Android Uygulaması (Sadece bir fikir)

Bu konuyu okuyanlar

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
Merhabalar
Birazdan yazacağım fikir aklıma yeni geldi. Böyle bir uygulama var mıdır yada yapılabilir mi bilmiyorum. Ama aklıma gelmişken yazayım istedim. Belki birine ilham veririm:)

Find Me! (Bul Beni!)
Android'in yükselişi sürüyor ve artık bir çok kişide akıllı telefonlar bulunuyor. Akıllı telefon kullanımının artışından istifade edecek uygulamamız, herkesin kişisel özelliklerine en yakın arkadaşı bulmasını sağlayacak bir uygulama. Aklıma geldiği kadarıyla özellikleri şöyle olabilir:
-Öncelikle ücretsiz bir uygulama olsun ki mümkün olduğu kadar çok kişi indirsin.
-Herkes tamamen gerçek özelliklerini uygulamaya kaydetsin. Kız bulmak için yazılmış bir uygulama olmadığı için sahtekarlığa gerek olmasın. Yeni arkadaşlık ve dostluk kapıları açılmasına ön ayak olsun:)
-Amaç sadece çöpçatanlık yapan bir uygulama oluşturmak değil. Ama o işe de yarasın:)
-İçeriğinde bulunan GPS benzeri araç sayesinde birbirine en yakın özelliklere sahip insanların o an nerede olduğunu göstersin:)
-Karşı taraf izin verirse özellikleri birbirine en çok benzeyen kişiler birbirinin numarasını veya msn adresini uygulama sayesinde alabilsin.
-İki taraf da müsait olduğunda uygulama kendiliğinden bir buluşma ayarlayabilsin. En azından aynı mekanda buluştursun:) Böylece aynı şeyden hoşlanan kişileri bir mekanda buluşturabilir. Belki bu şekilde sanal arkadaşlıklar bir adım öteye taşınarak gerçek arkadaşlığa dönüşebilir.

NOT: Fikir bana ait olsa da bunu benim gerçekleştirme imkanım yok. Eğer bir uygulama geliştiricisiyseniz bu fikre ekleme ve çıkarma yaparak bir uygulama yazabilirsiniz. Telif haklarını size devrediyorum:)

REDFOKS

Müdavim
Reaksiyon puanı
201
araştırmak lazım belkide vardır :)

Mirack1907

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
57
Lokanta vb. işletmeciler de bu uygulamaya reklam verir benim mekanımda buluştur diye :D

mutahhar

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
karşı cinsleri neden sürekli tanıştırma, buluşturma, vb. işler sürekli olarak yapılıyor ? günümüzün çeşmebaşı sanırım bu tür uygulamalar oldu :)

aruchan.blog

Müdavim
Reaksiyon puanı
56
karşı cinsleri neden sürekli tanıştırma, buluşturma, vb. işler sürekli olarak yapılıyor ? günümüzün çeşmebaşı sanırım bu tür uygulamalar oldu :)

Dostum sanırım dikkatli okumadın. İkinci maddeyi dikkatli okur musun? Amaç karşı cinsleri buluşturmak değil. İnternet üzerinden sanal arkadaşlık, sanal dostluk hatta sanal ilişkilerin moda olduğu bu devirde sözünü ettiğimiz uygulama sayesinde sanallığı gerçek dünyaya tekrar taşımak istiyorum. Ayrıca sadece karşı cinsleri değil, fikir ve düşünceleri uyuşan aynı cinsleri de aynı mekanda buluşturabilir.

Lütfen yorum yapmadan önce dikkatli okur musunuz? :)