Android studio e-ticaret

Bu konuyu okuyanlar

Hamza hamza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar android studio ile e-ticaret uygulamasi yapmak istiyorum. Satici ile aliciyi bir araya getirip satistan komisyon alan klasik bir sistem.

Javayi ogrendim . Android studio egitimlerim devam ediyor mantigini kavradim kucuk capli uygulamalari yapiyorum ama e-ticaret sistemini nasil kuracagima dair hicbir fikrim yok. İnternette ne bir dokuman ne bir turkce kaynak hicbirsey bulamadim. Bu konuda bana yardimci olabilirmisiniz. Bunla ilgili kaynaklara nereden ulasabilirim yada bu sistemi nasil kurabilirim ?

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Letgo tarzı bir şey mi istiyorsunuz, aramayı Türkçe yaptıysanız bulamamanız normal. Android e-commerce app diye aratın bolca sonuç çıkacak, yapacağınız şey server-side(sunucu taraflı) programlama, çünkü programın tasarımı menüleri vs. hariç bütün olay server tarafında olacak, client(kullanıcı-istemci) tarafında çok bir olay yok. Zorlanırsanız önce server-side java öğrenin sonra androide geçin, mantık aynı.

Hamza hamza

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Daha cok letgo degilde gittigidiyor tarzi birsey dusunuyorum. Aradaki satistan komisyon alan bir sistem. İngilizcem maalesef yok. Dediginiz server side yi arastiracagim ins turkce kaynak bulurum. Cok tesekkur ederim.

mirinkirin

Doçent
Reaksiyon puanı
358
Daha cok letgo degilde gittigidiyor tarzi birsey dusunuyorum. Aradaki satistan komisyon alan bir sistem. İngilizcem maalesef yok. Dediginiz server side yi arastiracagim ins turkce kaynak bulurum. Cok tesekkur ederim.
İngilizce yoksa çok zor ilerlersiniz, süper bilmenize gerek yok. Chrome sayfayı çevir özelliği var o bile bir yere kadar yeterli olur. Yavaş yavaş ingilizce kaynaklardan öğrenmeye alışın, maalesef Türkçe kaynaklar hem az hem de geriden geliyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
İnşallah manyağın biri beni reklamcı falan sanmaz :D:D:D:D
Hocam ingilizcem yok demişssin şurası yardımcı olabilir. Burdan hafiften ingilizce için birşeyler yapmaya başlayabilirsin.