Bu konuyu okuyanlar

NatureCipher

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Meraba bu konu üzerne açılan birsürü başlık gördüm fakat sorularım pek cevaplanmadı.
Lise son öğrencisiyim ve Animasyon bölümü hedefliyorum. Yurtdışında okuma ihtimalimde var bir okuldan kabul aldım. Neyse bunlar gereksiz bilgiler.
Üniverstede animasyon ve grafik için kullanılan programları (adobe animate, psd, maya, unity, z-brush, vs) sorunsuz çalıştıran bir dizüst bilgisayara ihtyacım var. Şuana kadar hep masaüstü kullandım, kişisel fikrim daha iyi çalıştıkları ancak yurtdışına gitmem durumunda taşınabilir olmak zorunda.
Arada sırada da ARK gibi iyi bir ekran kartı ve RAM gerektiren oyunlar oynuyorum ama böyle profesyonel birşey olmak zorunda değil.
Bütçem şuanda 5000 civarında, zaten araştırdığım tüm modeller de bu fiyattan başlıyor. Yalnız gerçekten uzun yıllar kullanabileceğim ve istediğim herşeyi sorunsuz çalıştırıcak bir notebook için zorlayarak 15.000 e çıkabilirim en fazla.
Modeller ve teknik bilgilet hakkında neredeyse hiçbir şey bilmiyorum o yüzden sadece modellerin bilgilerine güvenmek durumundayım, tahmin edersiniz ki hayli kafam karıştı.
Baktığım modeller arasında en çok MSI ve Monsterların önerildiğini gördüm.
Ayrıca bir de workstation denen grafik için özel tasarlanmış notebookları gördüm, diğerlerinden daha pahalılar ben de gerçekten gerekli mi kısmını bilemediğim için forumlarda geziyordum, tatmin olamayınca bu başlığı açmaya karar verdim. Şimdiden teşekkür ederm.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Bu ürünü önerebilirim. Taşınabilirliği 17.3" bir laptopta göre daha kolay. Ayrıca ekran 17.3" olduğu için çizim ve oyunlarda daha rahat iş yaparsın. İçerisinde işlemci ve ekran kartı son teknoloji zaten şuan bu bilgisayarla ultra grafik ayarlarında çalıştıramayacağın oyun yok ayrıca 3D modelleme konusunda da RTX kartlar çok iyi. Kısaca uzun yıllar rahat bir şekilde kullanabilirsin.

Captcha Verification

BilgisayarUzmani

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
640
eğer imkan vars Masaüstü alın. ancak asla casper almayı düşünmeyin bile