Ankara Çayyolu’nda Müzik Kurslarında Modernize Metotlar

Bu konuyu okuyanlar

Can Pakalın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
ayyolu-Ankara-Bale-Kursu-300x198.jpg

Ankara’da Çayyolu Bölgesi’nin ilk sanat kuruluşu ve sanat akademisi olan “Ramel“, 1995 Yılında kurulmuş ve 22 yıldır sanatın Müzik, Dans, Resim, Tiyatro dallarında her yaştan sanatsevere ağırlıklı olarak Ankara’da Çayyolu Ümitköy’de eğitim veriyor. Psikolojik ve pedagojik faktörler göz önünde bulundurularak hazırlanmış Türkiye’deki ilk ve tek eğitim programı Modernize Metotlar, 2007 Yılından itibaren Ramel’in Çayyolu müzik kursu merkezinde uygulanmaya başlamış. Ramel, 2007 Yılından itibarense Ülkemizde sanat alanında eğitim veren kişiler konusunda yaşanan büyük boşluğu doldurmak amacıyla bir ‘Kent Enstitüsü’ olarak çalışmaya başlamış ve eğitimciler yetiştirmiş. Ramel bünyesinde eğitim verecek kişilerin lisans ve yüksek lisans düzeyindeki akademik dereceleriyle birlikte pedagojik formasyon sahibi eğitimciler haline gelmesi sağlanmış. Daha önemlisi sadece üniversitelerin sanat ile ilgili bölümlerinden mezun olup eğitimcilikle ilgisi olmayan kişilerin eğitim vermesinin Ülkemizde yarattığı sorunların çözümü için Ramel bünyesinde eğitim verecek kişiler, kent enstitüsü bakış açısıyla psiko-pedagojik bazlı hizmet içi eğitimlere tabi tutulmuş..

Öğrencilerin eğitim süreci boyunca motivasyonlarının olabilecek en üst düzeyde tutulmasını sağlayan metotlar ilk etapta uygulamaya ağırlık vererek müzisyen adayının enstrümanı ile iletişime en kısa sürede geçmesini sağlıyor bu yolla müziği öğrencinin hayatında hobi olarak veya profesyonel olarak kalıcı hale getirmeyi amaçlıyor.

Çayyolu Gitar Kursu: http://ramelsanat.com