Android güvenli midir ?

Bu konuyu okuyanlar

Shqiperia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Normalde samsung telefon almak istiyorum ancak güvenli midir kuşkuda kaldım, güvenli mi sizce ?

Reaksiyon puanı
16,118
%100 güvenli sahibi abuk sabuk linklere tıklamaz abuk sabuk apk yüklemezse sorun olmaz.

Hopeツ︎

Go for the EYES BOO. Go for the EYES! ?
Reaksiyon puanı
2,268
@ConfickerBelasi'nın dediği gibi güvenilir gayet. Sizin tek yapmanız gereken her gelen linke tıklamamak dış depolardan apk yüklememek.

Plamekrog

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Android kesinlikle güvenli bir sistemdir. Zaten varsayılan olarak APK yüklemene izin vermez ancak sen bu ayarı kapatırsan APK yükleyebilirsin. Eğer güvenlik takıntın varsa APK işine bulaşma yeter.

Ayrıca Android güvensizdir IOS al diyenlere pek inanma zira IOS'ta ortaya çıkan onca güvenlik açığı ve skandallardan sonra Android'in daha güvenilir olduğu kanaatindeyim.

Örn: Icloud olayı, Iphone'lardaki Uber skandalı, Apple'ın şifre ekranını kopyalayan uygulamalar, Siri'nin mesajları sesli okuması, ufacık bir mesajla Iphone'ların kitlenebilmesi vb.
( Bunların bazıları düzeltilmiş olsa da sonuç olarak hepsi yaşandı dolayısıyla Android'in geçmişi çok daha temiz.) Yine de bu konuda çamur atılan hep Android oluyor.

Play Store'da eskisi gibi değil bir çok vürüsten temizlendi. Android gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
Android güvenliği de ıos güvenliği de tamamen kullanıcıya kalmış tabi ıos bir tık mağaza konusunda daha iyi ama güvenilir denemez sonuçta her iki sistemde de mesela resimlerine vs erişmesine izin veriyorsun eğer o program kötü niyetli birine aitse izini de almış istediği gibi erişir. Android de dışardan kaynak yüklersen mesela hileli oyun vs güvenliği kalmaz ayrıca ıos da jb yaparsan aynı şekilde güvenliği kalmaz. Kullanıcıların kendisi güvenliksiz hale getiriyor Bazen

Türkçesever

Profesör
Reaksiyon puanı
2,969
Android güvenlidir. Fakat siz güvenilmeyen kaynaklardan uygulama kurarsanız, kurduğunuz uygulamalara dikkat etmezseniz o zaman güvensiz olur.

Constantin87

Profesör
Reaksiyon puanı
1,933
Yazıldığı gibi APK olayına girmez isen bir sıkıntı olacağını zannetmiyorum bir de play store dan uygulama indirirken verilen izinlerin ayrıntılarına dikkat et.

Mtn S

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,357
Doğru düzgün kullandığınız sürece hiçbir sorun yaşamazsınız.

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
androidde virüs var diyenlere kanma asıl virüs yuvası dandios... her yerinden tehlike akıyor...

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
androidde virüs var diyenlere kanma asıl virüs yuvası dandios... her yerinden tehlike akıyor...
Vay be ıos neymiş öyle ben iyi format atmadan yıllarca ıos kullanmışım varmı bildiğin ıos için anti virüs programı Allah korusun şimdi kasmalar kendi kendine açılıp kapanmalar donma falan başlar virüsten ;):)

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Vay be ıos neymiş öyle ben iyi format atmadan yıllarca ıos kullanmışım varmı bildiğin ıos için anti virüs programı Allah korusun şimdi kasmalar kendi kendine açılıp kapanmalar donma falan başlar virüsten ;):)
tabi tabi... yedik say... 48 saat kapatmadan kullan bak ne oluyor gör ios kasa kasa kullanılmaz oluyor... :p

Reaksiyon puanı
16,118
SC20180326-203802.png

kasma donma yok Black Sabbath çalıyor Spotify no problem...

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
tabi tabi... yedik say... 48 saat kapatmadan kullan bak ne oluyor gör ios kasa kasa kullanılmaz oluyor... :p
Güzel kardeşim sen ciddimisin ben kullandığım telefonu bilmiyor muyum sanki ben güncelleme gelmese telefonu kapatan bir bile değilim en ufak kasma Yok şuan 6s en güncel sürüm de

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bizzat kullanıcısı olmasam bağzı kulaktan duyma yorumlara insan inanacak resmen

Son düzenleme:

imhotep

Profesör
Reaksiyon puanı
192
Güzel kardeşim sen ciddimisin ben kullandığım telefonu bilmiyor muyum sanki ben güncelleme gelmese telefonu kapatan bir bile değilim en ufak kasma Yok şuan 6s en güncel sürüm de

---- Mesajlar birleştirildi ----

Bizzat kullanıcısı olmasam bağzı kulaktan duyma yorumlara insan inanacak resmen
niye 4, 4s, 5, 5s 72 saat açık kalınca kasmaya başlıyor 90 saatten sonrada donuyor açıklar mısın? 6 ve 7 son çıkan 8 + 10 için daha net yorum yok... zaten x için kronik sorunlardan farkedilmemiştir...

Reaksiyon puanı
16,118
yok öyle bir dünya şarjı biter kapanır o kadar açık duramazlar.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
niye 4, 4s, 5, 5s 72 saat açık kalınca kasmaya başlıyor 90 saatten sonrada donuyor açıklar mısın? 6 ve 7 son çıkan 8 + 10 için daha net yorum yok... zaten x için kronik sorunlardan farkedilmemiştir...
Ben bu konuyu uzatırsam sabaha kadar sürer biz ıos derken sen hemen modele gittin 5s dediğin telefon kaç yıllık bir telefon sen hesapla güncelleme alması bile büyük bir artı bırak gerisini
yok öyle bir dünya şarjı biter kapanır o kadar açık duramazlar.
Eğer sağlamcı biriysen zaten şarjın bitmeden şarja takarsın

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Güvenli android eskisi gibi dandik bir yazılım değil