Android Sürümümü İstediğim Bir Sürüme Yükseltme

Bu konuyu okuyanlar

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Samsung galaxy tab 4 sm-t230 7.0 8gb tabletim var Ben bunu istediğim bir android sürüme güncellemek istiyorum Şuan 4.4.2 ama ayarlarda 5.0.1 gösteriyor ben bunu 5.1.1 e güncellemek istiyorum Sizce nasıl yaparım samsung kies ve odin uygulamasının indirdim ama dosyaları bulamıyorum özellikle 5.1.1 sammobile da 4.2.2 var sizce başka bir cihazdan 5.1.1 sürümünü indirip tablete yazdırabilirmiyim?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Cihazı rootlaman gerekiyor

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Peki diyelim root attım gerisini nasıl yapacam gene aynı şekilde kies üzerinmdenmi yoksa recovery yi açıp fln mı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bide önerebileceğin bi root atma yöntemi varmı virüssüz fln

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Peki diyelim root attım gerisini nasıl yapacam gene aynı şekilde kies üzerinmdenmi yoksa recovery yi açıp fln mı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bide önerebileceğin bi root atma yöntemi varmı virüssüz fln

Evet root menüsünüde açmanız gerekir maalesef o konularda çok bilgim yok ama şunu diyebilirim daha önce bu işlerle uğraşmadıysanız bence zorlamayın cihazı bozabilirsin
@syfsn

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Teknik bilgim var yazılım olarak bilgim var ama dosya yapamıyorum hazır dosyaları yüklüyorum hazır dosyaları sammobile dan bulamadım ondan sormak istedim virüssüz bulmak zor ondan araltırıyorum root atarsam dosya bulabilicekmiyim onu sordum genede saol tam araştırma yapamadım gene biraz araştıracağım teşekkürler bişey olursa yazarım

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
tamamdır rica ederim

Reaksiyon puanı
5,172
Teknik bilgim var yazılım olarak bilgim var ama dosya yapamıyorum hazır dosyaları yüklüyorum hazır dosyaları sammobile dan bulamadım ondan sormak istedim virüssüz bulmak zor ondan araltırıyorum root atarsam dosya bulabilicekmiyim onu sordum genede saol tam araştırma yapamadım gene biraz araştıracağım teşekkürler bişey olursa yazarım

Büyük ihtimal kullandığın cihaz exynos ve bootloader kilitli bu yüzden ota ile gelmeyen bir sürüme cihazını güncelleyemezsin. Ancak yapmak istediğin şey ayarlarda 4.4.2 yerine başka bir şey göstersin istiyorsan basit bir build.prop editi ile yapabilirsin.

Bu arada siz araştırmanızı çok yanlış yerde yapmışınız. Çünkü sam mobile de root tarzı konular yasaktır.(yani en son öyleydi) Eğer direkt root yapmak istiyorsanız chainfire nin kendi sitesinden uygun dosyayı bulabilirsiniz. Yada twrp kurmak istiyorsanız yine twrp nin offical sitesinden bulabilirsiniz eğer hiç bulamazsanız xda da yine bulursunuz.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Büyük ihtimal kullandığın cihaz exynos ve bootloader kilitli bu yüzden ota ile gelmeyen bir sürüme cihazını güncelleyemezsin. Ancak yapmak istediğin şey ayarlarda 4.4.2 yerine başka bir şey göstersin istiyorsan basit bir build.prop editi ile yapabilirsin.

Bu arada siz araştırmanızı çok yanlış yerde yapmışınız. Çünkü sam mobile de root tarzı konular yasaktır.(yani en son öyleydi) Eğer direkt root yapmak istiyorsanız chainfire nin kendi sitesinden uygun dosyayı bulabilirsiniz. Yada twrp kurmak istiyorsanız yine twrp nin offical sitesinden bulabilirsiniz eğer hiç bulamazsanız xda da yine bulursunuz.

Evet bakacağım benim istediğim şey şuan android 5.0.1 var 4.4.2 arayüzüne sahip ben 5.1.1 yada daha yüksek ama çok performans düşürmeyecek bir sürüme güncellemek istiyorum root atabilirim zaten alalı 3 yılı geçti root atsam sıkıntı olmaz işte benim için önemli olan uyumlu 5.1.1 yada daha yüksek dosyaları bulmam root atıp twrp den tekrar yükleme hakkında bilgim var sadece o dosya benim için önemli onu nerden bulabilirim?

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Özetin özeti be root atıp cihazımı sürümünü güncelleyeceğim ama doğru dosyayı nerden bulabilirim?

Jack1095

Doçent
Reaksiyon puanı
193
Root olması lazım.Odin programı var.İnternete yazıyorsun kullandığın cihazı sonra istediğin sürümü yanına yazıyosun.Yüklüyorsun vidyolardan faydalanabilirsin.

EmreK_1907

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Root olması lazım.Odin programı var.İnternete yazıyorsun kullandığın cihazı sonra istediğin sürümü yanına yazıyosun.Yüklüyorsun vidyolardan faydalanabilirsin.

şuan bakıyorumda önerebileceğiniz güvenilir bir site varmı?