Anakarttan optik veya coax çıkış almak

Bu konuyu okuyanlar

bilico2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar yeni htpc sistem kurmak istiyor ve buna uygunda optik ve coax çıkışı olan bir anakart almak istiyorum. Beğenmiş olduğum anakartın arkasında direk olarak optik veya coax çıkış olmamasına rağmen anakart dahili olarak 1x S/PDIF-OUT Pin barındırıyor. Bu durumda ben gerekli kablo veya her ne gerekiyorsa onu kullanarak anakartımdan optik veya coax çıkışlarını veya herikisini birden alabilirmiyim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...:blushing:

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
düşündüğün anakartı yazarsan daha kolay yardımcı olabiliriz ama x-fi almanı tavsiye ederim anakartla hiç ugraşma derim

bilico2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
"BIOSTAR T-SERIES TA790GX A2+ 128MB AM2+" model anakart düşünüyorum. Bu anakart htpc kasalar için büyük olsada ona göre birşeyler ayarlamaya çalışacağım. Teşekkürler...

bilico2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adresi ise "http://www.hepsiburada.com/biostar-t-series-ta790gx-a2-128mb-am2-amd-790gx-anakart-01-bio-004-00505/productDetails.aspx?categoryid=152&productid=bd52564"

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
spdif out üzerinden dediğin gibi uygun kablo ile çıkış alabilirsin coax kablo ile ses dekoderine hoparlore bağlayabilirsin film izlemek için istiyorsun sanırım

bilico2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet film izlemek için diyorum. Yardımın için teşekküreler ayrıca bu kabloyu temin etmem kolay olur mu? acaba.

resimadam

Asistan
Reaksiyon puanı
0
o kablonun nerede bulunabileceği hakkında en ufak bir fikrim yok gerçekten elektronikçileri dolşaman lazım biraz olmadı iki uca uygun kablo yaptırabilirsin bulabilirsen uçlarından

sivaspor

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar yeni htpc sistem kurmak istiyor ve buna uygunda optik ve coax çıkışı olan bir anakart almak istiyorum. Beğenmiş olduğum anakartın arkasında direk olarak optik veya coax çıkış olmamasına rağmen anakart dahili olarak 1x S/PDIF-OUT Pin barındırıyor. Bu durumda ben gerekli kablo veya her ne gerekiyorsa onu kullanarak anakartımdan optik veya coax çıkışlarını veya herikisini birden alabilirmiyim. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...:blushing:

Coaxial baglantinin ses kalitesi cok kotudur ve ek dekoder yada uyumlu hoparlor seti gerekir.
SPDIF nispeten daha iyi ama ek decoder yada decoderli hoparlor seti gerekiyor.
Onun yerine 5.1 / 7.1 Creative ses karti alip analog baglasan bence daha iyi.

:w00t:/|sDn|
/▌
/ \

bilico2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
coax yada optik çıkıştan 5.1 ev sinema sistemine bağlayarak bu sistemi kullanacağım. O yüzden harici bir ses kartı almak istemiyorum. ayrıca benim için maliyet artıyot. Hem coax ve optik çıkışla bağlantı kurmak daha kılay bir iş.

bilico2

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Araştırmalarım sonucunda düşüncelerimde değişiklikler oldu. Ses olayının daha önemli olduğuna karar verdim. " NikeSteel" senin dediğin gibi harici ses kartı almayı veya yamaha marka amfi almayı düşünüyorum. Eğer anlarsanız, creative x-fi ses kartına hoparlör seti bağlamak mı yoksa harici bir amfiye hoparlör seti bağlayıp sesi yine bilgisayardan almak mı daha mantıklı? ve uzun vadeli?

maxtreme

Asistan
Reaksiyon puanı
5
s/pdif çıkışı varsa kablo,led ve direnç ile optik çıkış yapabilirsin.Yıllar önce minidisc player'im için yapmıştım.Şu an hatırlamıyorum detaylarını.

Lowradiation

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ses kartında veya anakartta dijital ( optik, coax ) çıkış olmayıp dijital çıkış almak için uğraşanlar için basit bir çözüm yolu var. Ufak ve basit bir parça, kart veya aparatla ( nasıl adlandırısanız ) dijital ses almanız mümkün. Tek bir koşul var, anakartınızda spdif çıkış özelliği olmalı.
Yeni bir ses kartından veya yeni bir anakart almaktan daha hesaplı. Bulabilmek için çok uğraştım ama sonunda bunu yapabilecek birini buldum ve şu an hem optik hemde coax çıkış a sahibim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
nasıl olduğunu anlatacak kadar elektronik bilgim yok ancak ihtiyacın varsa temin edebilirim..