Android cihazımın klavye sorunu

Bu konuyu okuyanlar

Desise

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar,

Klavyem türkçe ama klavyede türkçe karakterleri kullanmam için diğer tuşlara basmam lazım; " ı harfi için i basılı tutuyorum ve öyle açılıyor, o harfine basılı tutuyorum ö açılıyor vs vs"

ama bu iphone'da gördüğüm kadarıyla yok bu sorunun çözümünü aradım ama herkes klavyesinin yabancı dil olup türkçe yapma çözümlerini göstermiş bunu nasıl halledebilirim?

Telefonumun markası : HTC One M9+

gamuse

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar,

Klavyem türkçe ama klavyede türkçe karakterleri kullanmam için diğer tuşlara basmam lazım; " ı harfi için i basılı tutuyorum ve öyle açılıyor, o harfine basılı tutuyorum ö açılıyor vs vs"

ama bu iphone'da gördüğüm kadarıyla yok bu sorunun çözümünü aradım ama herkes klavyesinin yabancı dil olup türkçe yapma çözümlerini göstermiş bunu nasıl halledebilirim?

Telefonumun markası : HTC One M9+
Klavye olarak Google'ın klavye uygulması olan GBoard kullanıyorum. Yakın bir zamanda tesadüfen denk geldiğim bir ayarı vardı. Klavye dili seçerken (hali hazırda zaten Türkçe Q kullanıyorum) Türkçe menüsü altında Türkçe karakterlerin de klavyeye dahil edildiği versiyonu vardı. Denemek için aktif ettim ama eski versiyona alıştığım kullanmak zor gelmişti. Ben GBoard için bahsettim ama çoğu klavye uygulamasında vardır bu bahsettiğim ayar. İyi günler

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Ben Türkçe F kullanıyorum.
Türkçe Q yaparsanız böyle oluyor.
50b697494426fa572d195fe95a95e11e.jpg
32cb20187d1c5948871e6641e57af70a.jpg
90f2b5364aa68a7a62fbfcc2185a5a85.jpg