Androide Nereden Başlamalı?

Bu konuyu okuyanlar

ultrAdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ben uzun zaman önce bu hesabı açmama rağmen neredeyse hiç kullanmadım ta ki aklıma bir fikir gelip bunu hayata geçirmek isteyene kadar.Benim mobil uygulamalar üzerine bazı proje fikirlerim var fakat programlama konusunda en ufak bir fikrim yok.Zaman zaman programlamaya başlamak istesem de nereden başlamalı?Nasıl yapmalı? gibi sorulara tatmin edici cevaplar bulamadığım için hep düşünce seviyesinde kaldı.Bu fikirler vesilesi ile hem programlama öğrenmek hemde fikirlerimi gerçekleştirmek istiyorum.Sizin bilginize ihtiyaç duyduğum noktalar ise şu;
1) Android için hangi dili öğrenmek gerekiyor?
2)Bu dil için kursa gitmek yerine kendi araştırmalarımla çalışsam başarılı olur muyum?
3)Basit düzeyde bir uygulama ortaya koymam ortalama ne kadar zaman alır?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler arkadaşlar.

Mr3nder

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
1) Java dili senin için en faydalı yol olacaktır.
2) Youtube, forumlar, bloglar vs yerlerde java ile ilgili bir çok kaynak bulabilirsin. Kurs işi sana kalmış. Ama İngilizce şart. Çünkü Türkçe kaynaklar bir yerden sonra yetersiz gelmeye başlıyor ve bunun için ingilizce kaynaklara yönelmen gerekiyor.
3) Gösterdiğin ilgiye ve yapacağın uygulamanın işlevselliğine göre değişir. Mesela Flappy Bird efsanesi 5-6 saatte yapılmış bir oyundur.

ultrAdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
1) Java dili senin için en faydalı yol olacaktır.
2) Youtube, forumlar, bloglar vs yerlerde java ile ilgili bir çok kaynak bulabilirsin. Kurs işi sana kalmış. Ama İngilizce şart. Çünkü Türkçe kaynaklar bir yerden sonra yetersiz gelmeye başlıyor ve bunun için ingilizce kaynaklara yönelmen gerekiyor.
3) Gösterdiğin ilgiye ve yapacağın uygulamanın işlevselliğine göre değişir. Mesela Flappy Bird efsanesi 5-6 saatte yapılmış bir oyundur.
Bilgi için teşekkürler evet ingilizce konusunu sıklıkla duyuyorum ve o konuya da mutlaka önem vereceğim.

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Direk javadan başlamazdım ben olsam en azından ilk olarak html den başlardım

isyankar42

Müdavim
Reaksiyon puanı
806
Kodlamaya html den başlanır herşeyden önce öğrenilen şeydir.Ysni şöyle diyeyim toplama çıkarma bilmeden çarpma bölme öğrenmek gibi yapılır ama eksik olur

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Kodlamaya html den başlanır herşeyden önce öğrenilen şeydir.Ysni şöyle diyeyim toplama çıkarma bilmeden çarpma bölme öğrenmek gibi yapılır ama eksik olur
Maalesef siz de bilmediğiniz konularda yorum yazma hatasına düşüyorsunuz, rica ederim yapmayın, insanları yanlış yönlendirebilirsiniz.