Android Sürümümü İstediğim Bir Sürüme Yükseltme

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Samsung galaxy tab 4 sm-t230 7.0 8gb tabletim var Ben bunu istediğim bir android sürüme güncellemek istiyorum Şuan 4.4.2 ama ayarlarda 5.0.1 gösteriyor ben bunu 5.1.1 e güncellemek istiyorum Sizce nasıl yaparım samsung kies ve odin uygulamasının indirdim ama dosyaları bulamıyorum özellikle 5.1.1 sammobile da 4.2.2 var sizce başka bir cihazdan 5.1.1 sürümünü indirip tablete yazdırabilirmiyim?

Peki diyelim root attım gerisini nasıl yapacam gene aynı şekilde kies üzerinmdenmi yoksa recovery yi açıp fln mı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bide önerebileceğin bi root atma yöntemi varmı virüssüz fln

Son düzenleme:

Death Mark

Legendary
Yönetici
Moderatör
Peki diyelim root attım gerisini nasıl yapacam gene aynı şekilde kies üzerinmdenmi yoksa recovery yi açıp fln mı

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bide önerebileceğin bi root atma yöntemi varmı virüssüz fln
Evet root menüsünüde açmanız gerekir maalesef o konularda çok bilgim yok ama şunu diyebilirim daha önce bu işlerle uğraşmadıysanız bence zorlamayın cihazı bozabilirsin
@syfsn

Teknik bilgim var yazılım olarak bilgim var ama dosya yapamıyorum hazır dosyaları yüklüyorum hazır dosyaları sammobile dan bulamadım ondan sormak istedim virüssüz bulmak zor ondan araltırıyorum root atarsam dosya bulabilicekmiyim onu sordum genede saol tam araştırma yapamadım gene biraz araştıracağım teşekkürler bişey olursa yazarım

syfsn

Profesör
Teknik bilgim var yazılım olarak bilgim var ama dosya yapamıyorum hazır dosyaları yüklüyorum hazır dosyaları sammobile dan bulamadım ondan sormak istedim virüssüz bulmak zor ondan araltırıyorum root atarsam dosya bulabilicekmiyim onu sordum genede saol tam araştırma yapamadım gene biraz araştıracağım teşekkürler bişey olursa yazarım
Büyük ihtimal kullandığın cihaz exynos ve bootloader kilitli bu yüzden ota ile gelmeyen bir sürüme cihazını güncelleyemezsin. Ancak yapmak istediğin şey ayarlarda 4.4.2 yerine başka bir şey göstersin istiyorsan basit bir build.prop editi ile yapabilirsin.

Bu arada siz araştırmanızı çok yanlış yerde yapmışınız. Çünkü sam mobile de root tarzı konular yasaktır.(yani en son öyleydi) Eğer direkt root yapmak istiyorsanız chainfire nin kendi sitesinden uygun dosyayı bulabilirsiniz. Yada twrp kurmak istiyorsanız yine twrp nin offical sitesinden bulabilirsiniz eğer hiç bulamazsanız xda da yine bulursunuz.

Büyük ihtimal kullandığın cihaz exynos ve bootloader kilitli bu yüzden ota ile gelmeyen bir sürüme cihazını güncelleyemezsin. Ancak yapmak istediğin şey ayarlarda 4.4.2 yerine başka bir şey göstersin istiyorsan basit bir build.prop editi ile yapabilirsin.

Bu arada siz araştırmanızı çok yanlış yerde yapmışınız. Çünkü sam mobile de root tarzı konular yasaktır.(yani en son öyleydi) Eğer direkt root yapmak istiyorsanız chainfire nin kendi sitesinden uygun dosyayı bulabilirsiniz. Yada twrp kurmak istiyorsanız yine twrp nin offical sitesinden bulabilirsiniz eğer hiç bulamazsanız xda da yine bulursunuz.

Evet bakacağım benim istediğim şey şuan android 5.0.1 var 4.4.2 arayüzüne sahip ben 5.1.1 yada daha yüksek ama çok performans düşürmeyecek bir sürüme güncellemek istiyorum root atabilirim zaten alalı 3 yılı geçti root atsam sıkıntı olmaz işte benim için önemli olan uyumlu 5.1.1 yada daha yüksek dosyaları bulmam root atıp twrp den tekrar yükleme hakkında bilgim var sadece o dosya benim için önemli onu nerden bulabilirim?

Özetin özeti be root atıp cihazımı sürümünü güncelleyeceğim ama doğru dosyayı nerden bulabilirim?

Root olması lazım.Odin programı var.İnternete yazıyorsun kullandığın cihazı sonra istediğin sürümü yanına yazıyosun.Yüklüyorsun vidyolardan faydalanabilirsin.

stat counter