Android En İyi Antivirüs Uygulamaları

Bu konuyu okuyanlar

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Merhaba arkadaslar bugünkü yazimizda Android platformu için en başarılı 5 Antivirus uygulamasini tanitacagiz.

En iyi Antivirusden kriterimiz antivirus programlarini test eden avtest.
e5a5amud.jpg

a6arygyd.jpg

2014 un farkli zaman diliminde yapilan bu testlerde ilk 5 i sıralarsak su sekilde olacaktır :

1-) Avira Antivirus Security :

avaqebun.jpg

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.avira.android

2-)Cm Security :

e4a5yze2.jpg

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cleanmaster.security

3-)McAfee Antivirus :

ehe7yvad.jpg

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wsandroid.suite

4-)Trustgo Mobile Security :

ada5e3u5.jpg

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.trustgo.mobile.security

5-)360 Mobile Security :

8aqy2unu.jpg

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.qihoo.security

Yazar Notu : Bütün antivirusleri kullandım.
En az pil harcayanlar Dr web, Cm security, Avira Antivirus oldu.

Android Dünyasının en iyi 5 Antivirusu iste bu sekilde sıralanıyor. Ancak uygulamarinizi sadece marketten ve guvenilir uygulamalar olarak yukluyorsaniz, pil ve performansi etkileyen antivirus programlari yüklememeniz daha yarariniza olacaktır.

SAYGILARIMLA JIRAIYA06

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Ben avira kullanıyorum su an türkçe dil desteği olmaması dışında memnunum

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
Benim de favorim hiç biri. Kullanmıyorum memnunum. Ve nedense de telefonuma virüs(?) bulaşmıyor çok ilginç...

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Benimde favorim hiç biri. Android'de virüs mü var ki antivirüse ihtiyaç duyulsun? O her sene açıklama yapan,zararlı yazılım altında diyen şirketler palavra atıyor sırf antivirüsleri satsın diye. Birde herkes çok bilinçli kullanıcı olduğundan virüs dedikleri şey kimseye bulaşmaz.. :(

Kuvvetmira

Müdavim
Reaksiyon puanı
38
Virus programi gereksiz bence ayda bir yukluyecen taratacan sonra silecen en mantıklisi bu gibi.

Elusive

Müdavim
Reaksiyon puanı
260
He arkadaş he benim telefona bulaşmıyor. Benim kullandığım sistemi benden iyi biliyor sanki.

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
2011 yılından beri Android işletim sistemini kullanıyorum. ( Huawei Ideos X5, Galaxy S2, Galaxy Note, G2) hiçbir şekilde virüs girmedi. Herhangi bir antivirüs kullanmıyorum. Cihazı boşa yoruyorlar, ram sömürüp şarj tüketiyorlar.

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
kullanmadım kullanmayı da düşünmüyorum. Bir defa virüs bulaşsın sonra düşünürüz

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Arkadaslar bu sadece önlem . Eğer apk ile çok ugrasiyorsaniz telefonunuza virus bulasabiliyor yoksa normal bir kullanici için sıkıntı yok gerekli açıklama yazimda var zaten

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Arkadaslar bu sadece önlem . Eğer apk ile çok ugrasiyorsaniz telefonunuza virus bulasabiliyor yoksa normal bir kullanici için sıkıntı yok gerekli açıklama yazimda var zaten
Eğer bir uygulamaya Play Store'dan para vermiyor iseniz ve ayarlardan "Bilinmeyen Kaynaklar" 'ı işaretledi iseniz ne olduğu belirsiz crackli uygulamalar yüklerken reklam virüsü yiyebilirsiniz. Bunu kastettiniz sanırsam.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Ben CM Security kullanıyordum ama virüs bulaşmıyor diye silmiştim. :D Yanlış anlaşılma olmasın. "Aralarında en iyisi CM Security" demek istedim.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Eğer bir uygulamaya Play Store'dan para vermiyor iseniz ve ayarlardan "Bilinmeyen Kaynaklar" 'ı işaretledi iseniz ne olduğu belirsiz crackli uygulamalar yüklerken reklam virüsü yiyebilirsiniz. Bunu kastettiniz sanırsam.

Evet ama sadece ucretli crackli olmasi sart degil bazi ucretsiz apklar da icerisinde zararli yazılım bulundurabiliyor. Birkac defa denk geldim dedigim gibi antivirus standart bir kullanici icin sart degil

mendocino

Müdavim
Reaksiyon puanı
80
cracksiz uygulamam yok öyle söyleyeyim :) rootsuz hata ayıklamasız bilinmeyen kaynaksız telefon kullanmadım desem yeridir ama bana bile virüs bulaşmıyorsa demekki ortada sorun yok.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Bu reklam spamı dedikleri şey en son kişisel bilgilerden,imei çalmaya kadar gidiyordu. Demek yalanmış birine bulaşmazsa başkalarına hiç bulaşmazmış. :D

Liquido

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Avirayi simdi kurdum guzele benziyor bunu kullanirim artik :D

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Benimde favorim hiç biri. Android'de virüs mü var ki antivirüse ihtiyaç duyulsun? O her sene açıklama yapan,zararlı yazılım altında diyen şirketler palavra atıyor sırf antivirüsleri satsın diye. Birde herkes çok bilinçli kullanıcı olduğundan virüs dedikleri şey kimseye bulaşmaz.. :(
Ben kullanmıyorum ama sana cevap verme zamanı geldi. Google Play Store doğrudur, çöplük. Ama oradan bana hiç virüs bulaşmadı. Bu antivirüsler APK falan indirenler için. Android'te bu kadar özgür olunca insan kuşkulanıyor "bir yerden virüs bulaşır mı acaba" diye. Tabi İOS'ta sorun yok. JB yapmadığınız sürece telefon kendi kendini kullanıyor zaten. :lol:

rdksr725

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sen virüse bulaşmadığın sürece virüs sana bulaşmaz.Kısaca boşuna kullanıp da telefonunuzu yormayın.

What The Hell

Müdavim
Reaksiyon puanı
9
Ben kullanmıyorum ama sana cecap verme zamanı geldi. Google Play Store doğrudur, çöplük. Ama oradan bana hiç virüs bulaşmadı. Bu antivirüsler APK falan indirenler için. Android'te bu kadar özgür olunca insan kuşkulanıyor "bir yerden virüs bulaşır mı acaba" diye. Tabi İOS'ta sorun yok. JB yapmadığınız sürece telefon kendi kendini kullanıyor zaten. :lol:

Smartphone ne demek bi öğren istersen, o kadar ingilizcen yoksa "akıllı telefon". Gerçi G2 ile atomu parçaladığın için sana böyle gelmesi normal. :lol:

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
Smartphone ne demek bi öğren istersen, o kadar ingilizcen yoksa "akıllı telefon". Gerçi G2 ile atomu parçaladığın için sana böyle gelmesi normal. :lol:
Söylediklerimle senin söylediklerin arasında bir bağlantı kuramadım. Cevap vereceksen doğru dürüst ver. Tabi, gerçekler acıdır.

ErwinSmith

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
344
Yazıya en az pil harcayan antivirusler eklenmiştir .(Yazar notu)

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Avira kurmustum ama kaldirdim tekrar avast kurdum cok gicik bir kardes kurmustu onu kaldirmistim sifre istedi gicik kainca kaldirdim onu bildirim yerinde kendini gostermiyordu.

matkap54

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben Advanced Mobile Care kullanıyorum sanki pek faydası yok gibi ama bilemedim silsemmi?