Android Google Play Store Reklam Virüsü

Bu konuyu okuyanlar

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Telefonu teknik servise bıraktım, dün de aynı telefondan ve bu sorundan muzdarip bir tane geldiğini söylediler, sorun yazılımsal bir açıktan kaynaklanmış gibi, yani ordakiler de aynısını söylediler, kendimizden şüphe ediyorduk ama sorun bizden kaynaklı değil belli ki, güncellemeyle çözebilirler elbette
Senden kaynaklanmıyor. Başta biraz araştırmıştım ve sorunun büyük ihtimalle şirketten yada Kaan n2 telefonundan kaynaklandığıma vardım. Fakat tam emin olamadığım için birşey yazmadım.

Arkadaşlar da aynı şeyi söyleyince büyük ihtimalle telefon yada şirketten kaynaklandığını anladım. Teknik servis ye söyleyince sorunun nedeni kesinleşti sanırım.

Kendini suçlama. Sen yanlış birşey yapmadın.

mse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Aynı sorunu bende yaşıyorum telefonu alalı daha bir ay anca oldu ve bir haftadır bununla uğraşıyorum teknik desteği aradım sanki sorun benden kaynaklıymış gibi davrandılar moralim bozuldu teknik servise vereceğim bakalım ne olacak pişman oldum KAAN N2 aldığıma...

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Aynı sorunu bende yaşıyorum telefonu alalı daha bir ay anca oldu ve bir haftadır bununla uğraşıyorum teknik desteği aradım sanki sorun benden kaynaklıymış gibi davrandılar moralim bozuldu teknik servise vereceğim bakalım ne olacak pişman oldum KAAN N2 aldığıma...
Anlaşıldiki yapılan yerde bir iki el atmışlar bn pişman değilim ama hala telefnmu seviyorum

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Telefonu teknik servise bıraktım, dün de aynı telefondan ve bu sorundan muzdarip bir tane geldiğini söylediler, sorun yazılımsal bir açıktan kaynaklanmış gibi, yani ordakiler de aynısını söylediler, kendimizden şüphe ediyorduk ama sorun bizden kaynaklı değil belli ki, güncellemeyle çözebilirler elbette

ne zamana hallolur söylediler mi ona göre bende telefonu vereyim

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Servise bugün öğlen verdim telefonu, bir saat önce aldım, yazılımsal bir sorun olduğu için yazılım güncelleme yapıldığı söylendi,
Bir kaç gün veya bir hafta bakcam, tekrar mmigroup çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum, zaten ilk açtığımda değil bir müddet sonra çıkmıştı
Herhangi bir anormal durum olursa buraya yazarım

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Servise bugün öğlen verdim telefonu, bir saat önce aldım, yazılımsal bir sorun olduğu için yazılım güncelleme yapıldığı söylendi,
Bir kaç gün veya bir hafta bakcam, tekrar mmigroup çıkar mı çıkmaz mı bilmiyorum, zaten ilk açtığımda değil bir müddet sonra çıkmıştı
Herhangi bir anormal durum olursa buraya yazarım

teşekkür ederiz ben google play i aradım inceleme yapılıyor

---- Mesajlar birleştirildi ----

az önce google ile konuştum bana rapor yazmamı detaylı anlatmamı istediler link burada https://support.google.com/googleplay/android-developer/contact/takedown

ayrıca farklı bir yol söylediler önce ayarlar / uygulamalar dan mmigroup u kaldırın sonra google play önbellek ve depolama kısımı sıfırlayın bakalım uygulama geri gelecek mi dediler

Son düzenleme:

Gökhan 123

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende de Kaan n2 var aynı sorun bende de de var siliyorum siliyorum geri geliyor biri yardımcı ollabilirmi

Son düzenleyen moderatör:

User1433

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Öncelikle teşekkür ederim ilgilendiğiniz için bir adet apk dosya yüklemeye çalışırken yanlış bir apk yüklediğimi hatırlıyorum.ama hiç bir zaman o apk yi kurmadım . Eset ile cihazimi tarattigimda o dosyaulyi silmisti.Birde öğlen vakitlerinde bu uygulama gelip duruyor.Telefonu üreten firma tarafından yayınlandığını düş ünmeye başladım
Sanırım virüsü kökünden silmiyorsun. O google play deki söylediğin uygulama gerçekten virüs. Böyle bazı güçlü virüsler kendilerini gizlerler. Sen yalnızca bu virüsün ek dosyalarını silmişsin. Kökünden silemedigin sürece o virüsten kurtulamazsın.

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
google play ayarlarını da sıfırladım verileri de temizledim tekrar geri geliyor

User1433

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
google play ayarlarını da sıfırladım verileri de temizledim tekrar geri geliyor
Ayarlara gir/tüm uygulamalara gir. Orada :

com.android.yellowcalendarz (?? ? ?)
com.changmi.launcher (? ? ??)
com.android.services.securewifi (?? WIFI ??)
com.system.service.zdsgt
Bunlardan biri yüklü mü?

