotoğraflar her şey bir USB bellek kadar kolay. İnan bilgisayarda yeterli bilgiye sahip olmama rağmen birinin iphoneu ile uğraşırken yoruluyorum. Benim tek derdim bu. Gerisi tamamen iki sistem için de uygulamalar ile çözülüyor ama yine daha 'özgür' olan Android. OTG kablosu gibi kolay bulunan bir şey ile yapabileceklerine inanamazsın ;) iPad de sahip öyle ara kablolara ancak pahalı vs... Kısacası androidten şaşma ;)

eXen

Asistan
Reaksiyon puanı
4
tablet alacaksan apple al gene. android uzmanıyım ama tablette apple ezer. telefon dersen apple a bulaşma.

drjacob

Müdavim
Reaksiyon puanı
698
yanlış biliyorsam lütfen düzeltin ama internetten herhangi birşeyi bile indiremiyoruz diye biliyorum

yeri geliyor telefon ile internetten dosya indirmem gerekiyor.kimi zaman hayati önem taşıyor bu.
eskiden pc ye format atıp sürücüleri yedeklememiştim haliyle ethernet kartının sürücüsü yüklü olmadığından telefon ile indirip hafıza kartıyla pc ye atıp işimi hallediyordum.bu ve benzeri durumlarda çok önemli
hafıza kartı takılmıyor ama ben dosya indirip dropbox'a oradanda pcye aktarıyorum (pdf felan gibi dosyaları )

isveçli

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
ben iPad kullanıyorum ama Androidde iyidir bazı yönlerden.
ikiside işinizi görür.tavsiyem elinize alıp inceleyip kurcalayın bir süre.android tablet alırsanız ucuz markasız tablet almayın.samsungun son serilerden alırsanız memnun kalırsınız

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
1.- Apple harici cihazlara Blutooth aktarımı yapamazsın.
2.- Kredi kartı girmeden bedava olsa bile marketten program indiremezsin.
3.- iTunes denilen ahmakça yapılmış, ağır bir programa muhtaçsın. iTunes olmadan ücretsiz film ve müzik indiremezsin, dosya senkronizasyonu yapamazsın. Linux kullanıyorsan onu bile kullanamazsın.
4.- Arayüzü özelleştiremezsin.
5.- Pili değiştiremezsin.
6.- Hafıza kartı desteği yoktur.
7.- Marketten aldığın bir programı iptal etme imkanın yoktur.
8.- Widget desteği yoktur.
9.- Bilgisayardan program kuramazsın.
10.- Ücretsiz GPS yoktur.
11.- Hotspot yoktur.
12.- Windows'ta uygulama geliştiremezsin.
vs, vs, vs
Not: Hiz zannetmiyorum ama en son iOS sürümünde belki bazı özellikler gelmiş olabilir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
1.- Apple harici cihazlara Blutooth aktarımı yapamazsın.
2.- Kredi kartı girmeden bedava olsa bile marketten program indiremezsin.
3.- iTunes denilen ahmakça yapılmış, ağır bir programa muhtaçsın. iTunes olmadan ücretsiz film ve müzik indiremezsin, dosya senkronizasyonu yapamazsın. Linux kullanıyorsan onu bile kullanamazsın.
4.- Arayüzü özelleştiremezsin.
5.- Pili değiştiremezsin.
6.- Hafıza kartı desteği yoktur.
7.- Marketten aldığın bir programı iptal etme imkanın yoktur.
8.- Widget desteği yoktur.
9.- Bilgisayardan program kuramazsın.
10.- Ücretsiz GPS yoktur.
11.- Hotspot yoktur.
12.- Windows'ta uygulama geliştiremezsin.
vs, vs, vs
Not: Hiz zannetmiyorum ama en son iOS sürümünde belki bazı özellikler gelmiş olabilir

