Android O ile gelen yenilikler

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Fragger

Front-end Developer | [email protected]
Google'ın resmi duyurusunu yaptığı Android O sürümünün geliştirici sürümü yayınlandı. Bu işletim sistemi ile gelen bazı yenilikleri sizler için derledik

Google, Android işletim sistemine Oreo kod adıyla dahil ettiği Android O sürümünü resmi olarak duyurdu ve geliştirici sürümünü yayınladı. Bu işletim sisteminin getirdiği yeniliklerin bazılarını sizler için derledik.

Android O ile neler geliyor?
Android O işletim sistemi, Google'ın stok Android arayüzünde olmayan ancak 3. parti yazılımlarla ve üreticilerin kendi arayüzleri ile kullandığı bazı özellikleri getiriyor. Aşağıdaki linke tıklayarak Android O hakkında bütün gelişmeleri takip edebilirsiniz.

Android O (Oreo) sürümü ile birlikte Picture in Picture, yeni bildirim şekilleri, bildirim kategorize etme özelliği, yeni renk gamutları ve daha çok sayıda yenilik işletim sistemine geliyor. Bu yeniliklerin geliştirici sürümünde yer alan önemli ve ileriye dönük değişiklikleri sizler için derledik.

Bana göre Android 6.0 ve sonrası Android 5.0'in küçük değişiklikler ve biraz görsel değişikliği sonucu ortaya çıkmış sürümler.:confused:

TZCN

Asistan
- Bildirimleri kategorize etme
- 60 tane emoji
- 3D Touch benzerligi
- Arkaplan veri kısıtlama

Koskoca Android 8 dedikleri bu mu?

samsung galaksy s7 ye androıd 0 ne zaman gelecek haberi olan varmı ben aralıkta dıye duymustum ama ocaga gırmek uzereyız gm6 ya geldı ama s7 de hala yok

Merhabalar 2 hafta önce aldığım telefonu evde kaybettim başka telefonlardan aradım ama telefon sessizdeymis
Google'ın telefonu bul servisini denedim bundanda umduğumu bulamadım wifide kapalı
Evde bakmadığım yer kalmadı lütfen bilen birisi yardımcı olabilirmi
Konuyu nereye açacağımıda bilmediğim için buraya açtım yanlışsa kusura bakmayın...

Yapısı oturmuş bir sistem olduğu için çok büyük yenilik beklemek zaten bence de hata olur bu düzeyde gidip telefonu biraz daha rahatlatacak bir gelişim sağlayabilir yalnız!(Sistem donması açısından)