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

com.system.service.zdsgt
Bunlardan biri yüklü mü?

uygulamayı sil dedim şuan yukarıda yazanlar görünmüyor

User1433

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
uygulamayı sil dedim şuan yukarıda yazanlar görünmüyor
Tamamdır nasıl kurtulacağını biliyorum.
Virüs kendinin silinmemesi için kendini sistem dosyası olarak göstermiş bu yüzden silinmiyor. Kingo root ile telefonunu rootla.
Rootladiktan sonra superuser diye bir uygulama gelecek sana.
Superuser e gir.
Sol üst köşeden uygulama/dosya sil bölümünü seç.
Orda mmigroup u rahatlikla silebilirsin.
Bu kadar basit ?

Kingo root =KingoRoot for Android, the best One Click Root Tool/APK for free.

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Tamamdır nasıl kurtulacağını biliyorum.
Virüs kendinin silinmemesi için kendini sistem dosyası olarak göstermiş bu yüzden silinmiyor. Kingo root ile telefonunu rootla.
Rootladiktan sonra superuser diye bir uygulama gelecek sana.
Superuser e gir.
Sol üst köşeden uygulama/dosya sil bölümünü seç.
Orda mmigroup u rahatlikla silebilirsin.
Bu kadar basit ?

Kingo root =KingoRoot for Android, the best One Click Root Tool/APK for free.

root atamam garantim daha devam ediyor birkaç gün sonra servise götüreceğim ama tavsiyen için sağol

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Evt, dün servise güya bu sorun nedeniyle verdiğim ve aynı gün akşama doğru yazılım güncelleme yapıldığı söylenerek geri aldığım telefonda, ertesi gün, yani bugün sabah itibariyle yine mmigroup çıktı :(
Kaan N2 ve Başarı fiyaskosu devam yani arkadaşlar

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Evt, dün servise güya bu sorun nedeniyle verdiğim ve aynı gün akşama doğru yazılım güncelleme yapıldığı söylenerek geri aldığım telefonda, ertesi gün, yani bugün sabah itibariyle yine mmigroup çıktı :(

şimdi ne olacak peki servisi aradın mı

User1433

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
.
Normalde sen mmigroup u silebiliyor musun?

mse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

O zaman servise götürmeninde bir anlamı kalmadı?

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben az önce kaan müşteri hizmetleri ile görüştüm sorunun farkında olduklarını ve teknik servis aracılığı ile telefona güncelleme yapılırsa sorunun kalkacağını söylediler ve genelde giden herkesin sorunu çözülmüş bir sıkıntı varsa tekrar gitsin o arkadaş dediler

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
.
Normalde sen mmigroup u silebiliyor musun?

O zaman servise götürmeninde bir anlamı kalmadı?

Vala geliyor gene ama artık bugün itibariyle kaldırmadım, uygulamaya ait izinler ve bildirimleri kapattım, diğer uygulamalar üzerinde görüntülenmesini iptal ettim, uygulamanın arkaplan veri işlemesini kapattım, öyle duruyor şimdilik, tekrar sıfırdan bütün izinleri kendiliğinden açıp açmayacağını bilmiyorum
Root yapıp sistem üzerinden silmek falan da akıl işi değil, çünkü (garanti dışı kalma ihtimali bir yana) 6 aydır kullanan insanlarda da bir haftadır ortaya çıkmış bir problem, stock rom'da bir sıkıntı olmaması gerekiyor, boşa kurcalamaya da gerek yok bana göre, yazılımda olan ve güvenlik açığından kaynaklı internet üzerinden telefona sızan bir şey gibi bu, root ile kaldırsanız da geri gelecektir sanıyorum
Bugün telefonda servis bana şunu dedi: dünden bu yana çok fazla şikayet geldi bu konuda, güncelleme yaptık yazılımda, teknik servis sorunu çözer dediler
Öğleden sonra tekrar götürcem, sonra yine yazarım burdan durumu

mygrammar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sadece reklam amaçlı olduğunu ve çeşitli bilgileri toplamadığını söylediler örneğin banka hesaplarına sızma söz konusu değil dendi ama ne kadar doğru bilemedim

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5

com.system.service.zdsgt
Bunlardan biri yüklü mü?
QuickShurtcut tan baktığımda göre hiç biri yok

Vala geliyor gene ama artık bugün itibariyle kaldırmadım, uygulamaya ait izinler ve bildirimleri kapattım, diğer uygulamalar üzerinde görüntülenmesini iptal ettim, uygulamanın arkaplan veri işlemesini kapattım, öyle duruyor şimdilik, tekrar sıfırdan bütün izinleri kendiliğinden açıp açmayacağını bilmiyorum
Root yapıp sistem üzerinden silmek falan da akıl işi değil, çünkü (garanti dışı kalma ihtimali bir yana) 6 aydır kullanan insanlarda da bir haftadır ortaya çıkmış bir problem, stock rom'da bir sıkıntı olmaması gerekiyor, boşa kurcalamaya da gerek yok bana göre, yazılımda olan ve güvenlik açığından kaynaklı internet üzerinden telefona sızan bir şey gibi bu, root ile kaldırsanız da geri gelecektir sanıyorum
Bugün telefonda servis bana şunu dedi: dünden bu yana çok fazla şikayet geldi bu konuda, güncelleme yaptık yazılımda, teknik servis sorunu çözer dediler
Öğleden sonra tekrar götürcem, sonra yine yazarım burdan durumu
Öncelikle denediğinz yöntemlerim hepsini denedim fakat o reklam gine geliyor :(
Haberiniz olsun