1) Jailbreak ile bu kısıtlamadan kurtulabilirsin.
2) Benim gibi Kredi Kartı OLMADAN App Store kullanan pek çok kişi var.
3) App Store'da istediğin gibi dosya,müzik,film yükleyebileceğin bir ton uygulama var. Beni kesmez dersen Jailbreak ile onuda halledersin.
4) Jailbreak ile mümkün
5) Sanki hergün pil değiştiriyormuş gibi konuşmayın lütfen. Artık Samsung hariç bir çok Firma gömülü batarya ile geliyor.
6) 32 GB ve üstü alırsan hafıza kartına ihtiyaç duymazsın
7) Apple gibi müşteri memnuniyeti oldukça yüksek bir firma hakkında böyle bir söylem kabul edilemez. Apple iade konusuna emin olun Google'dan daha hassastır.
8) Jailbreak ile mümkün
9) Bildiğim kadarıyla Androiddede bir özelleştirme(Root erişimi ile çalışan bir programdı. Adını hatırlamıyorum) olmadan bilgisayar programları Android cihazlara yüklenemiyor.
10) GPS'ten kastın navigasyon ise Apple'ın harita uygulamasında mevcut veya App Store ücretsiz çözümleri mevcut.
11) Şu Hotspot olayı hakkında bilmeden konuşmamanızı rica ediyorum. iPhonelarda hotspot tüm operatörlerde mevcut ve Wi-Fi desteği olan bütün cihazlar bağlanılabiliyor. iPadde ise operatöre bağlıdır ama Jailbreak ile buda aşılabilir.
12) Belkide en büyük kısıtlaması bu diyebilirim cidden büyük bir eksiklik ama tabiki bununda üstesinde Hackintosh projesi ile gelinebilir.

semih61

Müdavim
Reaksiyon puanı
43
hafıza kartı takılmıyor ama ben dosya indirip dropbox'a oradanda pcye aktarıyorum (pdf felan gibi dosyaları )
yok bu sadece bir örnekti windows phone kullandığım zaman bile yapardım bunu ( 4-5 yıl önce )ama ios ta böyle şeyler yapmak olanaksız sanırım benim gözümüde korkutan bu ama farklı işletim sistemleri yeni şeyleri denemeyi severim tek kullanmadığım ios kaldı ileride iphone alacağım

pumperking

Müdavim
Reaksiyon puanı
3

dosya indirilebiliyor.safariden inince soruyor ne ile açayım bu dosyayı abi diye.
pdf, mp3 fotoğraf ppt artık ne formatta ise ona göre bir app ile açıyoruz.

pdf için şiddetle goodreader tavsiye ederim

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Jb yapmıyorsan çok sıkıntı çekeceğin kesin. Zaten jb olayları da sıkıntılı. 70'li yılların gaz tağı kuyruğuna benziyor jb beklemek.

Androidde rootsuz yapabildiklerinin çoğunu iphone'da jb ile yapabilirsin. Hatta bazılarını yine de yapamazsın. Yukarıda ki eleştirilerin ve savunmaların çoğu hatalı. Ben hem jb'li iphone, hem rootlu rootsuz android kullanmış biri olarak söyleyeyim.

Jb'siz iphone:
1. Öncelikle dosya yöneticisi yoktur, bu sebeple pc'ye bağlayıp veri alışverişi yapamazsın. Yani telefonu hdd gibi kullanamazsın. Dropbox vs kullanıyorsan bu pek sıkıntı olmaz gibi ancak Dosya yöneticisinin yerini hiçbir şey tutmuyor.
2. Arayüzde tek yapabildiğin simgelerin yerini değiştirmek, arka plan resmini değiştirmek. Bu kişisel bir zevktir hoşuna gider gitmez bilemem.
3. Bluetooth, nfc, S beam tarzı özellikleriyle alışverişi yoktur, diğer cihazlara fransızdır yani kısacası.
4. iTunes'a bağlı kalmak zorunda değilsin. Çünkü iTools ile bir nebze de olsa kolayca resim, müzik, video, rehber vs. alışverişi ve düzenlemesi yapabilirsin.
Not: bütün iphone/ipod/ipad kullanıcılarının bilgisayarında bulunması gereken bir programdır iTools.
5. .ipa dosyaları atıp kuramazsın. (.ipa, appstore uygulama uzantısıdır. Androiddeki .apk ile aynı şey yani) Bu sebeple de crackli uygulamalar kurmanız zor ama imkansız değil.
Not: 25pp programları ile bu sorun kısmen aşılıyor ancak sıkıntılıdır.
6. Ofis dosyalarınızı dropbox, icloud üzerinde depolayabilir, ofis programı kurarak açabilirsiniz. Bu androidde çok çok daha basittir.
7. Tarayıcı'dan cihaza hiçbir şey indiremezsiniz.
Aklıma şimdilik gelenler bunlar.
JB olayı çok sıkıntılıdır. En son 7.0.4 için jb geldi ancak daha cydia marketteki uygulamalar yerine oturmadı. Çoğu doğru düzgün çalışmıyor. Ve söylentilere göre 7.0.4'ten sonra da jb gelmeyecek. JB'siz iphone asla tavsiye etmem.
Yukarıda saydıklarımın çoğunu hatta nerdeyse hepsini jb ile aşabilirsin ama doğru düzgün verim alamazsın.

