Android OTG özelliği kazandırma

Bu konuyu okuyanlar

umut erdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Inanamiyorum yahu nokia 603 e otg kablosuyla usb bellek taktim birak usb bellegi kabloyu bile tanidi
S3 mini hic birsey gormuyor

F

Ferhatreyz

SDN Okuru
İnternette görmüştüm s3 e sanırım otg desteği yqqy org yi alıyor cihaza takıyo ondan sonra 2 ucu USB kabloyu otgye takıyo ondan sonra bir USB çoklayıcı takıyor çoklayıcının bir ucuna herhangi bir enerji kaynağı takıyor çoklayıcının diğer ucunda ne takmak istiyorsa onu takıyo şimdi ben böyle bir şey yapsam discovery içinde olabilirim

sercanyetik

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sizden yardım istiyorum. 1 2 ay önce sony xperia c5 ultra aldım. Cihazdan memnunum fakat 1 hafta önce aldığım projeksiyon cihazına mhl adaptör ve hdmi kablosuyla bağladım mhl kablosuna şarj cihazını da taktım projeksiyon cihazından hdmi da seçtim. Ekranı yansıtmadı mhl kablosunu telefona bağladığımda sarj led i yanıp söndü. Aslında şarj led i yanık kalmalıydı aynı yöntemi xperia z1 cihazım bozulmadan önce yapmıştım tek fark tv ye bağlamıştım olmuştu.araştırmam sonucu cihazımın fabrikasyon çıkışında mhl kablosuyla hdmi bağlantısını desteklemediğini öğrendim. Yapılan yorumlarda bunun yazılımsal olduğunu öğrendim. Rom ve root attım az da olsa bilgim var. Bana sıralı birşekilde ne yapmam gerektiğini anlatır mısınız.

Emircan23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim Samsung galxy a5 my style mini cep vantilatoru aldim takiyorum calismiyo yardim edin lütfen acil

MAZQ

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yapmayın. Otg donanımsal bir özellik değildir. Yazılımsal olarak cihaza kazandırılan bir özelliktir. " Usb On The Go " ingilizcesi. Aslında usb girişi olan her cihazda bu özellik vardır. Usb sinden dosya alışverişi yapılan her cihaz aslında OTG özelliğine sahip cihazdır. Burada önemli olan, o cihazın usb sini OTG olarak kullanacağımız, "otg kablosu dediğimiz ara kabloyu temin etmek. Nokia symbian lı cihazlarında kullandı da, son teknoloji android sistemlerde otg olmadığını iddia etmek bence biraz bilgisizliktir. Burada önemliolan cihazın usb diyagramından yararlanarak, bir otg kablosu yapmak, sonra otg çıkışı aktif edecek yazılımı cihaza kurmak. Google playde araştırın, bu programıda bulacaksınız. Zannediyorum cihazında root olması gerekiyor. Mesela samsung hangi cihazına sirkülasyon yapmak istiyorsa o cihazlarında otg canlı ve aktif olarak gelmektedir. Mesela Samsung P1000 tabletlerde otg normalde yok diye bilinir. Birinci sebebi android versiyonu 2.3.6 dır. Ben custom rom 4.0.4 yüklemiştim. Ve ardından ufak bir hile kabloyla otg özelliğini kullanır olmuştum.
Neyse dostlar. Bu konuyu sizde iyi araştırın.
hayır otg hiçbir şekilde telefona kazandırılamaz ancak root atarsanız bu işlemi yapabilirsiniz ancak o da her telefon için geçerli değil

egenet

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
OTG için gerekli olan G/Ç bağlantısı, +5(4.70-5.12v) voltaj ve ben burdayım sinyalinin sağlanması için GND şöntlü bir bağlantı noktası. Yukarıda arkadaş çok güzel cevabını vermiş. Eğer OTG görmüyorsa Şarj soketi sorunludur...

Osman3803

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Benim j2 telefonum var önceden ötg çalışıyordu ama simdi çalışmıyor nedeni nedir acaba