Android'e IOS yükleme

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
5,172
Bende görmüştüm ios galaxy s4 ama tam uyum sağlamıyor
Muhtemelen gördüğünüz launcher dır. Windowsa Mac Os kurma devri Apple bilgisayarlarında intel kullanmaya başlaması ile ortaya çıktı. Birazda bu işlemin gerçekleşmesinde bilgisayarlarda işletim sistemlerine gömülü sürücüler olarak tanımlayabileceğimiz generic sürücüler etkili oldu.

Maleaef android tarafında apple ın kullandığı işlemciler farklı olmakla birlikte generic sürücü yapısıda çok farklıdır. Androidde telefon üreticileri donanımların sürücülerini kernel a kendileri ekler. Dolayısı ile linux daki gibi evrensel sürücü ilkesi androidde yoktur. Sürücüsü bulunmayan dınanım çalışmaz. İos işletim sistemini android olan bir cihazda çalıştırmak isteyen biri ilk başta açık kaynak kodlu olmayan ios işletim sisteminin kaynak kodlarını görmeli ardından ilgili sürücü dosyalarını tespit etmeli ve ardından neredeyse hiçbir android cihazda açık kaynak kodlu olmayan sürücülerin kaynak kodlarına ulaşıp ios için uygun hale getirmesi gerek.

Bunu başaran kişi muhtemelen bu işi başarmak için bulduğu açıkları apple ile paylaşırsa 2 3 milyon dolar kazanır. Ve en kısa sürede büyük bir şirkette yüksek maaşla çalışmaya başlar.

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,146
Muhtemelen gördüğünüz launcher dır. Windowsa Mac Os kurma devri Apple bilgisayarlarında intel kullanmaya başlaması ile ortaya çıktı. Birazda bu işlemin gerçekleşmesinde bilgisayarlarda işletim sistemlerine gömülü sürücüler olarak tanımlayabileceğimiz generic sürücüler etkili oldu.

Maleaef android tarafında apple ın kullandığı işlemciler farklı olmakla birlikte generic sürücü yapısıda çok farklıdır. Androidde telefon üreticileri donanımların sürücülerini kernel a kendileri ekler. Dolayısı ile linux daki gibi evrensel sürücü ilkesi androidde yoktur. Sürücüsü bulunmayan dınanım çalışmaz. İos işletim sistemini android olan bir cihazda çalıştırmak isteyen biri ilk başta açık kaynak kodlu olmayan ios işletim sisteminin kaynak kodlarını görmeli ardından ilgili sürücü dosyalarını tespit etmeli ve ardından neredeyse hiçbir android cihazda açık kaynak kodlu olmayan sürücülerin kaynak kodlarına ulaşıp ios için uygun hale getirmesi gerek.

Bunu başaran kişi muhtemelen bu işi başarmak için bulduğu açıkları apple ile paylaşırsa 2 3 milyon dolar kazanır. Ve en kısa sürede büyük bir şirkette yüksek maaşla çalışmaya başlar.
Hayır değildi yüklendi ama tam çalışmıyor

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Launcher dan başka birşey degil aradaki farkı anlamak lazım tabi kimine işletim sistemi gibi gelebilir. Herşeyi geçtim imkan olsaydı zaten x-data forumunda yapan çıkardı hatta çinliler çoktan yapmıştı telif melif patent bahane

beleşadam

Müdavim
Reaksiyon puanı
907
Bugün konuya baktım video'yu izledim. Ayrıca 1 Nisan'da yayınlandığını farkeden bile olmamış, onun üzerine yorumda bile 1 nisan şakası olduğu belirtilmiş. Niye buna inandı konuyu yapan kişi acaba...

Yankii

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
kardeş bende biliyorum ios sadece iphone'a özel ama bi video gördüm Windows bi bilgisayara mac surumu de yukluyo dual boots oluyo, istediğin surumu kullanabiliyosun. bunu görünce dedim galiba Androide ios yüklenir dual boots yapariz dedim arastirdim bu cikti, olur gibi geldi merak ettim sizlere sordum :) cevaplar icin tesekkurler :)) isteyen biri denesin oluyosa yazsın deneyimlerini :D

denemenizi tavsiye etmem ben windows tablete android yükledim cihaz çöp oldu

Son mesajlar