Android'i anlatmama gerek yok sanırım.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
1) Jailbreak ile bu kısıtlamadan kurtulabilirsin.
2) Benim gibi Kredi Kartı OLMADAN App Store kullanan pek çok kişi var.
3) App Store'da istediğin gibi dosya,müzik,film yükleyebileceğin bir ton uygulama var. Beni kesmez dersen Jailbreak ile onuda halledersin.
4) Jailbreak ile mümkün
5) Sanki hergün pil değiştiriyormuş gibi konuşmayın lütfen. Artık Samsung hariç bir çok Firma gömülü batarya ile geliyor.
6) 32 GB ve üstü alırsan hafıza kartına ihtiyaç duymazsın
7) Apple gibi müşteri memnuniyeti oldukça yüksek bir firma hakkında böyle bir söylem kabul edilemez. Apple iade konusuna emin olun Google'dan daha hassastır.
8) Jailbreak ile mümkün
9) Bildiğim kadarıyla Androiddede bir özelleştirme(Root erişimi ile çalışan bir programdı. Adını hatırlamıyorum) olmadan bilgisayar programları Android cihazlara yüklenemiyor.
10) GPS'ten kastın navigasyon ise Apple'ın harita uygulamasında mevcut veya App Store ücretsiz çözümleri mevcut.
11) Şu Hotspot olayı hakkında bilmeden konuşmamanızı rica ediyorum. iPhonelarda hotspot tüm operatörlerde mevcut ve Wi-Fi desteği olan bütün cihazlar bağlanılabiliyor. iPadde ise operatöre bağlıdır ama Jailbreak ile buda aşılabilir.
12) Belkide en büyük kısıtlaması bu diyebilirim cidden büyük bir eksiklik ama tabiki bununda üstesinde Hackintosh projesi ile gelinebilir.

Bir çok şeyi siz bilmeden atıp tutuyorsunuz. Sizin gibi cahil fanatikleri hiç dikkate almayıp gülüp geçmek lazım. Yazmış olduklarınızın ne olduğunu bilmeden sadece varsayımlar üzerinden yazmışsınız. Her birine teker teker cevap yazmak yerine aşağıda yazdıklarımı bile size cevap olarak yeter.

Hem hapse girmek için o kadar para ödeyeceğim hem de hapisten kurtulmak için jailbreak'in unstabilite sorunları ile uğraşacağım.!!!

iOS kullanıcıları biraz tutarlı olsun yahu... Jailbreak ile kullanacaksam niye ayfon alayım?

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
iOS o kadar kısıtliki hapishaneden, özgür diye yutturulan Android'i ezip geçiyor. Özgürlük diye yutturulan virüslü hantal programlarla takılmaktan daraldım, diyeceklerim bu kadar.

Crackli uygulama kuramıyorum diye napıcam iOS'u, virüslü olsun genede para vermeden kurim işte benim istediğim bu!

Millete cahil demeden önce kendinize bakın, kim cahilmiş görürsün.

faruksio

Doçent
Reaksiyon puanı
0
İpad ile samsungun tableti kıyaslanamaz bence hiç düşünmeden ipad al

Kaya26

Müdavim
Reaksiyon puanı
550
Şu android virüs yuvası falan diyorsunuz da , kaç senedir android cihaz kullanıyorum bir kere bile şikayetçi olmadım cihazımdan. Çünkü gerçekten kullanmayı bilmiyorsunuz android biraz daha özgür olduğu için önünüze geleni indiriyorsunuz vb. şeyler yapıyorsunuz ios da bunu yapamadığınız için zaten virüssüz eğer android i de biraz daha özenli kullanırsanız ios gibi virüssüz bir ortamda kullanırsınız.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
iOS o kadar kısıtliki hapishaneden, özgür diye yutturulan Android'i ezip geçiyor. Özgürlük diye yutturulan virüslü hantal programlarla takılmaktan daraldım, diyeceklerim bu kadar.

