Android 5.1.1 Lollipop ile RAM Düzeltmesi Gelebilir

• Konuyu başlatan shiftdelete.net
  • Başlangıç tarihi

Bu konuyu okuyanlar

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Android' in sevmediğin tek yanı bu. Bu da önyüklü olarak gelen ve sonradan kaldırılamayan uygulamalar yüzünden oluyor. Chrome, Google Müzik, Gazeteler, Kitaplar vs. Hepsinin RAM kullanımında bir payı var.

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Android'de her daim RAM sorunu vardır. Ancak büyük bir sorun değil. iOS'u olanlar hep "kafam rahat" diyor da insan hali bu, nasıl kafa rahat olur? Ben iOS'ta bluetooth ile arkadaşımın telefonuna fotoğraf gönderemedim mi kafam rahat olmuyor. Nasıl ki Android'de RAM sorunu kafayı rahat bırakmıyorsa, kul yapısı her sistemde eksik var.

Telefonların bence en büyük sorunu, aşırı pahalı fiyatlardan satılıp, aşırı hatalarla dolu olmalarıdır. Telefon pahalıysa hakkını vermeli, hiçbir firma bunu yapamaz, illa bir hata çıkmak zorunda, insanlar kusursuz değildir. Madem öyle, daha uygun fiyata telefon çıkarsınlar da bu sorunları gözardı edelim.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Android'de her daim RAM sorunu vardır. Ancak büyük bir sorun değil. iOS'u olanlar hep "kafam rahat" diyor da insan hali bu, nasıl kafa rahat olur? Ben iOS'ta bluetooth ile arkadaşımın telefonuna fotoğraf gönderemedim mi kafam rahat olmuyor. Nasıl ki Android'de RAM sorunu kafayı rahat bırakmıyorsa, kul yapısı her sistemde eksik var.

Telefonların bence en büyük sorunu, aşırı pahalı fiyatlardan satılıp, aşırı hatalarla dolu olmalarıdır. Telefon pahalıysa hakkını vermeli, hiçbir firma bunu yapamaz, illa bir hata çıkmak zorunda, insanlar kusursuz değildir. Madem öyle, daha uygun fiyata telefon çıkarsınlar da bu sorunları gözardı edelim.

İos da blutooth ile resim gondermek ne kadar banal bir durum whatsap ile resim gonderirsin. İosda ram boşaltma gibi bir durum söz konusu değil telefonda 20 30 mb kullanılabilir ram varken bile uygulamalarda ve telefonda yavaşlama olmaz
Parasını fazlasıyla hakediyor

/xo/

Müdavim
Reaksiyon puanı
226
Ram sorunu yaşamadım şu ana kadar, 1 mslik takılma, donma sorunu da kesinlikle mevcut değil. Nexus 5. 5.1 .

furkangunes04

Doçent
Reaksiyon puanı
3
İos da blutooth ile resim gondermek ne kadar banal bir durum whatsap ile resim gonderirsin. İosda ram boşaltma gibi bir durum söz konusu değil telefonda 20 30 mb kullanılabilir ram varken bile uygulamalarda ve telefonda yavaşlama olmaz
Parasını fazlasıyla hakediyor

Bana iOS'u savunma. Tüm işletim sistemleri ve tüm telefonlar bu kadar pahalı olmayı gerektirmiyor. Ben 2-3 milyar sayacağım telefonun 10 gün şarjının gitmesini, balyozla dahi hasar almamasını, 1TB dahili depolama alanını, bellek modunda bağlanabilen micro usb portunu, hiçbir zaman kasmamasını, en az 5 yıl tüm işletim sistemi güncellemelerini alıp zerre sorun yaşatmamasını isterim. Bunu sizin gibileri istemez, yediği kazığa tamamen razıdır. O yüzden Apple gibi firmalar ceplerini her zaman gereğinden fazlasıyla en çabuk şekilde doldurur.

Bana ucuz telefon fanatiği diyebilirsin. Zira zengin bile olsa kişinin milyarlarını çarçur etmesi, o kişinin teknolojiye düşkünlüğünü, hava atmayı sevdiğini gösterir. Bu tipler yüzünden teknoloji uygun fiyatlara düşmüyor.

Apple mükemmel bir firma olup mükemmel işletim sistemi çıkardığı için mi çobanda bile iPhone 6 var? Hayır, hava atmak veya teknolojiye düşkün olmanın sonucu. Bilinçli kullanıcı sayısı bana göre sadece %10. Buna pahalı telefonları ucuza alanlar dahildir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben 3 gün önce 5.1.1 yükledim xda dan ram mucize gibi bomboş(1024mb/420mb boş)