Android / Instagram

Bu konuyu okuyanlar

hitormiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şöyle açıklayayım,, telefonum Samsung A3 2016 ve Instagram'da milletin biyografilerinde kullandıkları değişik fontlar -yazı tipleri- veyahut bazı emojiler bende kutu şeklinde gözüküyor. Bkz;, medya.
Bu sorunu düzeltebilmek maksadıyla yapabileceğim herhangi bir şey var mı? Şimdiden teşekkür ederim.
65696

The Judge

.bmbozbey
Emektar
Reaksiyon puanı
5,194
Bildiğim kadarıyla sistem güncellemeleri ile alakalı bir şey.
Yeni nesil mobil cihazların hiç birinde böyle bir şey yokken alt modellerin çoğunda var bu sorun :D

hitormiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bildiğim kadarıyla sistem güncellemeleri ile alakalı bir şey.
Yeni nesil mobil cihazların hiç birinde böyle bir şey yokken alt modellerin çoğunda var bu sorun :D
Aslında telefonumdan gerek özellikleri, gerek biçim olarak göze hoş gelen bir görüntüye sahiplik yapması vesaire gibi durumlarından ötürü gayet memnunum, ve çok sık telefon değiştiren birisi de değilim. Fakat şu durum son günlerde canımı sıkıyor nedense. Telefonu son model bir cihazla değiştirmek dışında hiç mi yapabileceğim bir şey yok? İlgin için teşekkür ederim bu arada. :)

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Unicode’u olmadığından dolayı bence.

Yani bu emojiler tüm platformlarda bulunmuyor. Büyük ihtimalle ios cihazlarına ait emoji çünkü iosta çok daha fazla emojiler var.

hitormiss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Unicode’u olmadığından dolayı bence.

Yani bu emojiler tüm platformlarda bulunmuyor. Büyük ihtimalle ios cihazlarına ait emoji çünkü iosta çok daha fazla emojiler var.
Merakıma yenik düşerek hesabı yolladım yakın bir arkadaşa, geçen günlerde eski model cihazını değiştirip yerine güncel sistem bir telefon almıştı. O da sağ olsun biyografiyi ss olarak bana gönderdi, onun cihazda değişik bir fontla yazılmış bir metin olarak gözüküyor bu garip kutucuklar. Bu durum sadece emojilerle de kısıtlı değil, gerçekten sinir bozucu bir durum.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Merakıma yenik düşerek hesabı yolladım yakın bir arkadaşa, geçen günlerde eski model cihazını değiştirip yerine güncel sistem bir telefon almıştı. O da sağ olsun biyografiyi ss olarak bana gönderdi, onun cihazda değişik bir fontla yazılmış bir metin olarak gözüküyor bu garip kutucuklar. Bu durum sadece emojilerle de kısıtlı değil, gerçekten sinir bozucu bir durum.
Onun cihazı ios muydu? Dediğim gibi büyük ihtimalle sadece iosta bulunan bir işaret/emoji çünkü iosta çok daha fazla çeşit emoji var.

Bunlar unicodelu olmayabilir (yani diğer platformlar bunu göremiyor olabilir)

Son mesajlar