Crackli uygulama kuramıyorum diye napıcam iOS'u, virüslü olsun genede para vermeden kurim işte benim istediğim bu!

dostum fanboyluğu bırak işin gücün ios

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Şu android virüs yuvası falan diyorsunuz da , kaç senedir android cihaz kullanıyorum bir kere bile şikayetçi olmadım cihazımdan. Çünkü gerçekten kullanmayı bilmiyorsunuz android biraz daha özgür olduğu için önünüze geleni indiriyorsunuz vb. şeyler yapıyorsunuz ios da bunu yapamadığınız için zaten virüssüz eğer android i de biraz daha özenli kullanırsanız ios gibi virüssüz bir ortamda kullanırsınız.

Kesinlikle.. Daha hiç virüs bulaşmadı ve daha hiç virüs programı kurmadım..

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59

Bu ne ya???

Bari cehaletimi ispatlasaydın da biz de inansaydık. Bu kadar kraldan fazla kralcı olunmaz arkadaş. Sizin gibilere gülüp geçiyorum.

3.5 senedir Android kullanıyorum, kurduğum programların haddi hesabı yok, bir kere bile virüs bulaşmadı. Ayfon kullana kullana afyon almış gibi davranmaya başlıyorsunuz.

Neyse size Apple yalakalığınızda hayırlı günler diliyorum...

Benden bu kadar. Bu fanatikleri hiç bir türlü hizaya sokamazsınız...
Soruyu soran arkadaş yeterli bilgiyi edinmiştir umarım.

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Herşey güzelde şu bir cahilliktir hafıza kartını desteklemeyen ios değil apple dir. Sanki aos ve bos adında iki işletim sistemi var applenin, aos hafıza kartı destekliyor bos desteklemiyor gibi bahsetmişsiniz. Android olupta hafıza kartı desteklemeyen tonla telefon var bu androidin değil o cihazın yada markanın desteklemediğini gösterir. Bilgisayardan cihaza şarkı vb atmak o kadar da zor değil itools sayesinde ve nasıl ki androidde bazı işlemler için root ihtiyacı duyuyorsanız aynı şekilde ios ta bazı işlemler için ne yazık ki jailbreake ihtiyaç duyuyor iosta daha fazla burası doğru. Kredi kartı girmeden marketten birşey indiremezsiniz gibi de saçmalık olamaz sadece itunes hesabı almanız yeterli. Diğer konular için evet jailbreak gerekli ve şuda bir gerçek ki jailbreakla uğraşamam bu nasıl bir cihaz diyen almaz olur biter apple kimsenin peşinde koşmuyor zaten sabit bir tüketici kitlesi var.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bu ne ya???

Bari cehaletimi ispatlasaydın da biz de inansaydık. Bu kadar kraldan fazla kralcı olunmaz arkadaş. Sizin gibilere gülüp geçiyorum.

3.5 senedir Android kullanıyorum, kurduğum programların haddi hesabı yok, bir kere bile virüs bulaşmadı. Ayfon kullana kullana afyon almış gibi davranmaya başlıyorsunuz.

Neyse size Apple yalakalığınızda hayırlı günler diliyorum...

Benden bu kadar. Bu fanatikleri hiç bir türlü hizaya sokamazsınız...
Soruyu soran arkadaş yeterli bilgiyi edinmiştir umarım.

Üslubuna dikkat etmen konusunda uyarmıştım fakat ısrarla devam ediyosan karşılığıda ona göre olur. 3.5 senedir Android kullandığın belli, cihazın çöpe dönerken başka yerlerinde çöpe dönüşmüş. Koku yapıyorsun sana ne anlatsam boş,kendi düşündüğünün doğru olduğuna inanmaya devam ediceksin. İlk sayfada maddeler halinde saçmalamandan belli dahada alıntı yapmazsan sevinirim.

Virility

Müdavim
Reaksiyon puanı
120
Ne yapıp yapmıyacağımı sana sorucak değilim, kendi işine bak sen varsa fikrin,yorumun belirt yoksa böyle gereksiz postlar atma iyi forumlar.
kullanmayı bilirsen android gayet stabil 3 senedir android kullanıyorum 3 telefon değiştim ilk telefonum tek çekirdek 600 mhz işlemciye sahipti kasma donma oluyordu ama bu özelliklerle iosta bile kasar şimdi iphone ile aynı para android cihazlar gayet stabil ve hızlı şu ana kadar telefonlarımda hiçbir zaman virüs vs girmedi hala android kullanıyorum...