Android ram temizleme uygulaması

Bu konuyu okuyanlar

ruhenzenci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar. Telefonum sony xperia serisinden ve samsung galaxy serisindeki gibi ram temizleme seçeneği yok ayarlarda, yani harici bir uygulama gerekiyor.

Telefonum 2 aylık ve root yapmadım daha önce hiçbir cihazıma, yeni bir cihazda da denemeye sıcak bakmıyorum şimdilik.yani rootsuz cihazlarda yarayan bir uygulama önerisi istiyorum.

Şimdiye kadar clean master kullanıyordum ama uygulamayı kullananlar sonradan sorun çıktığını ve format gerektiğini söylüyor. Sizce bu uygulamayla devam mı etmeliyim yoksa daha iyi bir uygulama öneriniz var mı?

ProRat`

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Memory Booster'ı öneririm ben.

re13el

Müdavim
Reaksiyon puanı
114
Clean master kullanıyorum, hiç format atmak zorunda kalmadım clean master sebebi ile. :)

Tabi ben zaten sık sık rom değiştirdiğim için de olabilir. :)

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Rem kullanmanın sebebi eğer yavaşladığı için mi değilse boşver
Remin bosta durması israf gibi bişey mesut çevik dediğine göre dolu olması daha iyimiş uygulamaların hızlı açılması için

ruhenzenci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rem kullanmanın sebebi eğer yavaşladığı için mi değilse boşver
Remin bosta durması israf gibi bişey mesut çevik dediğine göre dolu olması daha iyimiş uygulamaların hızlı açılması için

Ram in dolu olması fazla şarj tüketimine sebep oluyor deniliyor da onun için. Birde uygulamayı açıp kapatınca ram kullanmaya devam ediyor, bu tarz uygulamalar ram i çalışmayan uygulamalardan temizlediği için aslında kullanma isteğim.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Clean masterla devam et o uygulama sorunsuz ve guzel bence

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Samsung ta uygulama yöneticisi hepsi ne girip uygulamaya tıkladıktan sonra devre dışı diye bi seçenek var xperiada varmı s4 deki saçma sapan uygulamaları kaldırdım

KaptaPrism

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Fmr diğerlerinden farklı bir sistem kullanıyor.Bende onu öneririm.

CuriousDroid

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ne kadar temizlerseniz temizleyin o ram birkaç saniye içinde yeniden eski haline gelecek. Asıl o arkaplanda çalışan ram temizleyiciler telefona yük oluyor. Boşuna bunlar yüklemeyin.

KaptaPrism

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Ne kadar temizlerseniz temizleyin o ram birkaç saniye içinde yeniden eski haline gelecek. Asıl o arkaplanda çalışan ram temizleyiciler telefona yük oluyor. Boşuna bunlar yüklemeyin.

Sıradan temizleyiciler için evet bu doğrudur ama fmr için değil.FMR ile farkı hissedersin.Zaten sistem uygulamaları 2-3 saniye sonra tekrar açılır. fmr'yi kullandın mı 15-25 saniye telefon kasıyor ondan sonra hızlanıyor.Ben açık bıraktığım kullanıcı uygulamalarını hızlıca kapatmak için kullanıyorum.

ozersworld

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar Clean Masterin bi hatası olduysa affola. Burdan bildirin diyorum kimse birşey demiyor. Ayrıca çeviriye hala gönüllü arıyorum.

murat25

Asistan
Reaksiyon puanı
4
clean master tavsiye ederim.android'in ccleaner.aradığın herşey var.ram temizlemeden,önbellek temizlemeye kadar.

Abdüsselam FCB

Doçent
Reaksiyon puanı
1
telefonun ramı temizlenmez:mad: bunu hala öğrenemediniz zaten temizledikten kısa bir süre sonra eski haline döner android ram yiyor demeyin çünki androidin özelliği bu! programları ramde açık tutarak daha hızlı açılmasını sağlıyor tabi eğer isterseniz 1 yıl aralıklarla temizleyebilirsiniz orası size kalmış birşey

fabergee

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben clean masteri tavsiye ediyorum fakat siz raminizi temizlesenizde o uygulamaların çoğu tekrar açılacaktır aynı anda açılmaya çalışan 3-4 uygulama telefonun kasmasini arttiracaktir ard arda basmanizi tavsiye etmem ayrıca günde bir kere cerezleri ve gereksiz dosyaları temizliyorum ben

S

SDN Okuru

SDN Okuru
mrb arkdaşlar xperia z1 i yeni aldım bir haftadır kullanıyorum fakat bi kaç sorun yaşamaya başladım bunun nedenin bulamadım yardımcı olursanız cok sevinirim inanın cok zor durumdayım yoksa bu gidişle xperiadan soğumaya başladım ....
sorunum şu = Telefonumum home tuşuna bastığımda yani ana ekrana dönmek istediğimde ekranımdaki nesneler gidiyor sadece beyaz bi renk oluyor ve bi kac sn ye bekledikten sonra ana ekran geliyor ve bazende geri tuşuna bastıgımda algılamıyor takılıyor yada gec geliyor acaba ram dolu olduğu için mi telefon kasma mı yapıyor ... ki boyleyse ramı nasıl bosaltabilirz çalışan programları durdurabilirz eger değilse telefonda virüs mü var anlamadım yardımcı olursanız cok mutlu olurum şimdiden teşekkürler...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sony PC Companion heralde PC'nde yüklüdür. Support Zone bölümünden Telefon Yazılım Güncelleştirmesi yap bence. Ama bunun için Dahili hafızadaki Müzik, video ve fotoları yedekle. Ayrıca Rehberini seçeneklerden Dışa Aktar diyerek varsa SD karta alabilirsin. Sakın Dahili Belleğe alma çünkü Support Zone dahili belleği tamamen silecek ve yeniden kuracak. Bu işlemden sonra tek yapman gereken ihtiyaç duyduğun programları tekrar kurmak olacak. Daha profesyonel destek için Sony Müşteri Hizmetlerini arayabilirsin. Sanırım aynı yönlendirmeyle karşılaşacaksın.

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,309
O programlar RAM'ı temizlemiyor, yerel hafızayı temizliyor. RAM için telefonu yeniden başlatmak yeterli olacaktır.