Android Studio Gradle project sync hatası [Çözüldü]

Bu konuyu okuyanlar

Shahars05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba. Android studio 2.3 son sürüm indirdim ve JDK yine indirip kurdum Path dosyalarını da hallettim komut satırında javac girdiğimde çalışır durumda gözüküyor JDK. Fakat proje'yi açtıktan sonra bu konu başlığındaki hata geliyor. Ekran resmini de koyuyorum.
37YO52.png

Arkadaşlar 2 gündür bu sorunla uğraşıyorum. Belki hem JDK hem de Android Studio'yu 10 kere silip kurmuşumdur bazı değişiklikler yaparak ama olmadı. Fakat dün nasıl olduysa bir yüklemeden sonra sıkıntı çıkmadı ve bende hafiften projeme başlamıştım. Bilgisayarı kapattım ve bugün bilgisayarı açıp Android Studio'yu açtığımda yine aynı hatayla karşılaştım. İnternette birsürü çözüm önerisini denedim olmadı. Varmıdır sizlerden yardımcı olabilecek çok makbule geçer.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Buranın ekran görüntüsünü atarsan daha rahat yardımcı olabilirim :)
Ekran Alıntısı.JPG
Ekran Alıntısı2.JPG

--- Gönderi Güncellendi ---
Aslında bu hata düşük hafıza ile alakalı.-Xmx1024m olarak değiştirdiğiniz değeri birde -Xmx512m olarak deneseniz fena olmaz :)

Shahars05

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeşim 2 tane sorun tespit ettim ve şuan için çalışıyor bir sorun yok. Bunları buraya yazmış olayım çünkü bu sebepten dolayı bu hatayı alan çok az kişi vardır internette görmedim aynı sorundan dolayı bu hatayı alan birisini. İlk sorun ve en büyük sorun ben Comodo kullanıyordum sandbox ile kısıtladığı bazı uzantılardan dolayı bu hatayı almışım. Tekrar kısıtlamayı geri aldığımda o sorun kayboldu ortadan. Şimdide 2 gündür benim boş yere uğraşmamı sağlayan bu programı kaldırdım :) İkincisi de SDK ve oluşturduğum projelerin kayıtlı olduğu yer. Kurulumda biz seçmesek de gradle dosyaları otomatik olarak C:\Users\Bilgisayarİsmin\ buraya kaydediliyor. Sdk dosyaları ise bu yolun da altında bulunan gizli dosya olan Appdata\local\Android'in altına kaydediliyor ve android studio'nun sdk yolu bura olarak atanıyor. Dolayısıyla bilgisayar isminiz de boşluk veya istenmeyen karakter var ise sıkıntı yaşıyorsunuz bende boşluk vardı sdk'yı ve projelerimi başka yere taşıdım o sorun da kalktı.

küheylanTR

Doçent
Reaksiyon puanı
1,065
Sorununuzun çözüldüğüne sevindim.Gereksiz önbelleği temizlemek işinize yarayacak sıkıntı çıktığında deneyebileceğiniz çözümlerden biri olabilir.Birde Users'da bulunan Gradle dosyalarını silmeniz ve Studio'nun bu dosyaları yeniden oluşturması oluşacak küçük problemlerin bazı çözümlerindendir.Kolay gelsin :)
Ekran Alıntısı1.JPG
Ekran Alıntısı154.JPG

yurtseventeknooji

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Android Studio Gradle project sync hatası tam olarak çözümü yol hatasımıdır

ibrahim91

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba android studio da yeniyim ve ilk porje girişimimde böyle bi hata aldım yardımcı olur musunuz
65958

Son mesajlar