Android SDK Nasıl Kurulur?

Bu konuyu okuyanlar

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Değerli arkadaşlar Unty 3D ile android platformuna oyun geliştirmek için bildiğiniz üzre android sk kurmam gerekli. Android Studio'yumu kurmam gerekli sdk yı nasıl kuracağım bir türlü anlamadım yardım ediverin?
--- Gönderi Güncellendi ---
Unitide APK almaya çalıştığımda aşağıdaki gibi hata vermekte?
vb3PY6.png

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Unity bilmiyorum ama Unreal kullanırsanız içerisinde tüm işletim sistemleri ek bir ayar veya yükleme yapmadan dahili geliyor. (Windows, Linux, Mac, Android, IOS, HTML5, TVOS)

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Unity bilmiyorum ama Unreal kullanırsanız içerisinde tüm işletim sistemleri ek bir ayar veya yükleme yapmadan dahili geliyor. (Windows, Linux, Mac, Android, IOS, HTML5, TVOS)
Unreal programı için kitap yada eğitim yok mu? Kod konusunda hiç bir bilgim yok ve bununla alakalı kitaplardan yada videolardan yararlanarak öğrenmeye çalışacağım? Öğrene bilirmiyim sizce ama karalıyım

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155
Unreal için illa C++ kodu yazmanıza gerek yok.
Ancak yüzlerce kişinin çalıştığı AAA firmalarda C++ kodu yazılıyordur.
Sizin gibi tek kişinin yaptığı oyunları çok hızlı ve kolayca programlamasını sağlayan "Blueprint" isimli görsel programlama aracı var.
ForestGenerator_CreateGrid.png

Misal şu şekli kod ile yazmaya kalksanız belki 100 satır eder ama BluePrint ile bir kez öğrendikten sonra kolayca her türlü programlamayı yapabilirsiniz.
Türkçe eğitim seti yok ama Digital-Tutors ve Pluralsight sitelerinde paralı profesyonel eğitim videoları var, bu videoları bizzat büyük firmalarda(EA, Activision gibi) çalışan veya çalışmış olan tecrübeli kişiler yapıyor.

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Unreal için illa C++ kodu yazmanıza gerek yok.
Ancak yüzlerce kişinin çalıştığı AAA firmalarda C++ kodu yazılıyordur.
Sizin gibi tek kişinin yaptığı oyunları çok hızlı ve kolayca programlamasını sağlayan "Blueprint" isimli görsel programlama aracı var.
ForestGenerator_CreateGrid.png

Misal şu şekli kod ile yazmaya kalksanız belki 300 satır eder ama BluePrint ile bir kez öğrendikten sonra kolayca her türlü programlamayı yapabilirsiniz.
Türkçe eğitim seti yok ama Digital-Tutors ve Pluralsight sitelerinde paralı profesyonel eğitim videoları var, bu videoları bizzat büyük firmalarda(EA, Activision gibi) çalışan veya çalışmış olan tecrübeli kişiler yapıyor.
Önerinin için teşekkürler lakin ücretli video eğitimi yapmam imkansız sadece kitap yaya netten video izleyerek öğrenmektir maksadım.

Ben Kenobi

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,155

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
O zaman resmi videolara bakabilirsin, bunlar da o bahsettiğim kadar güzel ve ücretsiz.
Unreal yapımcıları kendileri yayınlıyor.
Video Tutorials
Şuradan da yine resmi ve ücretsiz Unreal'ın oyun yapımcıları için üniversitelerde okuttuğu İngilizce kitapları indirebilirsin.
Unreal Engine Downloads - Development Presentations and Tips

Tüm hepsine şu siteden ulaşabilirsin.
Unreal Engine 4 Documentation
Çok teşekkür ederim @Ben Kenobi arkadaşım. Unreal Engine programını en kısa sürede deneyeceğim.

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
See the console for more details. See the console for details. Hahahahahahahhaha :D

Jackie-Chan-WTF.jpg

See the console for more details. See the console for details. Hahahahahahahhaha :D

Jackie-Chan-WTF.jpg

Kalenderadam

Doçent
Reaksiyon puanı
205
Konu güncel yardım eden yok mu arkadaşlar şu programın sıkıntısı nedir? @arsenik

arsenik

Müdavim
Reaksiyon puanı
242
Android sdk dizininin yanlış olduğunu söylüyor.
Android Studio kur yanında sdk da kurulur.