Son düzenleme:

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Merhabalar play store da bıraktığım linkdeki uygulama kendine gelmiş . İçeriği değiştirmişler . Lütfen bir göz atın bunlar böyle değildi :::::

Merhabalar play store da bıraktığım linkdeki uygulama kendine gelmiş . İçeriği değiştirmişler . Lütfen bir göz atın bunlar böyle değildi :::::
SSlerini paylaşmıştım bu uygulama böyle değil idi neler dönüyor :(

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190123-133925[1].png
    Screenshot_20190123-133925[1].png
    110 KB · Görüntüleme: 518
  • Screenshot_20190123-133918[1].png
    Screenshot_20190123-133918[1].png
    99.9 KB · Görüntüleme: 245
  • Screenshot_20190123-133812[1].png
    Screenshot_20190123-133812[1].png
    644.5 KB · Görüntüleme: 287
  • Screenshot_20190123-133651[1].png
    Screenshot_20190123-133651[1].png
    131.2 KB · Görüntüleme: 499
  • Screenshot_20190123-133646[1].png
    Screenshot_20190123-133646[1].png
    59.2 KB · Görüntüleme: 513
Son düzenleme:

mse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bir sonuca ulaşan varmı ?

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Henüz bir sonuç yok, ben telefonu ikinci defa servise verdim, dün yaptıklarını söyleyip teslim ettiler geri, yalnızca GooglePlay, Haritalar ve Bip güncelleme yaptım, Kaan'ın kendi 300 küsür mb sistem güncellemesi ile yayıncısı Google olmayan programlar dahil hiçbirşey yüklemedim, bütün otomatik güncellemeler sistem güncellemesi felan kapalıydı yani, ama yine çıktı geldi bu mmigroup.apk !

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Zannediyorum ki ben bu sorunu çözdüm. YAni bnde artık ne mmigroup çıkıyor ne de yükleniyor. fakat bu oalyı çözmem açıkcası çok saçma çünkü telefondaki windruntime test uygulamasını açtım ve ordaki büütn seçenekleri işaretleyip run dedim(QuickShortCut uygulaması ile en baştaki windruntime ) Ardından telefon reboot u testr etmeye başaldı . 1 kez kapandı açıldı şifreyi fln girdiktensonra test ekranı tekraradan geldi ve telefon bir kez daha kapanıp açıldı . Sanırım telefonu döngüye soktum . Ardından gine restart yaptı kendine . Sonra döngüden çıkması için gine QuickShortCut uygulaması ile telefon kapanmadan kendisini buldum (WindRunTimetst ) app infoya bastım ve ayarlardan onu durmaya zorladım . Böyle yapınca döngüden kurtuluyor . Ardından telefonu kendım kapatttım ve braz bekledik ten sonra açtım . Bunları yaptıktan sonra ne mmigroup çıktı ne de yüklendi .Fakat bnları yaptıktan sonra o trojenin ortadan kaybolması aşırı saçma . Fakat ginede bir deneyin derim . Deniyecekseniz dahga ayrıntılı anlaatıyım

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bence 24 saat bekleyin, ben dünden bu yana bekledim, yani neredeyse hiçbirşey yapmadım 16 saat sonra geldi bu mmigroup, siz bu işlemleri yaptıktan sonra ne kadar zaman geçti?

omer-raif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bence 24 saat bekleyin, ben dünden bu yana bekledim, yani neredeyse hiçbirşey yapmadım 16 saat sonra geldi bu mmigroup, siz bu işlemleri yaptıktan sonra ne kadar zaman geçti?
Dün akşam saat 6-7 gibi yapmıştım

Bir gün daha bekleyeyim ve gine gelmezse en detaylı şekilde anlatym belki başkalarına da çare olurum

Son düzenleme:

mse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Bende de aynı oldu dün sabah silmiştim bütün gün yüklenmedi bugün sabah yeniden geri geldi...

Madruga

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar buralarda kendi imkanlarımızla çözülemeyeceğine emin oldum ben, boşa uğraşıyoruz gibi, servise götürün cihazları, ama kişisel bilgilerinizi silmek dışında sıfırlamayın telefonu mmigroup yüklenmiş halde götürün, adamlar en azından bir dolu mağdurun olduğunu görsünler, yani telefon felan edince de boş boş çene çalıyorlar

kunyagami

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de var serviste yeni yazılım yüklemesi yapılmış olmasına rağmen uygulama yöneticisinde çıkıyor sildiğim halde geri geliyor